• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Almanya’dan emekliye dikkat çeken öneri: Türkiye’ye gidin!

Doğalgaz fiyatlarının artması ve Rusya’nın gaz akışını kesme ihtimaline karşı Almanya’da dikkat çeken bir Türkiye öneri gündeme getirildi. Alman Seyahat Acenteleri Derneği, “Benzin ve doğalgaz tasarrufu için emekliler, Türkiye ve Tunus gibi güney ülkelerine gitmeli. Devlet ise 500 euroluk destek versin.” dedi.

Yeniakit Publisher
2022-05-10 21:44:00 -
Almanya’dan emekliye dikkat çeken öneri: Türkiye’ye gidin!

Almanya, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ile başlayan savaş nedeniyle doğalgazda yaşanan darboğazı aşmanın yollarını arıyor. Rusya'dan olası doğalgaz kesintisi nedeniyle kış ayında dara düşecek Almanya'da Seyahat Acenteleri Derneği'nden (VUSR) bir teklif geldi. Dernek, Alman emeklilerin kış aylarını Türkiye'de geçirmelerini tavsiye etti. Hükümetin 500 euro teşvik vermesini istedi.

İşletmeleri kurtarır

Yedi binden fazla seyahat acentesini bünyesinde barındıran derneğin başkanı Marija Linnhoff, "Kışta gazdan tasarruf etmek için tüm Alman emekliler, soğuk kış aylarını Türkiye gibi bazı güney ülkelerde geçirmeli. Devlet uzun süreli seyahatleri 500 euro ile sübvanse etmeli. Teklif işletmelerin doğalgaz sıkıntısı yaşamasının önüne geçer" dedi. Öneri tartışılıyor. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

KÜRŞAT

Almanya'dan gelen her kişinin Türkiyede harcayacağı para miktarı belirlenmeli ! Doğalgazımızı devlet PAHALI ALIP, VATANDAŞA UCUZ VERİYOR. Hem de çok ucuza veriyor ! Kış mevsiminde başka ülkeden gelip Türkiye'yi 'HUZUREVİ GİBİ' kullanmaları Türkiyeye fayda değil, extra yük getirir. Devletimiz bunların önlemini almalıdır.

emekli

adamlar haklı, bizim emekliler sürünürken adamların emeklileri o maaşla bizim burda saltanat sürüyor, ben de olsam direkt Türkiyeye gelirdim, burda hayat onlara güzel..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23