Aksaray’da kanola ekimine devlet desteği

Aksaray’da kanola ekiminde ton başına 500 TL destek ödemesi yapılacağı açıklandı.

26 Nisan 2019 Cuma 12:47
Aksaray’da kanola ekimine devlet desteği

Aksaray’da kanola ekiminde ton başına 500 TL destek ödemesi yapılacağı açıklandı.


Tarım ve Orman Müdürlüğü, Aksaray’ın Eskil ilçesinde havza bazlı ürün desteğine bu sene dahil olan ve suyu az tüketen kanola bitkisi için bilgilendirme toplantısını düzenledi. Eskil Ziraat Odasında gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda üretici katıldı. Toplantıda konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, “Bakanlığımızca ton başına 500 TL destek ödemesi yapılacak. Kanola bitkisi az su tükettiği için tarımsal sulama sıkıntısı çeken Eskil ilçemizde çiftçilerimiz için hem gelir kaynağı olacak hem de tarımsal sulamaya katkı sağlayacaktır’’ dedi.


Programa Eskil Kaymakamı Kübra Karaalioğlu, Eskil Ziraat Odası Başkanı İbrahim Kırlı, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, DSİ Şube Müdürü Murat Nazar ve üreticiler katıldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Nisan 2019 Cuma 12:47

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Mayıs 2019