Akdeniz Belediyesi’nin ibadethane ve okullara desteği sürüyor

Akdeniz Belediyesi, Ramazan ayına sayılı günler kala, ilçegenelindeki cami, mescit ve Kur’an kurslarının yanı sıra okullara yönelik temizlik,hijyen, bakım, onarım ve tadilat hizmeti vermeye devam ediyor.

26 Nisan 2019 Cuma 12:49
Akdeniz Belediyesi’nin ibadethane ve okullara desteği sürüyor

Akdeniz Belediyesi, Ramazan ayına sayılı günler kala, ilçegenelindeki cami, mescit ve Kur’an kurslarının yanı sıra okullara yönelik temizlik,hijyen, bakım, onarım ve tadilat hizmeti vermeye devam ediyor.


Akdeniz Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, bugüne dek onlarca okul vecaminin bakım, onarım ve yenileme hizmetini yerine getiren Fen işleri ve ParkBahçeler Müdürlüğü ekipleri, son olarak Güneş Mahallesi Ahmet Yesevi Camii’nintemizlik çalışmaları ile Demirhisar Mahalle Camii’nin boya ve tadilat çalışmasınıtamamladı.


Camilerin temizliği ve bakımına yönelik hizmet, vatandaşların büyük takdir vebeğenisini toplarken, Ramazan ayına kadar bütün camilerin temizliğinin bitirilmesiplanlanıyor. Öte yandan, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de ÇilekMahallesi’nde bulunan Mehmet Dağlı İmam Hatip Ortaokulu’nun tadilat ve boyaçalışmalarını yerine getirdi. Bu çalışmaların yanı sıra, Çevre Koruma ve KontrolMüdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından da okul ve camilerin temizlik hizmetiyapılıyor.


“Okul ve ibadethanelerimizin temizlik ve bakım çalışmasını hızlandırdık”


Çalışmalar hakkında bilgi veren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ilçegenelinde bulunan bütün okullara, cami, Kur’an kursları, türbe ve ziyaretlereyönelik tadilat, temizlik ve yenileme çalışmalarının yeni dönemde de aralıksızdevam edeceğinin altını çizdi. Gültak, "Mübarek Ramazan-ı Şerif ayına rtık sayılıgünler kala vatandaşlarımızın, ibadetlerini daha nezih, huzurlu ve sağlıklı birortamda yapabilmelerini sağlamak amacıyla, Park Bahçeler Müdürlüğümüze bağlıekipler gün boyu Akdeniz’de bulunan camilerimizi, mescitlerimizi ve Kur’ankurslarımızı temizleyip hijyenini sağlıyor. Bunun yanında, geleceğimiz ve en değerlivarlığımız olan çocuklarımızın, daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda eğitimalabilmelerine katkı sunmak amacıyla, okullarımızda da her türlü temizlik, bakım veonarım çalışmalarını kesintisiz bir şekilde ve hizmet yoğunluğunu arttırarak yerinegetirmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak vegüzelleştirmek için görev ve sorumluluğumuz alanına giren her konuda yanlarındaolacağız. İnsanlarımızın hayır dualarını, güzel temennilerini alabiliyorsak ne mutlubizlere" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Nisan 2019 Cuma 12:49

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Mayıs 2019