Baskın Oran terör örgütünü savundu: PKK Erdoğan'ın oyununa geldiği için...

Akademisyen Baskın Oran, teröre destek veren vekillerin hapse atılmasını tahrik olarak yorumladı. Aynı zamanda Oran, çocuk katili PKK’nın hükümetin oyununa gelerek kanlı eylemlerini gerçekleştirdiğini savundu.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 16:52
Baskın Oran terör örgütünü savundu: PKK Erdoğan'ın oyununa geldiği için...

 yeniakit.com.tr  Teröre destek veren HDP milletvekillerinin cezaevine konulmasının 'tahrik' olduğunu belirten akademisyen Baskın Oran, PKK'nın kanlı eylemlerinin hükümetin oyuna gelerek gerçekleştirdiğini savundu.

"PKK OYUNA GELDİ"

Akademisyen Baskın Oran, Artı Gerçek'e verdiği röportajda terör örgütü PKK'yı savundu. Çözüm Süreci'yle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete yönelik iftiralarda bulunan Oran, PKK'nın silah bırakması amacıyla başlatılan Çözüm Süreci'ne katkı sunması amacıyla oluşturulan 63 kişilik heyette yer almıştı. Oran, terör örgütü PKK'nın Çözüm Süreci'nde Erdoğan ve AK Parti'nin oyununa geldiğini iddia etti. Çözüm Süreci'ni baltalayan terör örgütü PKK'nın kendisi değilmiş gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'yi hedef alan Oran, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarıyla büyük darbe alan terör örgütü PKK'nın Çözüm Süreci'ni sona erdiren terör eylemlerini görmezden gelerek Erdoğan ve hükümeti suçladı.

“ERDOĞAN SABIKALIDIR”

7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde yürütülen algı operasyonlarıyla 24 Haziran seçimlerine şaibeli görüntüsü vermek isteyen Oran, "Erdoğan 7 Haziran - 1 Kasım 2015 seçimleri nedeniyle sabıkalıdır" dedi. 7 Haziran 2015’te yapılan seçimin ardından 20 Temmuz'da Suruç’da katliam olduğunu belirten Oran, "Katliamdan 2 gün sonra da sanki bu katliamın intikamıymış gibi gösterilmeye çalışılan Ceylanpınar olayı yaşandı. 22 Temmuz 2015’te 2 polis, kafalarına susturucuyla sıkılmış mermilerle evlerinde öldürüldü. Bunun ardından saatler içinde AKP çözüm sürecini bitirdiğini ilan etti ve operasyonlara başladı. Özellikle de hava operasyonlarına başladı. Hemen ardından 24 Temmuz'da HDP’lileri içeri attı ve aynı zamanda hendek operasyonları başladı. Bu tahrikler karşısında PKK oyuna geldi ve cevap verdi. İşte hiç kimseyi itham etmek istemiyorum ama böyle bir kronoloji bizim kafamızda yer etmiş vaziyette." dedi.

24 Haziran seçimi öncesinde başlatılan kara propagandayla sandık güvenliğini tartışmaya açarak seçim sonuçlarına gölge düşürme çabalarına destek veren Oran, seçim anketlerinde açık ara önde olan Cumhur ittifakı'nın Meclis'te güçlü bir biçimde temsil edileceği korkusuyla HDP'ye destek verilmesi çağrısında bulundu.

Haftanın Özeti

Haber Tarihi: 16 Mayıs 2018 Çarşamba 16:52

YORUM YAZ

 • AHMETAHMET8 ay önce
  .... BASKIN ;SENAĞZINDAN ÇIKANI KULAĞIN DUYUYOR MU ? BONZAİ MİİÇTİN? yOK İSE SEN NASIL PROF.SUN? YE HER HALTITAYYİBYAPTIRDI DE .VA MI BÖLE İŞLER . YEMEZLER BASKIN ,BASILDIN....
 • haldunhaldun8 ay önce
  solcular hep böyle gerizekalı oluyor d...siz,  ....ansız,k....fir ce....nnemlik odun oluyorlar...
 • mtmt8 ay önce
  Rahmetli Necip Fazıl ne güzel söylemiş...Siz, hayat süren leşler;Sizi kim diriltecek?
 • sukrusukru8 ay önce
  .... pkk masumduda okadar kısa sürede o hendekleri nasıl kazdı,o kadar silahı ne ara temin edip yurda soktu .....ğin lüzumu yok halk her şeyin farkında.
 • Battal Battal 8 ay önce
  Ulan zübük asil sizler türk solu sabikalidir sabika demek ne demek türk solu tam bir teröristtir.eger bir terörist baska bir terörist icin aglayip sizliyorsa teröristlerin içerden çikmasini Kim istiyorsa benim için asil teröristler bu alçaklardir sizin türk solunuz batsin sizler türk solu degil Türkiye teröristleri siniz DHSKPC terörist lerdensiniz bir kere türk kelimesinn kaldirilmasi sart sizler türk degilsiniz sizler türk solu adi altinda türkiyede asil teröristlik YAPAN TERÖRISTLERDEN SINIZ..bas mimarinizda kalles hain dis güclerin tasmali iti kemal kilicdaroglu dur..kanka iftiracisidir yalancisidir basinizi CEKEN CHPbu beynamaz kanka kemaldir Asil hesap sorulacaksa sizlerin gibi dis güclerin itlerinden sorulmali sabikaniz okadar çokki hatti hesabi sayilamayacakkadar daglari açmis kefereler sizleri alçaklar satilmislar hainler sizi SABIKALILAR sizi
 • hüs coşhüs coş8 ay önce
  esas katil sen ve senin gibi terör örgütünü devlete karşı kışkırtıp insanları katlettirdiniz. esas siz gizli teröristsiniz
 • cemaleddincemaleddin8 ay önce
  Bu avanaklari abd p.cleri yapmishlar,zannediyorlarki solcuyuz aynen sümüklü manyak gibi.
 • ÖzkanÖzkan8 ay önce
  Kim bu y.!!! Cikipta aciklama yapiyo!! Sen kimsin ya!!! Senin beyninde sinekler geziyor!!
 • asfasf8 ay önce
  akademisyen adi altinda türkiyenin bölünmesini isteye teröristleri savunan beyinleri tasiyan insan kiligindaki seytanlar hasta beyinli örnegin akademisyen veya gazeteci veya yardimlasma dernek baskani bunlarin beyinleri yalniz hainlik icin calisir bunlardan her naletligi bekle bunlar kendilerini satar ailelerini satar bunlar ülkelerini satar bunlar nerede terörist veya katliyamci veya katil bunlari savunur bu serefsizler.
 • ibrahimibrahim8 ay önce
  ABİ sıfata bak yahu...bu kadarmı nursuz olur,bu kadarmı safı belli olur insanın sıfatından..?
 • MilletMillet8 ay önce
  Bu adam acaba kimlerin çocuğu
 • SahinSahin8 ay önce
  Sizde kafami var.sol diye gecinip kapitalizmin altindan kalktiginiz yok.bankasi olan dunyada ikinci bir parti gostersenize.yok.o yuzden sizde kafada yok.
 • MUSTAFA AÇARMUSTAFA AÇAR8 ay önce
  ZAVALLI SOLCULAR yaprak gibiler neyi destekleyip neye karşı çıkacaklarını bile bilmeden SAVRULUP duruyorlar Allah ISLAH etsin olmuyorlarsa lanet etsin
 • HalitHalit8 ay önce
  Kim bu o çocuğu tanımadımda
 • ADALET LAZIMADALET LAZIM8 ay önce
  .... KAMALIN ASTIGI GİBİ ASILMANIZLAZIM
 • HülyaHülya8 ay önce
  Katil katildir.Katil kimsenin oyununa gelmez.Ruhta canilik varsa öldürmek normaldir.Cinayet birileri istedi diye değil nefis istedi diye işlenir.Sizide birileri kullanır.Şunu da unutmamak gerekir kicinayet işleyen ile emri veren aynı canilerdir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ocak 2019