• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Meral Akşener'den ittifak açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, partisinin Cumhur İttifakı'na destek vermeyeceğini söylediği belirtildi.

Yeniakit Publisher
2019-10-10 10:46:00 - 2019-10-10 10:56:06
Meral Akşener'den ittifak açıklaması

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ittifak tartışmalarına dair son noktayı koyduğunu iddia etti. 

Muharrem Sarıkaya, bugünkü "Kılıçdaroğlu ve Akşener “İttifak tazelemesi” yaptı" başlıklı yazısında, "Her iki taraftan da aktarıldığına göre Akşener, Millet İttifakı’nın devamı konusundaki kararlılıklarını dile getirmiş, bunun zarar görmemesi için her iki tarafın da temkinli olması gerektiğini belirtmiş." kulisini paylaştı.

Sarıkaya, Akşener'in İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı'na dahil olacağı konusundaki haberlerle ilgili “Benim ne AK Parti’nin bir yetkilisi veya görevlendirilmiş kişisi ne de Cumhurbaşkanı ile görüşmem oldu” dediğini aktardı.

Sarıkaya'nın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Bu aşamada milletvekillerinden Aytun Çıray’ın, “Ağıralioğlu’nun sözleri…” diye devreye girme çabasını da Akşener, “Bitti, bitti, o konu kapandı. Bir daha olmayacak” diye kesmiş.

Milletvekillerine de bu konu üzerinde daha fazla tartışma yaratmamaları ve daha temkinli cümleler kurmaları konusunda uyarmış.

Toplantı sonrasında da özel sohbetlerinde “Ağıralioğlu parti sözcümüz olarak bundan böyle AK Parti’ye yönelik eleştirilerini de açık dille söyleyecek” demiş. Cumhur İttifakı’na dahil olmalarının mümkün olmadığının da altını çizerek, “Tabanımız buna müsaade etmez” tespitinde bulunmuş.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmet

Meral hanım babacanın alacağı oyu bildiği için akp ye kuyruk sallıyor.Oy yok artik
 • Yanıtla

Öztürk ÖZİSLAM

Tabanınız ÜLKÜCÜ katili komünistlerin, solcuların, Allahsızların maşası olmuş durumda. Buna sizde dahilsiniz. Eline ülkücü kanı bulaşmış solcularla neyin MİLLET İTTİFAKI nı yaptınız? O tabanı da yalanlarınızla doldurup o hale getiren sizler değilmisiniz? Şimdi o yanlışlar içerisinde sürüklenmeyi meşru görmeye başladınız.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23