AK Partili Turan: İsrail sabrımızı taşırmasın!

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türkiye Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan, İsrail'in Ebru Özkan'a yaptığı zulümle ilgili, "İsrail son zamanlarda Kudüs ve Filistin topraklarında vatandaşlarımızı engellemeye zaman zaman gözaltına almaya tamamen saçma gerekçelerle tutuklamaya devam ediyor. Bu ilk değil daha önce de yaşandı. Bu durumlar sabrımızı zorlamaya ve aşındırmaya başladı." dedi.

13 Temmuz 2018 Cuma 12:19
AK Partili Turan: İsrail sabrımızı taşırmasın!

 OĞUZHAN GÜLTEKİN/ANKARA  Ebru Özkan isimli Türk vatandaşını haksız yere günlerce gözaltında tutan ve şartlı tahliye eden İsrail’e tepki gösteren Türkiye Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan, “İsrail son zamanlarda Kudüs ve Filistin topraklarında vatandaşlarımızı engellemeye zaman zaman gözaltına almaya tamamen saçma gerekçelerle tutuklamaya devam ediyor. Bu ilk değil daha önce de yaşandı. Bu durumlar sabrımızı zorlamaya ve aşındırmaya başladı” dedi. 

KUDÜS’Ü SAHİPLENMEMİZİ SİYONİSTLER HAZMEDEMİYOR

Konuya ilişkin Akit’e değerlendirmelerde bulunan Turan, şunları dile getirdi: “İsrail son zamanlarda Kudüs ve Filistin topraklarında vatandaşlarımızı engellemeye zaman zaman gözaltına almaya tamamen saçma gerekçelerle tutuklamaya devam ediyor. Bu ilk değil daha önce de yaşandı. Bu durumlar sabrımızı zorlamaya ve aşındırmaya başladı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Kudüs’ü ziyaret edin çağrısında bulunmuştu. Bu konuda devletimiz, milletimizi teşvik etmiştir. Türkiye’den Kudüs’e ve Filistin topraklarına gidişler artmaya başlamıştı. Vatandaşlarımızın artan bu ilgisinden dolayı İsrail rahatsız olmaya başladı. Vatandaşlarımız sadece Kudüs’ü ziyaret amaçlı değil orayı sahiplenip Türkiye’nin her zaman Filistin’in yanında olduğunu gösterdi. İsrail bu sahiplenmeyi gördükçe Türkiye için bir sinir harbi içerisine girdi. Bundan sonra gidecek kafile ve vatandaşlarımızın zarar görmesin diye İsrail’i uyarıyoruz ve aklını başına almaya davet ediyoruz. Filistin ve Kudüs’e olan ilgimizi ve düşkünlüğümüzü sınamasınlar. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa ve Kudüs’e olan ilgimizi azaltamazlar. Uluslararası toplumu bu konuda harekete geçmesini bekliyoruz. İsrail insanların inançlarını, dini vazifelerini yerine getirmesine engellemeye çalışıyor. Saçma sapan kendi uydurdukları hukuksuz gerekçelerle gözaltına alıyor. Dünyayla dalga geçer gibi mahkemelere çıkarıp bir ay iki ay tutuklama yapıp geri salıyorlar. İşgalci olarak girdiği topraklarda halkı terörist olarak adlandırıyor.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 12:19

YORUM YAZ

 • koray kaplankoray kaplan4 ay önce
  adnan hocaya yapılan operasyonun israil ile bir alakası var mı?
 • Ömer Faruk ÜnalÖmer Faruk Ünal4 ay önce
  Ne sabır ama. Görende derki hazreti Eyüp sabrı. Sizin sabrınız nezaman taşar hele bir de bakalım. Taşınca ne yapacaksın onu da söyle. Gündem olmak için boş boş konuşuyorsun.
 • Mesut SarpMesut Sarp4 ay önce
  Ne çok şu konuda laf üretiliyo artık icraat görmek istiyoz. Bak Kürecik üssü israilin 1 numaralı düşmanı İranı gözetlemek için kuruldu ve bilgiler ABD üzerinden israıle aktarılıyor. Neden komşumuzİranı gözetletip bu alcaklara fırsat veriyoruz?!Kapatın bu Kürecık üssünü ve israıle karşı bi dolu icraatlara başlansın. Bu gevezelıklerle tutarsız araplara döndük. Bu tür aciklamalarla milletin gözündende düşüyorsunuz....
 • Muhasebeci KenanMuhasebeci Kenan4 ay önce
  Ne yaparsın, sabrın taşınca. Bir de onu söyle.
 • Emirhan emirEmirhan emir4 ay önce
  VALLA GUZEL BIR REST VE GEREKLIDE EEE NE YAPARSIN
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU4 ay önce
  BU KÖPEKLERİN ANLAYACAĞI DİL BELLİDİR.
 • Eski bir akıncıEski bir akıncı4 ay önce
  şerefsizler hem israil ile dostluk kurarlar hemde israil karşıtıymış gibi görünürler.Yahu bir defa bilal oğlan israille ticaretine son versin bay vekil.hani israil orta doğuda en büyük dost ve müttefikimiz değil miydi?Kimi kandırıyorsunuz
 • Allahın bir kulu Allahın bir kulu 4 ay önce
  Helal olsun sana.
 • ihsihs4 ay önce
  Ne olacakmış sabrın taşınca? Şimdiye kadar sabrın taşmadı ise daha da taşmaz zaten! Bari bir de külhanbeylik yapmayın. Çok komik oluyor.
 • mehmet soylumehmet soylu4 ay önce
  sabrı ne zaman ve nasıl taşıyor acaba? bu tehdidin üzerine israil altına kaçırmıştır eminim. bir de taşınca ne yapıyor acaba?
 • Zeki ungorZeki ungor4 ay önce
  Yav sabrin taşsa ne olur, taşmasa ne olur...
 • SancarSancar4 ay önce
  Allahaskina bi seferde tassin sabrinda , bir ohhdiyelim milletce ..Mesela.Kurecik ussunu kapatmakla baslayabilirsin...
 • mevlütmevlüt4 ay önce
  lafi bırak iş yap....icraata geç...yahudi senin sözünden değil gücünden anlar....bunu bilesin...gerisi hikaye....
 • Hakkı çavdarHakkı çavdar4 ay önce
  sabırımızı taşırması için kahrolası katil devletin filistini topyekün ortadan kaldırmasımı lazım o zamanda sabra gerek kalmaz yani hiç bir değeri olmayan bir tehdit

Günün Karikatürü

21 Kasım 2018