• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Almanya’da koronavirüs dedbirleri 9 Mayıs’a uzatılıyor

Almanya’da koronavirüs tedbirleri 9 Mayıs'a kadar uzatılıyor. Federal Başbakan Merkel’in tüm Almanyada aynı anda aynı şekilde uygulanacak tedbir alma yetkisini gelecek hafta alabileceği bildirildi.

Yeniakit Publisher
2021-04-13 05:51:00 -
Almanya’da koronavirüs dedbirleri 9 Mayıs’a uzatılıyor

Almanya’da koronavirüse karşı alınan tedbirlerin 9 Mayıs’a kadar uzatılacağı bildirildi. Medyaya yansıyan bilgilere göre eyaletlerin başbakanları tedbirlerin uzatılması konusunda anlaşmaya vardı.

Eyalet başbakanlarının aldığı karara göre, mevcut koronavirüs tedbirleri tüm eyaletlerde 9 Mayıs’a kadar uzatılacak.

Tüm eyalet başbakanları tedbirlerin daha sıkılaştırılmasından yana görüş bildirmesine rağmen, bu yönde karar almakta zorlanıyor. Geçen hafta Federal Başbakan Angela Merkel, ülkede ortak tedbirlerin uygulanabilmesi için karar verme yetkisi istiyordu. Merkel’in bu yetkiyi bir yasal düzenleme ile alması bekleniyor. Ancak, Merkel’in yasal düzenlemesi henüz tamamlanmış değil.

 Bu yüzden de Merkel başkanlığında yapılacak olan toplantı ertelenmişti. Merkel’in tüm Almanya’da aynı anda aynı şekilde uygulanabilecek tedbirler kararı alabilme yetkisinin en erken gelecek hafta alabileceği belirtiliyor.

Sıkı tedbirler isteyen eyalet başbakanları, 9 Mayıs’a kadar negatif test sonucu ibraz edenlerin daha önceden randevu alarak alışveriş yapmasının aynen devam edeceğine karar verdi. Anaokulları ile okullar yörenin vaka oranı durumuna göre şartlı açık kalacak. Kişisel buluşmalardaki kısıtlamalar da devam edecek. Otel ve restoranlarla kültür ve spor işletmeleri de fiilen kapalı kalacak.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Metin Uyulan

Almanya'yı örnek vermeyen neredeyse her Türk Vatandaşın Almanya da Akrabası tanıdığı var. Sokağa çıkma yasağı yok .Maske mecburiyeti alış veriş de var . Aşısı tamamlanan sayısı 5.2 Milyon Alman Vatandaşı Aşı dan kaçıyor Bakım evlerindeki karşı koyamayan Yaşlıları ve zorunlu tutukları bir kaç da Evhamlıya Aşı yapabildiler toplamda 18,2 Milyon Doz aşı yapılmış. Avrupa'nın Halkları direniyor Alman aşısı -70 derecede saklanması gerekiyor gün geçmiyor ki birisi yanlışlıkla Dolapların Fişini çekmiş olmasın.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23