Almanya AB Bakanı'ndan 'Türkiye' itirafı

Almanya AB Bakanı Roth, AB'nin Türkiye'nin üyelik müzakerelerinde kapıyı kapatmaması gerektiğini açıkladı.

17 Nisan 2018 Salı 17:37
Almanya AB Bakanı'ndan 'Türkiye' itirafı

Almanya'nın Avrupa Birliği'nden (AB) sorumlu bakanı Michael Roth, Türkiye'nin AB üyelik müzakerelerinde gerekli ilerlemenin kaydedilmemesine ve hukukun üstünlüğüne ilişkin sorunlara rağmen AB'nin müzakereleri durdurmaması gerektiğini söyledi

Roth, Lüksemburg'daki AB bakanları toplantısına gelirken yaptığı açıklamada, "Avrupa değerler topluluğunun bir üyesi olmayı isteyip istemediğine karar vermek Türkiye'deki sorumluların elinde" dedi.

Roth ayrıca "Kapının kapatılmamasını tavsiye edeceğim. Bu, Türkiye'de hala Avrupalı değerleri isteyenlere yönelik yanlış bir sinyal olur" diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 17:37

YORUM YAZ

  • Yavuz SelimYavuz Selim1 yıl önce
    Bu haber ile yeni akitte ki su haberi "Dünya savaşın eşiğinde, bunun derdi hala Türkiye!" ve Dogan Medyanin satilisini ve Erdogan Diktatör söylemlerini bir araya getirdigimde, bunun cok büyük bir Komplonun parcasi olabilecegini düsünüyorum. Öte yandan artik Medya eli ile Hükumetlere baski yapip Ihale korparma devirleri bittigi icin ve Medyadan internet sayesinde fazla kazanilmadigi icin, satiyor olabilirler, ama A şıkkı son senelerde yasanan olaylara paralel bir gelisme.
  • HAŞMETHAŞMET1 yıl önce
    İSTEMİYORUZ KÖHNE AVRUPANIZI

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Nisan 2019