AK Parti'de şok istifa! AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni istifa etti

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, İl Yönetim Kurulu toplantısında istifa ettiğini açıkladı.

08 Aralık 2018 Cumartesi 15:37
AK Parti'de şok istifa! AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni istifa etti

AK Parti Adana İl Yönetim Kurulu toplantısında İl Başkanı Fikret Yeni istifasını sundu. Ardından Yeni, Yönetim kurulu üyeleri ve personelle vedalaştı.

'Bank Asya avukatı'

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, 22 Şubat'ta Meclis'te yaptığı konuşmada AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni hakkında 2015 yılının sonuna kadar Bank Asya'nın bölge avukatlığını yaptığını söylemişti. Dönemin AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu da katıldığı bir TV programında bu iddiayı doğrulamıştı.

"Söz konusu Fikret Yeni isimli şahıs 2003 yılından 2015 yılı sonuna kadar Bank Asya’nın avukatlığını yapmış. Yani 17-25 Aralık 2013 tarihlerinde ve Bank Asya’nın Mayıs 2015te TMSF’ye devri gerçekleştiğinde bile bu kişi bankanın resmi avukatı. Mahkemelerin karar tarihleri dikkate alındığında; Fikret Yeni’nin Ağustos 2015 yılında bile kendi hukuk bürolarındaki avukatlar aracılığı ile Bank Asya adına davalar açarak veya davalı vekili olarak davalara katıldığı açıktır."

Yeni'nin istifasının nedeni henüz bilinmiyor.

Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 15:37

YORUM YAZ

  • BarınakBarınak2 gün önce
    Racep güler, bu partinin ana yolları beton lobisinin, emniyet şetitleri de fetö/pkk ve bil-umum dış güçlerin sığınağıdır haberin ola!.. Yok barınamaz mışta, mışta, mışmışta... Seni canlı canlı yutuyorlar haberin bile yok!..
  • Hy-hyHy-hy2 gün önce
    Tamam adam legal olmayan birşey yaptıysa devlet olarak,hükümet olarak niye müdahale etmediniz.Adama o zaman ne derler "Ha..."....
  • Recep GülerRecep Güler2 gün önce
    bu zamana kadar besilenmiş,çok geç kalmış;bu partide fetö-pkk barınamazzzz!

Günün Karikatürü

10 Aralık 2018