AK Parti'de flaş istifa! Görevini bıraktığını duyurdu

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinin AK Parti İlçe Teşkilatı kurucuları arasında bulunan ve 2016 yılından beri ilçe başkanlığı görevini yürüten Sehit Kaya, görevinden istifa etti.

20 Ocak 2019 Pazar 16:27
AK Parti'de flaş istifa! Görevini bıraktığını duyurdu

Diyarbakır'da AK Parti Çermik İlçe Başkanı Sehit Kaya, görevinden ve partiden istifa etti. Kaya istifa açıklamasında "AK Parti'de siyaset yapma imkanımızın kalmadığını görüyorum" ifadelerine yer verdi.

Çermik AK Parti İlçe Teşkilatı kurucuları arasında bulunan ve 2016 yılından beri ilçe başkanlığı görevini yürüten Sehit Kaya, görevinden ve partiden istifa ettiğini açıkladı.

"AK Parti’de siyaset yapma imkanımızın kalmadığını görüyorum"

AK Parti'den siyaset yapma imkanı kalmadığı iddiasıyla istifa ettiğini söyleyen Kaya, "31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde aday adaylık sürecinde gelişen olay ve bununla beraber gerek yerelde, gerekse de Diyarbakır'daki AK Parti siyasi temsilcilerinin meydana getirdiği bu tahribatı göz önüne aldığımız zaman ben ve arkadaşlarımın yerelde AK Parti'de siyaset yapma imkanımızın kalmadığını görüyorum. Gerek Çermik'teki siyasiler, gerekse de Diyarbakır'daki siyasi temsilcileri bize reva gördüğü bu muameleyi kabul etmemiz mümkün değil. Yaşanan bu süreci Çermik halkı en iyi şekilde değerlendirecektir" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Ocak 2019 Pazar 16:27

YORUM YAZ

  • DallıDallı8 ay önce
    REİSİN DEDİĞİ GİBİ HASABİLERE YALLAH.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019