• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Akit TV ‘Bismillah’ dedi

AKİT ailesinin geleneksel iftar programı dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Florya Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Programda kısa bir süre önce yayın hayatına başlayan AKİT TV’nin tanıtımı da yapıldı.

2015-07-07 15:10:00 - 2015-07-08 01:58:35
Akit TV ‘Bismillah’ dedi

NAİM TAŞBAŞI / İSTANBUL - Gazetemiz Akit’in her yıl gelenekselleşen iftar programlarının 23’ncüsü önceki gün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Florya Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Medya, siyaset, sivil toplum ve iş dünyasından da çok sayıda davetlinin katıldığı iftar programında yayın hayatına başlayan Akit TV'nin tanıtımı da yapıldı.

Siyaset, iş dünyası, medya ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kanaat önderlerinin büyük ilgi gösterdiği Akit iftarında, eski dostlar birlikte oturdukları sofralarda hasret giderdi. Akit Yayın Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Akit TV Genel Müdürü Nuri Karahasanoğlu, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Fatih Uğurlu, Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya, Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, Haber Müdürü Kenan Kıran ve İstihbarat Müdürü Murat Alan konukları karşıladı. Gazetemiz Yayın Kurulu üyeleri Kadir Demirel, Hasan Hüseyin Maden ve gazetemiz yazarlarının yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

GÜL: HAK VE DOĞRUNUN HABERİNİ YAPMAYA ÇALIŞAN YENİ AKİT GAZETESİ ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR EDERİM

İftara katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, yaptığı konuşmada, çıktığı günden bugüne hak ve doğrunun haberini yapmaya çalışan Yeni Akit gazetesi çalışanlarına teşekkür etti. Yayın hayatına başlayan Akit TV'nin de Türkiye'de medya hayatına yeni bir soluk getirmesini temenni eden Gül, kanala yayın hayatında başarılar diledi. Gül, ramazanı ruhuna uygun şekilde idrak etmek isterken, başta Suriye, Kudüs ve Irak olmak üzere Müslüman coğrafyasından acı haberlerin geldiğini aktararak, Müslümanların birbiriyle uğraştığını ibretle gördüklerini dile getirdi. Ramazanda İslam coğrafyasında üzüntü, kan ve gözyaşının hakim olduğunu da vurgulayan Gül, "Aslında tüm bu mazlumların yanında olan bir iktidar, Türkiye Cumhuriyeti'nin başında. Suriye'de bir mazlum varsa onun yanı başında, Irak'ta bir mazlum varsa onun yanı başındaydı. Dünyanın neresinde olursa olsun, sadece Müslüman olması da yetmez, insan olan, zulme uğrayan herkesin yanında olan bir iktidar var" dedi.

“YOLA EMİN ADIMLARLA HEP BİRLİKTE DEVAM EDECEĞİZ”

Gül, Türkiye'nin seçimden yeni çıktığını da hatırlatarak, "Bu seçimde aslında Türkiye'nin istikrarsızlaştırılması, Türkiye'nin başında bulunan AK Parti'nin iktidardan alınarak Türkiye'nin istikrarsızlaşması, bölgenin istikrarsızlaştırılmasına yönelik bir proje ortaya konulmuştur. Bakınız, Suriye'de ve yanı başımızdaki bütün İslam aleminde, bu anlamda görülen odur ki Türkiye'nin birlik beraberliği, İslam aleminin birlik beraberliğinin bir teminatıydı” diye konuştu. Türkiye'nin bundan sonraki süreçte de birlik ve beraberlik içerisinde güzel günleri yaşayacağına inançlarının tam olduğunu ifade eden Gül, “Ramazan ayı bir muhasebe ayıdır, hem bireysel olarak hepimizin kendisini hesaba çektiği bir aydır. Bizler de nerede hata yaptık, eksiklerimiz nelerdir, bunların hepsinin muhasebe edeceğiz ve inşallah bu muhasebeyi yaparak yola emin adımlarla hep birlikte devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

KARAHASANOĞLU: "HİÇBİR GRUBUN YA DA CEMAATİN DEĞİL, BÜTÜN ÜMMETİN SESİ OLACAĞIZ"

Yeni Akit Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu da yaptığı konuşmada, 1989 yılında küçük bir ofiste başladıkları yayıncılık serüvenine bugün gazete, televizyon kanalı ve internet sitesinden oluşan yayın grubu olarak devam ettiklerini söyledi. Kendilerine destek veren okuyucu ve izleyicilere teşekkür eden Karahasanoğlu, Yeni Akit gazetesinin geçmişte çeşitli davalarla ve tehditlerle yüz yüze geldiğini ancak bütün zorlukları atlatarak 6 bölgede basılan ve Türkiye'nin dört bir yanına ulaşan bir gazete olduğunu belirtti.

Akit TV'nin de 30 Nisan tarihinde yayına başladığını ve bugün itibarıyla deneme yayınlarını tamamlayarak normal yayına geçtiğini bildiren Karahasanoğlu, "Tıpkı Yeni Akit gazetesi, Cuma dergisi ve yeniakit.com.tr'de olduğu gibi gündemin peşinde koşan değil, gündemi belirleyen bir Akit TV ile karşı karşıya kalacaksınız. Hiçbir grubun ya da cemaatin değil, bütün ümmetin sesi olacağız inşallah. Müslümanların gören gözü, işiten kulağı ve haykıran sesi olmak için çalışacağız Allah’ın izniyle" ifadelerini kullandı.

AKİT TV BİRİLERİNİN SESİ DEĞİL ÜMMETİN SESİ

23 yıldır ilkeli, kararlı ve tutarlı yayın çizgisiyle gönüllerde taht kuran Akit Gazetesi’ne yeni bir kardeş geldiğini söyleyen Akit TV Genel Müdürü Nuri Karahasanoğlu ise, “Birilerin sesi değil, sizlerin, ümmetin sesi olan Akit TV’yi ekranlara taşımanın mutluluğunu, bahtiyarlığını ve onurunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Milli ve manevi değerlere bağlı böyle bir kanalda hizmet etmeyi bizlere nasip eden cenap-ı hakka hamdu senalar olsun. Ne kadar şükretsek azdır. Değerli dostlar bugün ülkemizde 500’e yakın kanal var. Bu kanalların kimisi emperyalizmin uşaklığını yaparken kimisi de muhafazakâr kimliği altında onurlu bir duruş sergiliyor. Akit TV 1.5 aydır normal yayınını sürdürüyor. Biz hiçbir zaman sövene dilsiz, vurana elsiz olmayacağız. İnancımızdan aldığımız güçle hakkı ve hakikati her zaman ekranlarımızda haykıracağız. Bazıları yandaş medya diyor inanmayın. Bu yandaş medyacılık değildir, duruşunu haktan yana kullanmaktır. Bir kaç yıl içerisinde Türkiye’nin en önemli birkaç kanalından birisi olacağız. Benim bundan herhangi bir şüphem yok” dedi.

ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca: Her zaman olduğu gibi yine muhabbet kokan, neşe kokan ve tabiri caizse yeniden yenilendiğimiz bir Akit akşamında tekrar bir araya geldik. Dostluğumuzun ve beraberliğimizin daha farklı noktalara ulaşacağına inanıyorum. İnşallah rabbim bu birlikteliğimizi devam ettirir.

AK Parti MGK üyesi Ömer Bolat: Akit ailesinin değerli mensupları, değerli dava arkadaşlarım burada hep birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu iftarlara 15 yıldır düzenli olarak katılıyorum ama itiraf etmeliyim ki bu yılki iftar çok daha farklı oldu. Akit TV’nin de hayırlı ve uğurlu olmasını Cenabı Haktan niyaz ediyorum

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen: Akit gazetesinin kuruluşundan bugüne kadar sürdürmüş olduğu onurlu mücadeleye hep beraber şahit olduk, takdirle karşıladık. İslam dünyasının gür sesi Türkiye’nin hür sesi olan Akit Gazetesi’ni kutluyor ve yeni kurulan televizyon kanalınızın da hayırlara vesile olmasını diliyorum.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız: Akit TV yayın dünyasına kazandırılan en büyük değerlerdendir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz: Yeni Akit Gazetesinin yeni serüveninin de hayırlı olmasını diliyorum. Bu geleneksel iftarlarında bulunmak bir onurdur. Ben Akit camiasına bu mücadelesinde her daim yanında olan bu dostlarını unutmayarak bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum.

Gazeteci-Yazar Şevki Yılmaz: Akit gazetemize ve Akit TV’mize yayın hayatında hayırlı, faydalı hizmetler diliyorum ve teşekkür ediyorum.

Gazeteci-Yazar Sabri Balaman: Akit ailesinin bugün bulunduğu yer gerçekten Türkiye’de vizyon şartları içerisinde mücadeleyle geldiği bir yerdir. Akit ailesinin temelinde yatan dürüstlüktür. Bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize şükranlarımı arz ediyorum.

Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Serdar Arseven: Akit TV yöneticilerine bu kısa süre zarfında ortaya koydukları üstün performanstan dolayı tebriklerimi sunuyorum. Umut ediyorum ki en kısa zamanda Türkiye’nin en güçlü televizyon kanallarından birisi olacak.

Gazeteci-yorumcu Fatih Tezcan: bu nazik davetten dolayı akit ailesine teşekkür ediyorum. Dünyada zalimlerin susturmak istediği odaklar var. Akit de gazetesi ve TV’siyle bunların başında geliyor. Allah (c.c) medya alanında gerçek meydan muhaberesinde galibiyeti nasip eylesin.

Davete katılan bazı isimler şöyle:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül,

ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca,

AK Parti MKYK üyesi Prof. Dr. Ömer Bolat,

Devlet Eski Bakanı Hasan Aksay,

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen,

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa,

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız,

Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman,

Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik,

Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk,

Es Medya İcra Kurulu Başkanı Cengiz Özdemir,

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya,

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz,

Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürü Murat Oğuzhan Kılıç,

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal,

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım,

Anadolu Ajansı Haber Akademisi Koordinatörü Ümit Sönmez,

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Nevzat Tarhan,

İnsan ve Medeniyet Hareketi Lideri Mehmet Güney,

Memur-Sen Basın Müşaviri Arslan Değirmenci,

Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Durali Baki,

Genç Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Mustafa Yılmaz,

ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu,

Hüda-Par İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük,

Özgür-Der Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Türkmen,

Deniz Feneri Derneği Başkanı Mehmet Cengiz,

Yardımeli Derneği Koordinatörü Osman İlhan,

Gazeteci-Yazar Fatih Tezcan,

Star Gazetesi Yazarı Sibel Erarslan ve eşi Sıddık Eraslan,

Erpa Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erdem Ede,

İMDER Genel Başkanı Muzaffer Katar,

Elbirder İdari Müdürü Ünal Özyıldırım,

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Mahmut Bıyıklı,

Ülker Yıldız Holding Leyla Şen,

Ülker Yıldız Holding Meral Ata,

Ağaoğlu İnşaat Barlas Yurtsever,

Demir İnşaat Hamit Demir,

Hasanoğlu İnşaat Ali Cep,

Kuveyt Turk Enes Acar,

Dizayn Grup Sedat Sözüdoğru,

Albaraka Türk Ekrem Şahin,

Sadakataşı Genel Başkanı Kemal Özdağ

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı