Hükümet harekete geçti: Akaryakıtta ÖTV düzenlemesi

Hükümet benzin, motorin, LPG ve petrol bazlı ürünlerde son dönemlerde meydana gelen yüksek fiyat artışlarına karşı özel tüketim vergisinde düzenlemeye gitti. Buna göre ürünlere gelecek zam oranı kadar ÖTV oranında indirim yapılacak.

17 Mayıs 2018 Perşembe 07:24
Hükümet harekete geçti: Akaryakıtta ÖTV düzenlemesi

Petrol fiyatları ve döviz kurundaki artışlar nedeniyle yüksek seviyeye çıkan benzin, motorin, LPG ve petrol bazlı ürünlerin fiyatlarına yönelik hükümetten önemli bir adım geldi.

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla, bugün itibariyle bu ürünlerde meydana gelecek artış miktarı kadar ÖTV oranı azaltılacak. Böylece petrol fiyatları ve döviz kuru artışından dolayı meydana gelecek fiyat artışları vatandaşa yansımayacak.

Düzenlemeyle, petrol fiyatlarında ve döviz kurunda azalma meydana gelmesi halinde ise bu ürünlerde bugün itibariyle geçerli olan ÖTV oranları uygulanacak.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 07:24

YORUM YAZ

 • gökhangökhan8 ay önce
  indirim yapın indirim , bizmi söylicez ...
 • fthfth8 ay önce
  ...benzinin etin fiyatını gıdadaki keyfe ma yeşa fiyat artışını önleyemiyor millet büyük firmaların esiri olmuşesnaflarda fena%99 müslüman memlekette ramazan geldiğinde fiyatlar düşeceğine artıyor
 • isaisa8 ay önce
  Yani fiyatı hiç düşmeyecek artmayacakta ? biz yine dünyanın en pahalı akaryakıtıyla yola çıkacağız.yazıktır günahtır ya
 • AbdullahAbdullah8 ay önce
  ÖTV özel tüketim vergisi demek. Akaryakıtta ÖTV olur mu hiç? Kaldırın bunu.
 • SerhatSerhat8 ay önce
  Şaka mı yapıyosunuz ya benzin 7 lirayı zorluyor ne Doları ötv si önce benzini 5 TL ye çekin sonra bu açıklamayı yapın. !
 • NejmiNejmi8 ay önce
  anlamakta zorlaniyorum.vergi altinda eziliyoruz.elektrik faturam 900 tl.bunun 500 tl Si vergi.neden neden.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ocak 2019