Ahmet Davutoğlu: Cumhurbaşkanının benden bir talebi oldu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu.

19 Temmuz 2019 Cuma 00:12
Ahmet Davutoğlu: Cumhurbaşkanının benden bir talebi oldu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Manifestoda yer alanları ben zaten sayın Cumhurbaşkanına ilettim. Benden tek talebi oldu" dedi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, şunları söyledi:

"Manifestoda yer alanları ben zaten sayın Cumhurbaşkanına ilettim. Benden tek talebi oldu. Grup toplantısına katılmamı istedi. Ben de eleştirdiğim hususlarda düzelmeler umuduyla gittim. Düzelme olmadığı gibi 24 Haziran seçimleri sonrasında cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçildiğinden beri krizler derinleşti."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Temmuz 2019 Cuma 00:12

YORUM YAZ

 • ÇARE SİZÇARE SİZ1 ay önce
  Doğru ya da yanlış... Farklı bir şey söyleyene vurun kardeşler. Komayın, konuşturmayın... Böyle böyle sayımız daha da azalsın ki, kendi tabanını kontrol edemeyen Bahçeli'nin Ak Parti üzerindeki kontrolü artsın. Vedat 1453 rumuzlu kardeşim yazmış, bütün yük Reis'in omuzunda... Vallahi doğru ve ülke için büyük yanlış... Ama her şeye ben karar vereyim, her şeyi ben yöneteyim derse ya da sen yönet, sen karar ver diye danışmanları her şeyi onun üzerine yıkarsa sonuç bu... Meclisi, vekilleri, bakanları etkisizleştirdik. Böylece her şey Reis'in omuzlarına kaldı. O da gün boyu ekranlarda... Eee koca ülkeyi kim yönetiyor. Sorumsuz danışmanlar... Onlar her şeyi Reis'in kontrolüne veriyorlar, onun vakti yetişmeyince, her şeyi kendileri yönetiyor. Onlar arasında da doğruyu söyleyecek kimse yok. Biri çıkıp dese ki Sayın Cumhurbaşkanım, sizin maaşınızı size sormadan 2019 için yüzde 26 artırdık. Ama çalışanlara yüzde 16 verdik. Aradaki yüzde 10 sizi zengin de fakir de etmez. Çıkıp deyin ki ben çalışanlarımdan fazla zam almam... Bakın bakalım toplum üzerinde nasıl bir etki yapacak. Ama bunu diyen olsa anında kendini Devitoğu'nun yanında bulur...
 • Vedat 1453Vedat 14531 ay önce
  Ne kadar kaypak ne kadar gevsekksiniz z ya reis patatesle soğanla 7 düvele ekonomik savaşla ab ile birleşmiş milletle herşeyle mücadele etsin tüm yük onun sırtında ulan bi ba ba yiğit çıksında reisimizin şu yükünü alsın allah aşkına bide böyle lagam fareleri ile uğraşıyoruz davutoğlu senin hitap şeklin konuşman bile yapmacık iletişim sıfır iki kelimeyi bi araya getiremiyodun mitinglerde simdimi racon mu kesiyo sun bitarafinizida yırtsanız biz reis için ölümü göze almış muca hit leriz bir işaretine bakar dinimize vatanımıza ihanet edenin sonu bellidir selamun aleykum
 • Ahmet koç Ahmet koç 1 ay önce
  Krizler senin düşürülmenle aşıldı Her gün her yerde bombalar patlatılıyordu. O na da sebep kiminle iş tuttuklarındı. O zamanlar anlayamıyorduk neden başbakan değişti. Ne de güzel kıvırıtordun.. Ama şimdi Hainlerle iş tuttuğun apaçık ortada.. Sağolsun Reis bütün ülke hainlerini deşifre ediyor... Herhalde sıra Yazarlardaki hai nelerin deşifre olmasında.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  KRİZİ ÇIKARAN SİZSİNİZ! ÜÇ KALLEŞLER, ÜÇ NANKÖRLER
 • Gürsel DursunGürsel Dursun1 ay önce
  Bu memlekete hainlik yapanların,bu memleketin havasından nefes almaya bile hakları yoktur. Her karış toprağı Şehit kanıyla sulanmış bu memleketin toprakları, bu memlekete hainlik yapanların leşlerini kabul etmeyecektir.
 • Okumus cahilOkumus cahil1 ay önce
  A. Davutoglu tam bir okumus cahil ornegi. 15 Temmuzda devlet yerle yeksan olmus, o "kriz derinlesti" diyor! Elinden gelen varsa katki ver.Uzaktan dedikodu yapma! Camur atma!
 • serdarserdar1 ay önce
  ne yazık ki manifestonda yazdıkların senin boş hezeyanlarından ibaret. keşke elle tutulur bir yanı olsa da belki bir karşılığı olurdu. ama sen bunu yazmış olmayı bile kendini yüceltmeye yoruyorsun. Allah selamet versin.
 • güncegünce1 ay önce
  davutoğlu ne manifestosu sen başkanken 1 kasım seçiminde AK Parti ozaman düşüş yaşadığında chpyle koalisyon kuralım diyip REİSİN başkanlık sistemini kabul etmemişsin.İnsan devleti milleti için birlik içinde çalışır. REİSİMİZ hem sizinle hemde dışardakilerle nasıl mücadele ediyor biz görüyoruz.ALLAH REİSİMİZİ sizlerden korusun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Ağustos 2019