Almanya'dan ABD'ye Türkiye tepkisi

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, ABD'nin Türkiye ve Çin'e karşı aldığı ek gümrük vergi uygulamasına tepki göstererek ABD'nin bu uygulamalarının haksız olduğunu belirtti.

13 Ağustos 2018 Pazartesi 07:30
Almanya'dan ABD'ye Türkiye tepkisi

Trump yönetimini eleştiren Altmaier, uygulamaların hukusuz olduğunu savundu. Çıkartılan ekonomik savaşın Avrupa'da iş imkanlarını ve büyümeyi baltaladığını ifade etti.

"AVRUPA ABD'YE DİZ ÇÖKMEYECEK"

 Alman Bakan Peter Altmaier, "Trump yönetimi Türkiye ve Çin'e karşı aldığı ek gümrük uygulamalarında haksız.  Bu ticaret savaşı ekonomik büyümeyi hem yavaşlatıyor hem de tahrip ediyor ve yeni belirsizlikler ortaya çıkartıyor" dedi.

Yeni ve güvenilir pazarların açılması gerektğini savunan Altmaier, "Bu uygulamalar Avrupa'da iş imkanlarını ve büyümeyi baltalıyor. Avrupa, ABD karşısında diz çökmeyecek. Dünya düşük gümrük vergi uygulamaları, daha az korumacı politikalar ve daha açık pazarların olduğu bir ortama ihtiyaç duyuyor" şeklinde konuştu.

Haber Tarihi: 13 Ağustos 2018 Pazartesi 07:30

YORUM YAZ

 • ZENGİNİN MALALI FAKİRİ MALINDAN DAHA DEĞERLİOLDUĞUNUN ÖRNEĞİZENGİNİN MALALI FAKİRİ MALINDAN DAHA DEĞERLİOLDUĞUNUN ÖRNEĞİ6 gün önce
  DOĞALGAZ I DÜN 5000 YURODAN ÖDERKEN BUGÜN 7600 YURODAN ÖDEYİNCE BAZILARININ CANI YANMIŞA BENZİYO SİKİNTİ YOK FIRTINALAR SELER KURAKLIK BİZİ ETKİLEDİĞİKADAR ZENGİNİ DAHA ÇOK ETKİLER
 • ALİ KİREÇALİ KİREÇ6 gün önce
  Sayın cumhur başkanından cesaret aldılar
 • ihsanihsan6 gün önce
  peki densiz size vergi koymadımı
 • mustafamustafa6 gün önce
  VAhşi batının kaatil ve ilkesiz olduğu kadar b.k fıçısı tipli kowboyuna dünyanın kaçbucak olduğu böyle birlik olunarak gösterilebilir ancak.... yurtta BİRLİK, cihanda BİRLİK!
 • Faruk GençFaruk Genç6 gün önce
  Vay namussuzlar vay. Sonunda bizi Almanya iledost ettiler.BiirNumaralı düşman deyilmiydik Almanya ile.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü