Almanya'dan 1 ay sonra gelen telefonla şoke oldular: Bu cenaze sizin değil

Almanya'da vefat eden ve Amasya'nın Taşova ilçesinde defnedilen kişi ile bir başka kişinin cenazesinin karıştığı belirlendi.

14 Mart 2018 Çarşamba 21:56
Almanya'dan 1 ay sonra gelen telefonla şoke oldular: Bu cenaze sizin değil

Almanya'nın Berlin kentinde yaşayan 78 yaşındaki Halis Cesur, 9 Mart'ta bu ülkede vefat etti. İşlemlerinin ardından oğlu Adnan Cesur tarafından Amasya'nın Taşova ilçesine bağlı Alpaslan köyüne getirilen cenaze, dün defnedildi.

18-03/14/berlin-den-gelen-telefonla-soke-oldular-11012927-1.Jpeg

Defnin ardından Adnan Cesur'u telefonla Almanya'dan arayan bir kişi, Amasya'ya getirilen cenazenin babası değil, aynı gün Berlin'de vefat eden Eskişehir nüfusuna kayıtlı 83 yaşındaki Raif Yüksel olduğunu söyledi.

Adnan Cesur'un ilgili makamlara başvurması üzerine Alpaslan köyündeki mezar, jandarma ve din görevlileri eşliğinde açılarak cenaze çıkarıldı ve tabuta konuldu.

Almanya'dan gönderilen Halis Cesur'un cenazesi, cenaze namazının kılınmasının ardından aynı yerde toprağa verildi.

Raif Yüksel'in cenazesi ise cenaze aracı ile Eskişehir'in Çifteler ilçesine gönderildi.

Adnan Cesur, gazetecilere yaptığı açıklamada, vefat etmesinin ardından götürüldüğü morgda babasının tabutunun üzerine adres notunu koyduklarını söyledi.

'BERLİN'DEN TELEFON GELDİ...'

Bir süre sonra cenazeyi alarak uçakla Türkiye'ye geldiklerini ve köyde defnettiklerini anlatan Cesur, şöyle konuştu:

"Definden sonra Berlin'den telefon geldi, aldığımız cenaze bize ait değilmiş. Diğer cenaze sahibi, 'Sizin cenaze burada. Hatta elbiseleri dahi burada' dedi. Burada olan cenaze, Eskişehirli olan cenazeymiş. Cenazemizin gelmesinin ardından defnettik, diğerini de defnedilmek üzere Eskişehir'e gönderdik. Her iki merhuma da Allah rahmet eylesin."

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 21:56

YORUM YAZ

  • halil45halil459 ay önce
    yetliler duysun, bazilari türkiye ye cenaze gönderirken o tabutun icine tabanca tüek filan koyuyorlarmis bazen cenaze sahibi bazen firma yetkilileri kacak ticaret yani yasak olani cenazenin yanina gizliyorlarmis, sonrada tabut memlekette yada tabut gümrükten ciktiktan sonra o yasak silahlari aliyorlarmis, cünki cenazeler kontrol edilmiyormus

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018