Almanya AB Bakanı'ndan 'Türkiye' itirafı

Almanya AB Bakanı Roth, AB'nin Türkiye'nin üyelik müzakerelerinde kapıyı kapatmaması gerektiğini açıkladı.

17 Nisan 2018 Salı 17:37
Almanya AB Bakanı'ndan 'Türkiye' itirafı

Almanya'nın Avrupa Birliği'nden (AB) sorumlu bakanı Michael Roth, Türkiye'nin AB üyelik müzakerelerinde gerekli ilerlemenin kaydedilmemesine ve hukukun üstünlüğüne ilişkin sorunlara rağmen AB'nin müzakereleri durdurmaması gerektiğini söyledi

Roth, Lüksemburg'daki AB bakanları toplantısına gelirken yaptığı açıklamada, "Avrupa değerler topluluğunun bir üyesi olmayı isteyip istemediğine karar vermek Türkiye'deki sorumluların elinde" dedi.

Roth ayrıca "Kapının kapatılmamasını tavsiye edeceğim. Bu, Türkiye'de hala Avrupalı değerleri isteyenlere yönelik yanlış bir sinyal olur" diye konuştu.

Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 17:37

YORUM YAZ

  • Yavuz SelimYavuz Selim7 ay önce
    Bu haber ile yeni akitte ki su haberi "Dünya savaşın eşiğinde, bunun derdi hala Türkiye!" ve Dogan Medyanin satilisini ve Erdogan Diktatör söylemlerini bir araya getirdigimde, bunun cok büyük bir Komplonun parcasi olabilecegini düsünüyorum. Öte yandan artik Medya eli ile Hükumetlere baski yapip Ihale korparma devirleri bittigi icin ve Medyadan internet sayesinde fazla kazanilmadigi icin, satiyor olabilirler, ama A şıkkı son senelerde yasanan olaylara paralel bir gelisme.
  • HAŞMETHAŞMET7 ay önce
    İSTEMİYORUZ KÖHNE AVRUPANIZI

Günün Karikatürü

9 Aralık 2018