Arşiv unutmaz! İYİ Parti'nin mülteci karşıtlığı...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye'de bulunan Filistinli aileler ile birlikte iftar yaptı. Ancak İYİ Parti mültecilere karşı sert politikasıyla biliniyor. İYİ Partili birçok isim Suriyeli mültecilere yönelik karşıt paylaşımlar yapmıştı.

18 Mayıs 2018 Cuma 10:41
Arşiv unutmaz! İYİ Parti'nin mülteci karşıtlığı...

 YENİAKİT.COM.TR -  Seçimlere az bir süre kala çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Filistin aileler ile birlikte iftar yaptı. Partinin Twitter hesabından “Genel Başkanımız Meral Akşener, Filistinli aileler ile iftarda buluştu, acılarını paylaştı.” notuyla iftardan resimler de paylaşıldı.

Suriyeli mültecilere karşı sert bir tutum içerisinde olan İYİ Parti’nin seçimlere az bir süre kala mültecilerle bir araya gelmesi samimiyetsizlik olarak değerlendirildi. Çünkü İYİ Partili birçok isim geçmişte Suriyeli mültecilere karşı sert bir tutum sergilemişti.

HALAÇOĞLU: ÜLKELERİNE GİTSİNLER!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunmuş “Suriyeliler de ülkelerine gönderilmelidir. Çünkü anketlere göre, halkın yüzde 83’ü bunları istemiyor" demişti.

SURİYELİLERE YAPILAN YARDIMLARI ELEŞTİRMİŞLERDİ

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan da Twitter'dan çok konuşulacak bir paylaşım yapmıştı. Türkkan “Bu fotoğrafların ikisi de bugün Kilis’te yerel bir gazeteci tarafından çekildi. Üstteki fotoğraf; Suriyeliler’in maaş kuyruğu. Alttaki fotoğraf ise; bugün İŞKUR’dan işe alınacak 3250 kişi için 8000 kişinin başvuru yaptığı fotoğraf” diyerek Suriyeli mültecilere yapılan yardımları eleştirmişti.

ÖZDAĞ: SURİYELİLER OBEZ!

İYİ Parti'nin Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ da, Suriyeli göçmenler hakkında attığı bir tweet ile gündeme gelen isimler arasında. Türkiye'ye göç eden Suriyelilerle ilgili olarak bazı istatistikler veren Özdağ, üzerinde "50 bine yakın Türk vatandaşı resmen aç, 1 milyon 250 bini de açlık sınırı altında yaşarken Türkiye'deki Suriyelilerin %32,6'sı fazla kilolu, %27,7'si obez" yazan bir görsel paylaşmıştı.

yeniakit.com.tr

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 10:41

YORUM YAZ

 • yav he heyav he he5 ay önce
  madrabaz
 • FikriFikri5 ay önce
  SAHTEKARLAR!
 • ALİ KİREÇALİ KİREÇ5 ay önce
  Gelen bereketiyle gelir. Rızkı veren ne devletler nede insanlardır. Rızkı veren sadece cenabı ALLAH tır. Suriyelileri veya diğer düşkün ve muhtaçları ülkeden uzaklaştırsanız, sizindebir eliniz balda bir elinizde yağda olsa. Cenabı ALLAH bize öyle bir bela ve musibet verirki o mültecileri çok ararsınız ama bidaha bulamassınız
 • ysrfysrf5 ay önce
  yuhyanibunlariyi ce bukalemun olmuşhepyalan kokuyor
 • Osman19Osman195 ay önce
  Umit Ozdag Turkcu ama musluman degil. Musluman olmayan Turkcuden Turke sadece zarar gelir. Bir insan, ben Turkcuyum ama musluman degilim diyorsa bilinki o şahıs Turkun en buyuk düşmanidir!
 • BetoBeto5 ay önce
  ....nazilerden farkiniz ne???

Günün Karikatürü

23 Ekim 2018