• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar'dan korkutan açıklama: Bu zamana kadar görmediğimiz sayıları gördük

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, kentte görülen koronavirüs vaka sayılarının endişe verici olduğunu belirterek, "Bu zamana kadar görmediğimiz sayıları gördük" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-08-14 15:01:00 -
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar'dan korkutan açıklama: Bu zamana kadar görmediğimiz sayıları gördük

Türkiye'nin yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesi sürerken, bir kentimize ilişkin korkutan açıklama yapıldı.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, koronavirüs vaka sayılarının kentte endişe verici olduğunu belirtti.

"Bu zamana kadar görmediğimiz sayıları gördük"

Hastanelerde tedavi gören koronavirüs hastalarıyla ilgili rakamlar paylaşan Çuhadar, alınan tüm tedbirlere rağmen sayıların artışının önüne geçilemediğinin altını çizerken, "Bu zamana kadar görmediğimiz sayıları gördük" ifadelerini kullandı.

"Maalesef önlemlere rağmen rakamlar artıyor"

Açıklamasında "Halkımızı uyarma gereği hissettik" diyen Çuhadar, şöyle devam etti: Maalesef aldığımız bütün karar ve tedbirlere rağmen salgının başladığı ilk günden bu yana ilimizdeki hastane servisinde yatan hasta sayısı ilk defa 107 hastaya ulaştı. 13 yoğun bakımda, 12 de entübe hastamız var. Bu sayılar bizi endişelendiriyor.

Açıklamayı Adıyamanlıları endişelendirmek adına yapmadıklarını belirten Mahmut Çuhadar, endişelendirmesi gerektiğine de dikkat çektiği açıklamasında amaçlarının farkındalığı artırmak olduğunu söyledi.

Hemşehrilerinden ricada bulundu

Adıyamanlı hemşehrilerinden ricada bulunan Vali Çuhadar, vatandaşlardan yoğun toplulukların oluştuğu düğün, nişan gibi yerlerde maske, hijyen ve mesafe kurallarına eksiksiz bir şekilde uymalarını istedi. Çuhadar, bu üç kurala gerekli özen gösterilmediği halde çok daha radikal tedbirler almak durumunda kalabileceklerini belirtti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ulvi

Ne bekeniyor.10 senelerce insanlar kürek mahkumu gibi otur deyince oturup kalk deyince kalkacaklarmı,maske tak deyince tak ,maske çıkar deyince çıkaracacaklarmı?Varmı böyle bir dünya?Burası Çinin bir benzeri otoriter ülke diyorsan o başka..Sokağa çıkma yasağı ilan et belki kurtarırsın.Korona bulaşmayacak diye memleketi kökten batıralım rahat edelim.
 • Yanıtla

OSMAN

BU BASLIKTAKI RESIM KARMAN DEGILMI ?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı