• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Alternatif tatilde dünya lideri

2015 yılında alternatif tatil sektörü Türkiye'de 20'nci yıllını kutluyor.

Yeniakit Publisher
2015-07-17 01:37:00 -
Alternatif tatilde dünya lideri

Özellikle son on yıldır birçok yeni otelin hizmete girmesiyle beraber kendi inanç ve değerleri ile uyum içinde tatil yapmak isteyen seyahat severlere seçenekler oldukça arttı. Fakat pek çok muhafazakâr aile diledikleri gibi bir otel bulma konusunda hala sorun yaşıyor ya da böyle bir otelin varlığından bile haberdar olmuyor. HalalBooking.com web sayfası, burada tüketicilerin yardımına yetişiyor. HalalBooking.com son 6 yıl içerisinde alternatif tatil sektöründe Online Satış yapan küresel bir web sayfası haline dönüşmüş ve son teknoloji ürünü Online Rezervasyon Sistemi sayesinde üstün müşteri memnuniyetini yakalamayı başarmıştır.

Dinar Standard'ın "Küresel İslam Ekonomisi 2013 Durumu" (State of the Global Islamic Economy 2013) raporuna göre 2012 yılında küresel Müslüman turizm pazarı 137 milyar $ ile (buna hac ve umre dâhil değildir), 2012 yılında BM Dünya Ticaret Örgütü (UNWTO) tarafından tahmin edilen toplam küresel turizm harcaması olan 1.078 milyar $ʹlık miktarın ,5 oranını oluşturmaktadır. 2020 yılına kadar, Dinar Standard'ın - büyüme stratejisi araştırmalar şirketi, Müslüman turistlerin harcamaları, dünya turizm harcamalarının ,36 ile yaklaşık 200 milyar $ seviyesine gelmesi tahmin edilmektedir.

Bu rakamlar Türkiye'nin alternatif tatil sektörün de ne kadar ciddi bir paya sahip olduğunu göstermektedir ve özellikle alternatif tatil köyleri kategorisinde öncülük etmektedir. İç ve dış pazarlardaki müşterilerden büyük beğeni kazanmasından dolayı hızla büyüyen sektör beraberinde yeni yatırımcıları da çekmektedir. Örneğin; sadece Alanya bölgesi içerisinde 2015 yılında 5 yıldız kategorisinde üç yeni otel (Adin Beach, Selge Beach, WOME Deluxe) daha kapılarını muhafazakâr müşterilere açıyor.

İslami otel seçenekleri arttıkça HalalBooking.com gibi online rezervasyon platformlarının hizmetleri otel müşterileri için büyük önem taşımaktadır. Alternatif Tatil sektöründe online rezervasyonunda dünya lideri olan HalalBooking.com güncel tasarlanan web sitesiyle müşterilerinin hizmetinde. Site, gelişmiş otel arama - rezervasyon fonksiyonu ve kullanıcı dostu zengin bir resim arşivine sahiptir. Bugüne kadar 70 den fazla ayrı ülkeden rezervasyon almış olan HalalBooking'in yeni web sitesinde tatil destinasyonları, muhafazakâr aileler için özenle seçilmiştir. Aşağıdaki tatil seçenekleri için 45 ayrı para birimi ve 6 ayrı dilde online rezervasyon yapılabilir:

•    Tatil Köyleri - Çocuklu aileler için ideal tatiller
•    Şehir Otelleri - Günlük kültür turları ile şehir otelleri
•    Termal Oteller – Termal kaplıcalar ve tedavileri
•    Müstakil Villalar – Özel yüzme havuzları, gözlerden uzak, huzurlu tatiller

(Sky Tower - Akçakoca)

Tatil köyleri, oteller ve villalarda bayanlar ve aileler için ayrı yüzme havuzları, spa ve sağlık hizmetleri bulunmaktadır. Bazı tatil köylerinde aileler için karma plajlar bulunurken diğer tatil köylerinde ise sadece bayanlara özel plajlar yer alır. Çocuklar için özel oyun kulüpleri ve odaları bulunan bu tatil köyleri, tatillerini çocuklarıyla birlikte huzurlu ve eğlenceli bir şekilde geçirmek isteyen ailelere harikulade bir atmosfer sağlamaktadır.

(Rizom Tatil Köyü – Yalova)

Tatil köyleri ve otellerde bulunan tüm kafe ve restoranlardaki yiyecekler helal olup, alkollü içecek servisi yapılmamaktadır. Günlük kültür ve şehir turları da ayrıca mevcuttur.
HalalBooking.com web sitesinin müşterilerinin çoğunluğu çoklu ailelerden oluşmakla beraber bu aileler için online otel arama ve rezervasyon opsiyonları web sitesinde gelişmiş şekilde mevcuttur.
Web sitesindeki tüm fiyatlar, tüm aile bireylerini ve çocuk yaşlarını göz önüne alarak kesin ve toplam olarak hesaplanmıştır.

HalalBooking.com şirketinin Türkiye Pazarlama Direktörü Fazilet Kılıç, "Sitemiz hakkında müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler oldukça olumlu. Müşterilerimize görsel olarak tesislerin, tatil köylerinin, oteller ve villalardaki odaları en gerçek harika görüntülerle ve ilgili bölümlerdeki doğru açıklamalarıyla sunuyoruz. Her zaman en güncel fiyat ve kampanya bilgilerini sayfamızda bulabilirler. Yeni lanse ettiğimiz müşteri yorum fonksiyonu da müşterilerimiz tarafından yoğun kullanılan ve faydalandıkları bir yenilik. Bizim için onur verici olan müşterilerimize hızlı ve kusursuz online rezervasyon süreci hakkında onlardan takdir ve övgü almakta olmamız. Bu olumlu geribildirimler otel ortaklarımız ve ortak acentelerimiz tarafımızdan teyit edilmektedir.

Genellikle tatil sitelerinde bulunan oteller sadece Türkiye ile sınırlı, HalalBooking.com ise dünya çapındaki müşteri tabanı ile farklı bölgelere seyahat ve dünyayı keşfetme imkânı sunuyor. Web sitemizde Abu Dabi, Bahreyn, Dubai, İspanya, Malta, Mısır ve Maldivler gibi Türkiye dışında bulunan tatil yerleri de sunulmaktadır.

Türkiye alternatif tatil köy sektöründe geniş yelpazesi ile en popüler destinasyondur. Örneğin, Alanya'da Adenya Resort ve Marmaris'te Angel's Peninsula müşterilerimiz arasında en popüler lüks tatil yerleridir. Bu yıl Manavgat’ta alternatif tatil konseptine uygun dönüştürülen Selge Beach şu ana kadar müşterilerimizden en yüksek puan alan oteldir. Ayrıca, Batı Karadeniz sahilinde Akçakoca'da bulunan Sky Tower ve Marmara Denizi'nin doğu kıyısında Yalova'da yer alan Rizom Tatil Köyü favoriler arasındadır. Yurtdışında Mısır'da bulunan Porto Marina Resort hakkında birçok olumlu geribildirimler almaktayız. Malta adasındaki villalarımız da oldukça beğeni kazanıyor ve şehir oteller kategorisinde İspanya Alanda Hotel Marbella ile, Abu Dabi'de One To One – The Village ve Khalidiya Palace Rayhaan Otelleri müşterilerimiz tarafından en çok beğenilenler arasında."

HalalBooking®, Londra’da düzenlenen Dünya İslam Ekonomi Forum (World Islamic Economic Forum) ve Dubai’da düzenlenen Küresel İslami Ekonomi Zirvesi (Global Islamic Economic Summit) gibi çeşitli konferanslarda panelist olarak katılım sağlayarak hızla büyüyen sektörü teşvik etmektedir.
19-21 Ekim 2015’de Abu Dabi’de ‘Dünya Halal Seyahat Zirvesi’ (World Halal Travel Summit, WHTS15) düzenlenecek. Şimdiye kadar helal seyahat ve turizmin en büyük fuar ve konferans unvanını taşıması hedefleniyor. Fuarda en büyük destinasyon standı Türkiye’nin olması çok önem taşımakta.

Çok yönlü olacak olan Organizasyon’un fuar kısmına 200’den fazla şirket, konferans bölümüne 1.000 delege katılım sağlayacaktır. Konferansta açık oturum ve panellerde değişik ülkelerden bakanlar ve 70 uluslararası konuşmacı 150 farklı sunumla yer alacak.

WHTS15’in Organizasyon Müdürü Hosam Moustafa "Helal turizm piyasası ciddi bir patlama yaşamaktadır, analistlerin görüşlerine göre, bu artış küresel pazarın ’ünü temsil etmektedir" dedi. "Bu sektörün ihtiyaçlarını geniş boyutta kapsamlı sağlayacak olan bir organizasyon için doğru zaman gelmiştir ve Abu Dabi bunun için ödül kazanmış olan ADNEC fuar tesisleri ile birlikte bu buluşma için ideal bir mekân ve ev sahibidir."

Abu Dabi Turizm ve Kültür Başkanlığı (TCA) Direktörü Sultan Al Dhaheri, "Birçok Müslüman çoğunluklu piyasalar artık hızla gelişen ekonomilerdir, bu hızlı büyüme ortalama nüfus artış oranlarından daha yüksek olan genç bir nüfus tarafından desteklenmektedir," dedi. "Bu sebeple, alternatif tatil turistleri tarafından harcama takriben yılda %6 artması bekleniyor ve bu büyüme oranı küresel turizm sektörünün yıllık büyümesinin nerdeyse çift katı anlamına gelmektedir. WHTS15 organizasyonuna, uluslararası hükümet heyetleri, turizm dernekleri, pazar lider konumunda olan özel sektör operatörleri ve önde gelen İslami turizm projeler yatırımcılar gibi yüksek profilli uluslararası katılım isimleri beklenmektedir."

"Helal seyahat alanında iş modelleri geliştirmek isteyen turizm organları, özel turizm şirketleri ve profesyoneller için WITS15 önemli bir fırsattır - sektörün son on yıl içinde tek ve en önemli buluşmasıdır," Hosam Moustafa belirtti.

HalalBooking.com şirketinin Global Pazarlama Direktörü Ufuk Seçgin, "Abu Dabi Turizm ve Kültür Başkanlığı şirketimizi WHTS15’de ‘Global Pazarlar Partner’ (Global Markets Partner) olarak seçmesi HalalBooking® için gurur vericidir ve şirketimizin küresel bir şirket oluğuna dair en güzel ispattır. Bu arenalarda alternatif tatil için lider olarak her zaman Türkiye'yi ve eşsiz alternatif deniz otel partnerlerimizi öne çıkarmaktayız. Tercih edilen tatil yeri sıralamasına göre, Türkiye Malezya'dan sonra Müslüman turistlerin ikinci popüler tatil ülkesidir. Şu ana kadar 70 küsür ülkeden rezervasyon almamız, Türkiye'ye seyahat etmek isteyen uluslararası yolcular için bir giriş kapası olduğumuzun bir kanıtı. Bunun yanısıra, müşterilerimize Abu Dabi gibi yeni ve farklı destinasyonlar sunmanın heyecanını yaşamaktayız."

Medya İlişkileri Departmanı - HalalBooking.com
E-posta: [email protected] Takip Edin Facebook | Youtube | Twitter | Instagram

Telif Hakkı © 2014 HalalBooking.com. Her hakkı saklıdır. HalalBooking® genel merkezi Londra'da bulunan, uluslararası e-ticaret teknoloji ve dijital pazarlama şirketi olup, şirketin 35 ülkede kayıtlı bir markasıdır. Şirketin birçok ülkede çağrı merkezleri, yazılım geliştirme ve pazarlama ofisleri bulunmaktadır.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23