Akşener bu sözleriyle neyi kastetti? "Çöp kamyonlarıyla durduracaklarını sandılar"

İYİ Parti’nin haftalık grup toplantısında Meclis’te konuşan Meral Akşener, kendisini 28 Şubat’ın mağduru olarak göstererek kahramanlık nutukları attı. Ancak FETÖ'cü olmakla suçlanan Akşener’in geçmişi tüm gerçekleri gözler önüne seriyor.

12 Şubat 2019 Salı 11:54
Akşener bu sözleriyle neyi kastetti? "Çöp kamyonlarıyla durduracaklarını sandılar"

 yeniakit.com.tr  özel haber 

31 Mart yerel seçimlerinde CHP ve Kandil’in partisi HDP ile ittifak kuran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Meclis’teki grup toplantısında kendisiyle çelişen açıklamalarda bulundu.

Akşener beraber yol yürüdüğü CHP’nin HDP ile gizliden sürdürdüğü ittifakı görmezden gelerek HDP’nin Cumhur İttifakı’na çalıştığı hezeyanını savurdu.

Akşener, 24 Haziran seçimleri için yürüttüğü kampanya kapsamında Gaziantep mitinginde Gaziantep Belediyesine ait kamyonların çalışma yaptığı bölgeye giderek yolunun kesildiğini iddia etmişti.

15 Temmuz’daki çöp kamyonlarından mı bahsediyor?

İlk başta bu konuya atıfta bulunduğu düşünülen Akşener konuşmasında "28 Şubat’ta tanklara boyun eğmeyenleri çöp kamyonlarıyla durduracaklarını sandılar. Biz kimseye kolay bir zafer vaat etmiyoruz. Bir kere karar verirsek, ölsek bile yolumuzdan dönmeyiz." ifadelerini kullandı.

Ancak Akşener'in bu sözleri FETÖ’cülerin sürekli olarak devleti ele geçirmek için Müslümanlara zulümlerin uygulandığı 28 Şubat darbesini bahane göstermesini akıllara getirdi. 15 Temmuz darbe girişiminde de FETÖ’cü darbecilerin kullandığı tankların önü, belediyenin çöp kamyonlarıyla kesilerek darbenin başarıya ulaşmasının önüne geçilmişti.

Akşener’in "28 Şubat’ta tanklara boyun eğmeyenleri çöp kamyonlarıyla durduracaklarını sandılar. Biz kimseye kolay bir zafer vaat etmiyoruz. Bir kere karar verirsek, ölsek bile yolumuzdan dönmeyiz." sözleri  "15 Temmuz’da tankların önünü kesen çöp kamyonlarından mı bahsediyor?" sorusunun sorulmasına neden oldu.

Darbeci generalden şikayetçi olmadı

2015’te Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 28 Şubat davasında tanık sıfatıyla ifade veren Meral Akşener, 28 Şubat’ın darbeci generali Çetin Saner’den “yağlı kazık” sözleri nedeniyle şikayetçi olmamıştı.

28 Şubat döneminde İçişleri Bakanı olan Akşener’le ilgili olarak Orgeneral Çetin Saner "İleri geri konuşmasın, geldiğimizde İçişleri Bakanlığı önüne koyduğumuz bir yağlı kazığa kendisini oturturuz" ifadelerini kullanmıştı.

28 Şubat'a 'darbe' diyememişti

Bugünkü grup konuşmasında 28 Şubat’ta tanklara karşı durduğunu iddia eden Akşener yine verdiği aynı ifadede "28 Şubat’a darbedir de, değildir de diyemem ama karşımızda TSK içindeki hiyerarşi dışı bir yapılanma olduğunu gördüm" diyerek 28 Şubat’ın darbe olmadığını ileri sürmüştü.

yeniakit.com.tr

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 11:54

YORUM YAZ

 • vagifvagif8 ay önce
  MilletinkimZilletinkimoldugunu bilmeyenmivar? Dislerini agartarakseratan TOPLUM NE MUSELMANCILIKDANDANISIR .Utanmakerdemliolmakhakki duzusavunmayirsansa sennasilmuselmanolarsan? SolonikkocmeniATA olmasaydisennerdehansi dinekulluk edeceyinne melum olardibedbextMUSELMAN
 • vatandavatanda8 ay önce
  cok cakmasin meraly kilinton
 • AtaAta8 ay önce
  Fetö nün prensesi.
 • Mustafa MankaloğluMustafa Mankaloğlu8 ay önce
  Siz de biliyorsunuz ne amaçla söylediğini ama işinize gelmiyor.Geçtiğimiz seçimde Akşener in konvoyları şehir girşlerinde çöp arabalı barikatlar ile durdurulmadı mı?
 • VadeVade8 ay önce
  Bu kadın bir Fetöcü açıktan Fetö Terörüne desteğini saklamıyor. Bunlara oy vermek çoğunlukta olsaydı Türkiyeyi Abdnin kucağına atardılar. Açıkca Ip,Chp, Hdp Türkiyenin bölünmesini isteyen partilerdir. Ülkesini emperyalizme peşkeş çekmek isteyenler akıllarını onlara satanlardır.
 • ZAHİRZAHİR8 ay önce
  GAZİANTEP VALİLİĞİ TARAFINDAN HER MİTİNG İÇİN YAPILAN RUTİN BİR UYGULAMAYI ÇÖP KAMYONLARIYLA ÖNÜMÜZÜ KESİYORLAR DİYE LANSE ETMEK PESPAYE BİR YAKLAŞIMDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR. .
 • Alkan Alkan 8 ay önce
  FETÖCÜ SOKAK SÜRTÜGÜ AH KESKE SENIN GIBI SEYTANI 28 SUBATTA YAGSIZ KALIN KAZIGA OTURTSALARDI BÜGÜN FETÖCÜ OLMAKTAN PISMAN LIK DUYAR FETÖCÜ TERÖRISTLERLE ISBIRLIGI YAPMAZDIN SEN MERAL HANIM MILLETI KERIZMI SANIYORSUN YOK KAMYONLAR ÖNÜMÜZÜ KESMEK ISTEDILERDE YOK ÖLÜRÜZ GENE KARSI KOYARIZ YOK SÖYLE YOK BÖYLE ......ON SEFER O KAMYONLAR. IN.NEDENORAYA YANASTIRILDIGI YÜZ SEFER AÇIKLANDI AMA SEN SOKAK SÜRTÜGÜ MERAL HANIM GÜYA SEÇMENLERE BASKA TÜRLÜ ANLATATAK FAZLADAN OY PESINDE OLDUGUNUZU BILIYORUZ.. SENI SINSI SEYTAN TIPLI SEN KIMIN AKLIYLA DALGA GEÇIYORSUN BIRKERE SENIN PARTIN FETÖCÜ TERÖRISTLERE AIT SEN DE O IPSIZ PARTININ BASINDAKI KUKLA SEYTANSIN BIR ...FETÖYE CALISIYORSUNUZ IKI...CHP NIN TERÖRIST BASI KILICDAROGLU NAÇALISIYORSUN. ÜÇ .CHP NIN BAGLI OLDUGU DHSKPC CEYE CALISIYORSUNUZ . ÜÇ...DAGDAKI TERÖSTLERIN EMRINDE OLAN TERÖRIST PARTISI HDP PKK YA ÇALISIYORSUNUZ PEKI DAHA SEN KIMLERI SUÇLAMAYA ÇALISIYORSUNUZ KIMLERI SUÇLU DURUMA DÜSÜRMEYI PLANLIYORSUNUZ...ULAN ..PISLIK IGRENC ÇINGENE SÜRTÜKYÜZSSÜZ SEN DÜRÜST OLMUS OLSAYDIN 15 TEMMUZ DARBE ESNASINDA EVINDE OTURUP CAY KAHVE SEFASI SÜRMEZDINPENCERENDEN EN YAKIN KÖPRÜDE EFENDIN TERÖRIST FETÖNÜN SEHIT ETTIGI MASUM HALKI VE MÜCADELE EDENLERI SEYRETMEZDINIZSENI SEYTANIN ÇINGENESIIP PARTINDEKI MILLETVEKILLERINIZ.HEMEN FETÖCÜSADECE MILLETVEKILLERI DEGIL PARTINIZDE KI HEMEN HEMEN HER ÇALISANLARIDA SIZ MERAL AKSENER OLARAK YAGSIZ KALIN BIR KAZIGI ÇOKTAN HAK ETMISSINIZSENIN MILLIYETCILIKLE ALAKAN HELE HIÇ YOK CÜNKI SENIN GIBI SÜRTÜGÜ O PARTI BU PARTI KAPI KAPI YÜZSÜZLER GIBI DOLASDIGINI BILIYORUZ HEM DE ÇOK IYI BILIYORUZ SEN BIR NUMARALI FETÖCÜ VECHP LISIN SEN HDP PKK YA DESTEK VERENSAHTEKAR VEDE ÇINGENE SEYTANSIN BUNU BIL MILLETIMIZ DE SENIN KIME ÇALISTIGINI KIME HIZMET ETTIGINI EN IYI SEKILDE BILIYOR MITINGLERINDE DEDE EDIBIYAT YAPMA YAMUK AGIZLI SENI
 • MuzulmezMuzulmez8 ay önce
  Ben kadın politikacının peşinden gittiğimi söylemedim, bu devirde hiç bir politikacının peşini de gütmüyorum. Ben sadece Müslümanım diye geçinenlere acıyarakyazdım....
 • ÜLKÜCÜÜLKÜCÜ8 ay önce
  BU FETO PROJESİ KADINA OY VERENLER, PKK VE DHKP C TERÖR ÖRGÜTLERİNE HİZMET EDER.
 • cccccc8 ay önce
  Gülüyorum siyaset nedr biliyormusun Siyaset dindir en büyük siyaseçi ise Peygamberimiz Hz. Muhammed S.A.V.dir.Şimdi yönetimde din ibaresi olmadığına göre bunlar siyaset değil politikadır poitika ise yalandan ibarettir. Bunu akiti kötülemek için değil senin siyaseti bilmedini anlatmakl için yazdım kardeşim. Çünkü Siyaset kötü bir şey yazmışsın bunun yanlış olduğunu anlatmak istedim. dünyada hiç bir ülkede siyaset yapılmamaktadır. Dünyadaki tüm ülkeler politika uygulamaktadır. Politika ise siyasetten farklıdır. Müslümanın siyaseti dindir.
 • cccccc8 ay önce
  Muzulmez sallamış Müslümanlıktan bahsetmeden önce kardeşim Müslümanlıkta kadın yönetici var mı bir araştır derim. Bu diğer malacılara da gelsin.
 • cccccc8 ay önce
  Muzulmez Müslüman kadın arkasına gitmez.
 • ZAHİRZAHİR8 ay önce
  la Oğuzhan yörükoğlu soysuz arıyorsan aynaya bak . Şimdilerde PKKla kolkola yol yürüyen sizsiniz rezil adam. Papa nın eline öpen de senin fetoşundur.
 • MuzulmezMuzulmez8 ay önce
  Müslümanım deyip de bu kadar ahlaksız olmaktan koru yarabbim. Neyi kastettiğini çok iyi biliyorsunuz da, iftira etmekten hiç tereddüt etmiyorsunuz. Bilmeyenler için söyleyeyim,24 haziran seçimlerinde Antep 'te çöp kamyonlariyla belediye önünü kesmişti.
 • GülüyorumGülüyorum8 ay önce
  Sevgili akit neden bunu yapıyorsunuz Allah için soruyorum. Akşener umurumda değil ancak, bu konuşmada ben okurken bile Gaziantep deki miting de çöp kamyonunun yolu kapatmasını anlattığını ben bile anladım. Siz de anladınız. Yav vallahi siyaset kötü birsey. Allah size söz mü verdi siz ne yaparsanız yapın cennettesiniz diye. Günah günah.
 • ihsanihsan8 ay önce
  kadın senin danışamanı fetö cü avukatın fetö cü mahkeme hakimlerin fetö cü sende fetö cüsün belli hain sapık karı
 • 145314538 ay önce
  28 Şubat'a boyun eğmeyen,Ankara'da İMAN TAZELEYEN ! Sözde Türk milliyetçisi.
 • Mahmut emMahmut em8 ay önce
  Meral hanım edebiyat yapma yaptığın ittifaka bak öyle konuş
 • cemalicemali8 ay önce
  24 haziran seçimeri öncesinde de söz verdin beni ysk nın önünden jiletle kazıyamazlar dedin. senme muaremden 24 saat haber alınamadı. birileri size reizin vazifesi bitmedi BOP henüz tamamlanmadı müsade edin dedi. ortalıklardan kaybldunuz
 • Bahadır Bahadır 8 ay önce
  Isim vermiyorum veremiyorum APO PAPA FETO BARZANİ SALİH MUSLIM ile el ele fotoları olan TÜRKLÜĞU boluculuk sayan TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan haburda pkkyi alkışlayan şehide kelle apoşa sayın diyen andimizi kaldiran keske yunan kazansaydı diyen kriptolar kimdir?????
 • NİHALNİHAL8 ay önce
  Selanik göçmeni İttihat ve terakkiçiler gibi işler çeviriyor yada atası gibi diyelim oda zaten onlardandı.İttihat terakki dış(batılı) güçlerle hareket edip aydınlanma ilerleme adına tüm değerlerimizi inancımızı nasıl zedeledilerse bu yeni ittihat terakki severlerde aynı yoldan yürüyordeğişen bir şey yok yol arkadaşları yine aynı aynı sevda devam ediyor...HDP PKK İP CHP hepsibatının oyuncağı sonuç ittihat terakki devamlılığı sadece isimler değişebilir amaç aynı.
 • yav he heyav he he8 ay önce
  BEŞBEKENNNNNNNN OLUCEEEEEMMMMMMMM
 • Fatih UnsalFatih Unsal8 ay önce
  28 şubatın 2 yigidi vardir biri muhsin baskan oteki Akşener muhsini katleden alcaklar AKŞENER i yemek istiyor
 • TÜRK Milliyetçisi TÜRK Milliyetçisi 8 ay önce
  Akşener in gecmisinde FETO APO BARZANI SALİH MUSLIM PAPAile fotograf yok TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alma yok haburda pkkyi alkislama yok andımızı kaldirma yok!!!
 • Fatih KARA Fatih KARA 8 ay önce
  Algını yiyim senin PKK ile açılım ortaklarini fetonun sümüklü mendilini yiyen fetos için salya sümük aglayan alcaklari biliriz
 • Oğuzhan Yörükoğlu Oğuzhan Yörükoğlu 8 ay önce
  Haburda PKK diyarbakırda BARZANİ suleyman sah turbesini başında PYD persilvanyada FETO vatikanda PAPA ile ittifak yapan TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan soysuzlara karşı YÖRÜKLER olarak IYI parti diyoruz
 • Kürşad YALÇIN Kürşad YALÇIN 8 ay önce
  APO PAPA FETO BARZANİ SALİH MUSLIM İLE EL ELE FOTOLARI OLAN TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ AYAKLAR ALTINA ALAN TÜRKLÜĞU BOLUCULUK SOYSUZLARI BILIYORUZ
 • Yurtoğlu Yurtoğlu 8 ay önce
  Fetoya her istediğini verenler kozmik odadaki bilgileri cia veren feto ile kasila kasila poz veren haburda pkkyi alkışlayan dolmabahcede pkk ile muzakere eden ALÇAKLAR kimdir???

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019