Aman Union'un toplantısına Türk Eximbank katılımı

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım'ın genel sekreterliğini yürüttüğü İslam ve Arap Ülkeleri İhracat Destek Kuruluşları Birliği’nin 18. İcra Kurulu Toplantısı Kuveyt’te gerçekleştirildi

19 Nisan 2019 Cuma 09:55
Aman Union'un toplantısına Türk Eximbank katılımı

İSTANBUL (AA) - Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ın genel sekreteri olduğu İslam ve Arap Ülkeleri İhracat Destek Kuruluşları Birliği’nin (Aman Union) icra kurulu toplantısı Kuveyt’te gerçekleştirildi.

Türk Eximbank açıklamasına göre, Aman Union’un 18. icra kurulu toplantısı 18 Nisan’da Türk Eximbank’ın organizasyonu ile Arap Yatırım ve İhracat Kredi Garanti Kuruluşu DHAMAN’ın ev sahipliğinde Kuveyt’te gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıda, Birlik'in faaliyetleri ve cari projeleri hakkında kararlar alınarak hedef ve stratejiler üzerinde fikir alış verişinde bulunuldu.

Açıklamaya göre Adnan Yıldırım, toplantıda, Aman Union’ın 2009 yılında kurulmasından bu yana üye ülkelerin iç ve dış ticaretini artırmak için önemli bir rol oynadığını, Birlik'in yeni üyelerin katılımı ile güçlendirilmesine özel önem verdiğini, bu çerçevede genel sekreterliği döneminde Birlik'e aralarında Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya, Özbekistan ihracat destek kuruluşlarının da bulunduğu 7 yeni üye kazandırmış olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Ayrıca genel sekreterliği döneminde Offenburg Üniversitesi iş bilirliğiyle hayata geçirilen uzaktan eğitim programının 11 üye kuruluştan 33 adayın katılımıyla başladığını, bu eğitim programının üye kuruluşların kapasite geliştirmelerinde kritik rol oynayacağını aktaran Yıldırım, Türk Eximbank’ın reel sektör ve finansal kuruluşlar ile yakın i şbirliğine odaklanan, uluslararası ilişkilere önem veren ve sektörün ihtiyaçlarına hızlıca cevap verebilecek dinamik iç yapılanmayı temel alan 3 boyutlu çalışma modelini üye kuruluşlarla paylaşmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Türk Eximbank, genel sekreterliği döneminde kısa,orta ve uzun vadeli ihracat kredi sigortası ve kredi enformasyonu alanlarında üyeler arasındaki teknik iş birliğinin artırılmasını teminen ilgili komitelerin kurulmasına öncülük ederken tecrübe ve bilgi birikimini paylaşmak üzere iki komitenin başkanlığını yürütme görevini üstlendi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Nisan 2019 Cuma 09:55

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019