• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser'den şoke eden sözler: Müslüman düşmanlığı sorunu ile mücadele etmek istiyor

Yeniakit Publisher
2023-11-21 20:26:00 - 2023-11-21 20:28:39
Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser'den şoke eden sözler: Müslüman düşmanlığı sorunu ile mücadele etmek istiyor

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Almanya'da Müslüman düşmanlığı sorunun olduğunu söyledi. Mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

Faeser, bugün düzenlenen Almanya İslam Konferansı'nda, haziranda "Müslüman Düşmanlığı Bağımsız Uzman Grubu" tarafından yayınlanan raporun ülkedeki iki kişiden birinin "Müslüman düşmanlığı" içeren ifadeleri onayladığını ortaya koyduğunu belirtti.

"Almanya'da Müslüman düşmanlığı sorunumuz da var." diyen Faeser, Müslümanlara yönelik saldırıların raporda resmi rakamların gösterdiğinden çok daha fazla olduğunu varsaydıklarını belirtti.

Faeser, bu bağlamda Müslüman karşıtlığının belgelenmesine ilişkin olanakların ve danışma merkezlerin artırılacağını kaydetti.

- "İnsan düşmanlığının diğer biçimlerine sıfır tolerans gösterilmeli"

Müslüman düşmanlığından etkilenenleri daha fazla koruma ve destekleme imkanlarını da artıracaklarını aktaran Faeser, "Almanya'daki pek çok Müslümanın günlük hayatta Müslüman karşıtı saldırılarının kurbanı olma tehdidi gerçektir. Bunun güvenlik duygusu açısından korkunç sonuçları var. Bunu kabul edemeyiz." ifadesini kullandı.

Almanya'da her insanın güven içinde yaşama hakkı bulunduğunu vurgulayan Faeser, "Müslüman karşıtlığına, aşırı sağcılığa, Yahudi karşıtlığına, ırkçılığa ve insan düşmanlığının diğer biçimlerine sıfır tolerans gösterilmeli." değerlendirmesinde bulundu.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

- "Aşırı sağcılık hepimiz için büyük tehditlerinden biri"

Toplumun bölünmemesi gerektiğini vurgulayan Faeser, "Aşırı sağcılık hepimiz ve demokrasimiz için en büyük tehditlerden biri olmaya devam ediyor. Bunun tehdit potansiyellerini çok ciddiye almalıyız." diye konuştu.

Bakan Faeser, Orta Doğu'daki ihtilafın Alman sokaklarına yansımaması gerektiğini ifade ederek, ihtilafın ülkelerinde şiddete dönüşmesini önlemek için her şeyi yapacaklarını belirtti.

Müslüman düşmanlığı ve göç toplumundaki antisemitizm ile nasıl mücadele edilmesi gerektiğinin önemli konular olduğunu aktaran Faeser, İsrail'in güvenliğini korumak, antisemitizmle mücadele etmek ve ülkede Yahudileri korumak Almanya'nın devlet meselesi olduğunu söyledi.

Antisemitizme karşı birlikte mücadele verilmesini isteyen Faeser, bu bahane ile Müslümanlara karşı bir hava oluşturulmaması gerektiğini ifade etti.

Bakan Faeser, Müslüman derneklere de antisemitizmle mücadeleyi görünür şekilde sürdürme çağrısında bulundu.

Bu yılki Almanya İslam Konferansı "Toplumsal barış ve demokratik uyum: Toplumsal bölünme zamanlarında Yahudi karşıtlığı ve Müslüman karşıtlığıyla mücadele" başlığı altında düzenlendi.

İki gün sürecek konferans kapsamında çeşitli paneller düzenlenecek.

Almanya İslam Konferansı 2006'da hayata geçirilerek Alman hükümeti ile Müslümanlar arasında işbirliği ve diyaloğun artırılması hedeflenmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gültekin

GERÇEK VE SAMİMİ DEVLET ADAMLARI SORUNLARI İFADE ETMEKTE ASLA SORUN YAŞAMAMALIDIR, AKSİ HALDE O DEVLETTE DEMOKRASİDEN SÖZ ETMEK MÜMKÜN OLAMAZ. HİÇ BİR DEVLETTTE SORUN OLAMAZ, ÇÜNKÜ SORUNLARI ORTAYA ÇIKARAN O DEVLETİN İÇİNDEKİ YASA DIŞI FAALİYETLERE GÖZ YUMMAKLA OLDUĞUNU BİZZAT KENDİLERİ DE BİLİYOR, BİR DEVLETİN YASALARI SORUNLU HALE GELMİŞ İSE BU YASALAR DERHAL DEĞİŞTİRİLMELİDİR, ÇÜBKÜ YASALAR İNSANLARA ADİL HİZMET SUNMAK İÇİN YAPILIR. AKSİ HALDE SORUNLAR KARTOPU GİBİ BÜYÜR İÇİNDEN ÇIKILMAZ HALE GELİR, SONRADA HERKES BİR BİRİNİ SUÇLAMAYA BAŞLAR VE DEVLET SİSTEMİ ÇÖKER.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23