• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Parti Mamak Belediye Başkan adayından CHP'ye insanlık dersi: Iraklı Türkmen çocukları evinde ziyaret etti

Yeniakit Publisher
2024-02-24 09:24:00 - 2024-02-24 09:33:36

AK Parti'nin Mamak Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Asım Balcı, CHP'nin Mamak Belediye Başkan adayı Veli Gündüz Şahin'e insanlık dersi niteliğinde bir hareket gerçekleştirdi. CHP'li adayın sokak ortasında Iraklı çocuklara yaptığı ve şakşakçılarının da alkışladığı iğrenç hareket sonrası, Asım Balcı Iraklı çocukları evinde ziyaret ederek onlara futbol topu hediye etti. İşte o anlar...

Cumhur İttifakı'nın Mamak Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Asım Balcı, Gülveren Semt Pazarı’nda CHP Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin tarafından saldırıya uğrayan Irak Türkmeni çocukları yaşadıkları evde ziyaret etti.

"ONLAR BİZİM EVLATLARIMIZ"

Cumhur İttifakı Mamak Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Asım Balcı, Gülveren Semt Pazarı'nda CHP Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin tarafından saldırıya uğrayan Irak Türkmeni çocukları yaşadıkları evde ziyaret etti.

Balcı, ziyarete ilişkin, "Bizim çocuklarımız onlar, bizim evlatlarımız..." notuyla paylaşımda bulundu.

CHP'Lİ ADAY IRAK TÜRKMENİ ÇOCUKLARA NEFRET KUSMUŞTU


ÖNE ÇIKAN VİDEO

Mamak'ta Gülveren Semt Pazarı'nda seçim çalışması yaptığı sırada Irak Türkmeni çocuklara, "Bunların büyüyünce memleketine gitmesi gerekiyor. Bunun için bana oy vermeyen insanlar burada dursun. Gönderirim ben bunları… Bu çocuklar yarın büyüdüğü zaman memlekete büyük sorun olur. İsterse benim adaylığımı geri çeksinler" diyen CHP Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin'in kullandığı ifadeler kamuoyunda büyük tepki gördü.

"ÇOCUK, ÇOCUKTUR"

CHP'li Veli Gündüz Şahin'in psikolojik şiddetine maruz kalan çocukları Cumhur İttifakı Mamak Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Asım Balcı, yaşadıkları evde ziyaret etti.

Çocuklara Ankaragücü forması hediye eden Asım Balcı, "Öncelikle soydaşımız olan bu çocuklarımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz. Her şeyden öte bunlar çocuk. Çocuk masumdur. Çocuk sevgi ister. Çocuğun rengi olmaz. Çocuğun ırkı olmaz. Kısacası çocuk, çocuktur. Çocuklara öfke gösterilmez, sevgi gösterilir" şeklinde konuştu.

Balcı'ya, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl de eşlik etti.

NE OLMUŞTU?

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ankara Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin, seçim çalışması sırasında gördüğü Türkmen çocukları hedef alarak;

"Bunlar Iraklı değil mi? Gönderirim ben bunları memleketine. Bu çocuklar büyüsünler yarın memleketimize büyük sorun olurlar." Demişti.

 Skandal açıklamalarına devam eden Şahin, çevredeki vatandaşlardan bunun olmaması için kendisine oy vermelerini istemişti.

Şahin'in açıklamaları kısa sürede sosyal medyada gündem olmuş, Türkmen çocukları hedef alan Şahin'e ise tepki yağmıştı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hasel

CHP değil mi herşeye hazımsızdır.O çocukların psikolojisini ne hakla bozuyorsun.Siz baba değilmisiniz.Demek ki babalık duygusundan,çocuk sevgisinden mahrum ot gibi insanmışsınız.

BİZİM TARLADA ÇALIŞACAK ADAM ARANIYO

IRAKLI GELMESİN SURİYELİ GELMESİN O GELMESİN TORUNUN KEDİ KÖPEK BESLİYO YARIN İNSANSIZ TESLİM ETMEK İÇİNMİ UĞRAŞIYOLAR TÜRKİYEYİ BATIYA İSRAİLE FİLİSTİNLİLERİN NUFUS 80 MİLYON OLSAYDI İSRAİL GÖZE ALABİLİRMİYDİ GAZZEYE FİLİZTİNE GİRMEYE BUNLAR 40YIL SONRASINI 60 YŞ OTALAMASINI LAN BU VATANI İNSANSIZLAŞTIRMA DERDİN DENMİ
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23