• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan ön duyuru: Aile destek ödemesi alanlar müjde! Ödeme yolda, vereceğiz

Yeniakit Publisher
2023-12-08 20:57:00 - 2023-12-08 21:23:55
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan ön duyuru: Aile destek ödemesi alanlar müjde! Ödeme yolda, vereceğiz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dün itibariyle ülke genelindeki hak sahibi kişilere yaşlı ve engelli aylığı ödemeleri ve desteğine ilişkin bir açıklama yayımladı: Yaklaşık 3.21 milyar TL !Öte yandan Aile ve Sosyal Güvenlik Bakan Mahinur Özdemir Göktaş "Aile Destek Programı" kapsamında yapılan ödemeler hakkında bilgi verdi. Resmi açıklama geldi.

Sosyal refahın artması için hayata geçirilen projenin ilk ödemeleri bugün yapıldı. Bakan Göktaş haberi şu sözlerle duyurdu.

Toplam yardım miktarı

Göktaş, yazılı açıklamasında, halihazırda uygulanan en kapsamlı sosyal yardım uygulaması Türkiye Aile Destek Programında bugüne kadar hanelere toplam 60,3 milyar lira destek sağladıklarını anımsattı.

Düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı olmaması nedeniyle düzenli sosyal yardım alamayan haneleri de yalnızca gelir kriteri üzerinden bu programa dahil ettiklerini vurgulayan Göktaş, "Sosyal refah paylaşımını önde tutan bakış açısıyla arz odaklı güçlü sosyal yardım sistemini kararlı ve etkin bir şekilde yürütüyoruz. Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Bu ay toplam yatacak ücret

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay düzenli destek sağladıklarını hatırlatan Göktaş, "İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. İhtiyaç sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar lira ödeme yapacağız." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vedat

7500 lira alanda sosyal yardima muhtac yoksulluk siniri 45 bin heyyy

Özgür karaman

7500 tl emekli maaşı ev kirası 16 bin TL nasıl olucak emekli maaşı yeni zamlar...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23