AK Parti YSK Temsilcisi'nden İstanbul açıklaması

AK Parti Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi Özel, İstanbul'daki itiraz sürecine ilişkin açıklama yaptı.

18 Nisan 2019 Perşembe 16:25
AK Parti YSK Temsilcisi'nden İstanbul açıklaması

AK Parti Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi Recep Özel, İstanbul'daki itiraz sürecine ilişkin açıklama yaptı.

İtirazlarla ilgili son viraja gelindiğini belirten Özel, “İtirazlar büyük ölçüde bitti. Bazı yerlerden olağanüstü itirazlar gelmeye, il ve ilçe birleştirmeler yeni olanlar süre içerisinde vermişlerse onlar geliyor. Yoğun bir şekilde beklentimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için olağanüstü itiraz sürecinin başlaması” dedi.

Özel, MHP’nin Maltepe’de olağanüstü bir itirazının olduğunu, büyükşehirle ilgili de olağanüstü bir itiraz olduğunu söyleyerek dosyalar kapsamlı olduğu için okumanın, incelemenin ve araştırmanın belli bir süre alacağını söyledi.

“İSTANBUL İÇİN İTİRAZ KABUL EDİLİRSE..."

Özel, “Ara seçim, 2 Haziran olarak bir tarih var ama verilecek karar tarihi itibariyle seçimin yetişmemesi ihtimaline binaen YSK her zaman yeni bir tarih verme yetkisine sahiptir. Yeni bir tarih de verilebilir" dedi.

Özel, ayrıca, seçim tarihinin 2 Haziran'ı geçebileceğini söyledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Nisan 2019 Perşembe 16:25

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Mayıs 2019