AK Parti'den ABD'ye 'Golan Tepesi' tepkisi

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, ABD Başkanı Trump'ın 21 Mart'ta Twitter hesabından yaptığı "52 yılın ardından ABD için İsrail'in Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini tam olarak tanımanın zamanı geldi" açıklamasını değerlendirdi.

25 Mart 2019 Pazartesi 11:25
AK Parti'den ABD'ye 'Golan Tepesi' tepkisi

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, medya yöneticileriyle bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş'un açıklamalarından satırbaşları:

Trump’ın Golan tepesi ile ilgili kararının uluslararası hukukta hiç bir kıymeti harbiyesi yoktur. Uluslararası siyaset açısından hiç bir karşılığı almayacak olsa da bölgedeki dengeleri etkileyecek vahim bir karardır. Yoğun girişimler içinde olacağız. İslam ülkeleri kendi aralarındaki meseleleri barışçıl yollarla çözmeyi öğrenmek durumdadır.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Mart 2019 Pazartesi 11:25

YORUM YAZ

  • AbdullahAbdullah1 ay önce
    Yahu biz de Suriye topraklarında değil miyiz? Biz kendi güvenliğimiz için İsrail kendi güvenliği için Suriye'de. İsrail'e sen çık demek de ne oluyor?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mayıs 2019