Azılı Siyonistlerden Oktar'ın tutuklanmasına derhal üzüntü ve tepki paylaşımları geldi

Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik operasyon başladıktan sonra azılı Siyonistler sosyal medya hesaplarından harekete geçti. Siyonist isimler hemen mesaj atarak Oktar’ı savunmaya başladı. Paylaşılan mesajlarda Oktar’a yönelik övgü dolu sözler dikkat çekti.

13 Temmuz 2018 Cuma 16:37
Azılı Siyonistlerden Oktar'ın tutuklanmasına derhal üzüntü ve tepki paylaşımları geldi

 yeniakit.com.tr  Ömer E. Keçeci 

Adnan Oktar’ın tevkif edilmesi üzerine enteresan bir şekilde Siyonist kaynaklardan peşi sıra açıklama ve paylaşımlar gelip yazılar döşenilmesi dikkat çekti.

SİYONİST HABER SİTESİ OKTAR’I ŞİRİN GÖSTERİP ERDOĞAN’I KARALADI

Jewish Press adlı meşhur Siyonist haber sitesinin haberi imalı şekilde “İsrail Dostu Müslüman Lider Adnan Oktar’ı Türk Polisi Tutukladı” diye geçmesi dikkat çekti. David Israel imzalı haberde, Adnan Oktar’ın mesajının İslam’ın iyi bir hayat ve kadınlara eşit muamele sunması üzerine olduğu kaydedildi. Ayrıca onun “cesaretle” birçok İsrailli saygın ve önde gelen kimse ile açıkça bağ kurduğu vurgulandı.

Haberin devamındaki ifadeler de dikkate şayandı: “Türk Başkan Recep Tayyip Erdoğan rejimine karşı dini liderlerin komplo tertip etmesiyle takıntılı halde, onlardan diğer tüm düşmanlarından daha fazla korkuyor. Dini lider Fethullah Gülen’in sürgün edilerek kendilerine teslimine Amerika’yı zorlamak için yatırım yaptı, hatta iddiaya göre kaçırılmasını planladı.

Haber ayrıca Oktar’ın eski yayınlarından ötürü ona karşı Siyonistler arasında bir tepki olmaması için de gardını almış gözükmektedir. Onun evvelde yayınladığı kitapla Holokostu inkâr ettiği kaydedilse de, daha sonra bu kitabı çekip 2006’da yayınladığı kitapla Holokost’u tanıyıp YahudilereNazilerin büyük zalimlik ve barbarlık yaptığını ve 5,5 milyonunu katlettiklerini söylediği hatırlatıldı. Birçok makalesinde de anti-semitizme karşı oluşunu ifade edip, hatta antisemitik olmanın Kur’an’a da aykırı olduğuna dair ifadeleri bulunduğu da belirtildi.

Böylece bu Siyonist mecrada FETÖ ile birlikte Oktar da “aklanırken” tüm suç ve günahın Başkan Erdoğan’a yıkılmaya kalkıldığı görüldü.

SİYONİST YAZAR UTANMADAN “BÜYÜLEYİCİ BİRİ, ETKİSİ GİDEREK YAYILIYOR” DEDİĞİ RÖPORTAJI PAYLAŞTI

Annika H. Rothstein adlı Siyonist kafalı olduğu malum ve Erdoğan ile Türkiye’ye de net bir karşıtlığı olduğu bilinen yazar da enteresan bir tavır sergiledi. Rothstein, Oktar’ın tutuklanması sonrası 19 Haziran 2018’de onunla yaptığı röportajı o günkü ifadelerine hiç dokunmadan tekrar paylaştı. Kısa süre evvel yapılmış bu röportajını “The Rebel Media” için sunarken, Adnan Oktar için “büyüleyici” birisi demiş, onun İslam Dünyasında “önemli bir etkisi olduğunu”, kendisinin “yükselişte” ve “fikirleri ile sesinin etkisinin de giderek belalı zamanlarda belalı bölgelerde kurtuluş arayanlar nezdinde büyümekte” olduğunu kaydetmişti.

JERUSALEM POST HIZLICA UZUN BİR YAZI YAYINLADI

Siyonist gazete Jerusalem Post’un tutuklama haberi üzerine daha gün içinde uzunca bir makale yayınlaması da dikkat çekti. Yazı esas itibariyle yakın geçmişi mercek altına alıp özetle bunların bir derlemesi mahiyetinde görüldü.

Bununla birlikte yazının sahibi Seth Frantzman’ın Twitter’da, “Erdoğan’ın Türk toplumunun ahlakının sağlamlığını umursadığını düşünmeyin, sadece çok popüler bir kimse görmeye tahammül edemiyor” yazan bir paylaşımı beğenmesi dikkat çekti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 16:37

YORUM YAZ

  • hercaihercai8 ay önce
    Evet Siyonistler uzulduler, cunku A Oktar turk kadin ve kizlarini ekranlarinda kole gibi gosteriyordu! Tecavuzu de bedavaydi! Islami yerin dibine sokuyordu! TIMARHANELIK SIYONIST OKTAR!
  • M.AliM.Ali8 ay önce
    İnsanlık düşmanı siyonistlerin bu alçağa destek vermesi, yapılan operasyonun doğru olduğunun ispatıdır. Herif resmen suç makinası.Hiç suçu olmasa, siyonizm yanlısı olması dahi tutuklanması için yeterli sebeptir. Mossad ile işbirliği meydana çıktı diye huzursuzluk yaşıyorlar. Karın ağrıları bundan. Bir de sorguda öterse devletin mukabele ve müeyyide hakkı doğar.
  • murtmurt8 ay önce
    bütün cemaatleri kaldirmaları lazımparası olan önüne gelen cemaat kuruyone bu cemaat dederiz fetogibi terör çıkar 15 temmuzda oldugıbı vatanı bölemeye calışırlar
  • nn8 ay önce
    K.HPELİK MÜSLÜMANI BUYULREMEZ KURANA AYKIRI DAVRANIŞ ÇIPLAK NAMAZ GİBİ AZİNTİ MÜSLÜMANIBUYULEMEZ KÜFÜRKUFURU BUYULRERKUFURUN DOSTU KÜFÜRİMAN KÜFÜRE AĞIR GELİRİGRENCLİKKEPAZELİK HAFİF GELİRŞEYTANLIK PİS AMELİ SÜSLÜ GÖSTERİR

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019