Seçim 2019 Sayfası

AK Parti Genel Merkezi tek tek izleyecek

Seçimler öncesinde vatandaşa verilen vaatler ve AK Parti’nin manifestosundaki başlıklar Genel Merkez tarafından yakından takip edilecek.

15 Nisan 2019 Pazartesi 09:03
AK Parti Genel Merkezi tek tek izleyecek

Vatandaşa verilen sözlerin tutulup tutulmadığını, ne kadarının gerçekleştirildiğini kontrol edecek olan AK Parti Genel Merkezi, ayrıca başkanların manifestoyu ne derece uyguladığına bakacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatının ardından AK Parti Genel Merkezi belediye başkanlarının attığı her adımı yakından izleyecek. Bu kapsamda, belediye başkanlarının seçim öncesinde halka verdiği sözlerin gerçekleşip gerçekleştirmedikleri kontrol edilirken, manifestoda yer alan başlıkların ne kadarının uygulandığına da bakılacak.

Manifestoya takip

AK Parti’nin seçim manifestosunda yer alan parsel bazlı yoğunluk artışlarının önüne geçilmesi, kamu yararı gözetmeyen değişikliklere izin verilmemesi, yapılaşma ve imar durumu değişikliklerinin şeffaflaşması, temel altyapı sorunlarının tamamen çözüme kavuşturulması, şehirleri çarpık yapılaşma ve deprem riskinden arındırmaya yönelik adımlar yakından izlenecek. Ayrıca, her şehrin tarihini, hikâyesini ve dokusunu korumaya yönelik önlemler, çevreye duyarlı, geri dönüşümü önceleyen, doğaya ve şehirde yaşayan tüm canlılara saygılı şehirler, sosyal belediyecilik anlayışı, kadın, genç, yaşlı ve engellilere hizmet verecek şekilde geliştirilmesi gibi başlıklar genel merkez tarafından takip edilecek.

Başarılı hizmetler örnek gösterilecek

Bu takip sonucunda belli aralıklarla, belediyelerin hizmetleri hakkından raporlar oluşturulacak. Başarılı belediye başkanlarının yapmış olduğu hizmetler diğer belediyelere örnek gösterilirken diğer belediyelerin de çalışmalarındaki eksikliklerin tamamlaması sağlanacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Nisan 2019 Pazartesi 09:03

YORUM YAZ

 • Sürünen EmekliSürünen Emekli9 gün önce
  vatandaşın derdineçektiğimaddi sıkıntıya veyaşadığı mağduriyetianlayamazsanız, neverdiniz de ne bekliyorsunuz .....
 • özgürözgür9 gün önce
  reis, chp li bir başkanın, oy yoksa hizmet de yok, sözü üzerine benim partimden birisi böyle yapsa onu kapı dışına koyarım demişti. çorum ortaköyde bir caddeninyolu ne taş ne de asfalt. sebebi orada birkaç ev olması, tabi burada yaşayan bir vatandaşın şikayeti. en ücra köylerde bile her evin yolu taş döşenirken bu yolun yapılmaması neden acaba. çorumun en büyük ilçeleri ak partiden mhp ye kaydı. çorum yüzde altmışlardan yüzde kırklara geriledi.bir yerlerde yanlışlık var ya neyse...
 • ramazan abdullahramazan abdullah9 gün önce
  AHHH AK PARTİ AHHne diyimde ne ol.15 temmuzda kontrollu darbeyle hırsızlara ülkemizi canımız pahasına çaldırmadık.sizse şimdi bir seçimle KONTROLLU HIRSIZLİKLA ŞEHİRLERİMİZİ HIRSIZLARA ÇALDIRDINIZ nokta
 • abdrhmnabdrhmn10 gün önce
  geçti borun mevsimi şimdi sür eşeğin niğdeye. akp itibarını kaybetmiştir nokta

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019