Adana ili 24 Haziran seçim sonuçları

Ülkemiz 24 Haziran 2018 Pazar günü cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekillerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. 24 Haziran seçim sonuçlarını 1 milyon 484 bin 818 seçmenin bulunduğu Adana merakla bekliyor. Adana 24 Haziran seçim sonuçları AK Parti MHP Cumhur İttifakı CHP İYİ Parti Saadet Millet İttifakı HDP Adana oy oranlarını 24 Haziran günü sitemizde bulabilirsiniz

24 Haziran 2018 Pazar 19:34
Adana ili 24 Haziran seçim sonuçları

Türkiye 24 Haziran 2018 Pazar günü cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekillerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. 24 Haziran seçim sonuçlarını 1 milyon 484 bin 818 seçmenin bulunduğu Adana merakla bekliyor. Adana 24 Haziran seçim sonuçları AK Parti MHP Cumhur İttifakı CHP İYİ Parti Saadet Millet İttifakı HDP Adana oy oranlarını 24 Haziran günü sitemizde bulabilirsiniz

Adana 24 Haziran 2018 seçim sonuçları ve son dakika gelişmelerini seçim akşamı bu sayfadan takip edebilirsiniz. Türkiye 24 Haziran’da en kritik seçimlerinden birini yapacak. Zira 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimleri için tarihi gün olacak.

İŞTE 24 HAZİRAN ADANA SEÇİM SONUÇLARI

24 Haziran 2018 seçimlerinde Adana partilerin (AK Parti, CHP, MHP, HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi) ve cumhurbaşkanı adaylarının (Recep Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı, Muharrem İnce (CHP), Meral Akşener (İYİ Parti), Selahattin Demirtaş (HDP) ve Temel Karamoğllaoğlu (Saadet Partisi) oy oranları merakla bekleniyor. 1 milyon 484 bin 818 seçmenin oy kullanacağı 24 Haziran 2018 seçimlerinde Adana sandıktan hangi sonuçların çıkacağını merakla bekliyor.

Seçimlere girecek partiler Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çerçevesinde ittifak yaparak seçimlere girme kararı aldı. AK Parti, MHP ve BBP Cumhur İttifakı çatısı altında CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi de Millet İttifakı adı altında 24 Haziran seçimlerine girecek.

24 Haziran Adana merkez ve ilçe seçim sonuçlarının ne olacağı vatandaşlar tarafından büyük bir dikkatle takip ediliyor. Peki Adıyaman ve ilçelerinde hangi parti ne kadar oy alır? Sorusuna aslında 1 Kasım ve 7 Haziran seçimleri klavuzluk etmekte. Adıyaman’da son olarak, 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 4.427 sandık kurulmuş bu sandık sonuçlarına göre, AK Parti % 36,8, Cumhuriyet Halk Partisi % 29,8, Milliyetçi Hareket Partisi % 19,6, Halkların Demokratik Partisi % 11,7, Saadet Partisi ise % 0,6 oy almıştı. Adana’da 1 Kasım seçimlerinde AK Parti 6 milletvekili çıkarırken, 4 milletvekili chp, 3 milletvekili MHP, 1 milletvekili ise HDP çıkarmıştı. Yine 1 Kasım seçimlerinde Adıyaman’da seçimlere katılım oranı % % 85,66 olmuştu.

1 Kasım seçimlerinde Adana milletvekili seçilenler

AK Parti: Ömer Çelik, Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Talip Küçükcan, Mehmet Şükrü Erdinç, Tamer Dağlı

CHP: Elif Doğan, Türkmen Zülfikar İnönü, Tümer İbrahim, Özdiş Aydın, Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz, Aydın Uslupehlivan

HDP:  Meral Danış Beştaş

ADANA 1 KASIM GENEL SEÇİM SONUÇLARI

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

 Jülide Sarıeroğlu

 Tamer Dağlı

 Mehmet Şükrü Erdinç

 Ahmet Zenbilci

 Abdullah Doğru

 Sevil Can

 Muhammed Aksoy

 Samir Altunkaynak

 Ramazan Çırak

 Erol Kahraman

 Reşan Arlıer

 Necip Fazıl Cengil

 Mehmet Gazioğlu

 Muhammed Zeki Aç

 Zekeriye Yıldızoğlu

 

CHP ADANA MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

Ayhan Barut

Orhan Sümer

Müzeyyen Şevkin

Burhanettin Bulut

Oya Tekin

 

MHP ADANA MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

MUHARREM VARLI

AYŞE SİBEL ERSOY

CAHİT ÖZTOK

YUSUF BAŞ

MUSTAFA İZGİOĞLU

ÇAĞRI ŞAHİN

FİRDEVS CİNGÖZLER

YEŞİM AKKAŞ

ARZU BÜYÜKNACAR

DİREN ÖZGÜL

AZİZ SÖKMEN

MEHMET ŞAHİN

NESLİHAN GÖK

MUSTAFA EREN

HASAN ÇALIŞ

 İYİ PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

İSMAİL KONCUK

MEHMET METANET ÇULHAOĞLU

ALİ AYDIN

NİHAL AĞCA

RECAİ MERCİMEK

SİNEM ULUDAMAR

MEHMET SERTAÇ DURAK

VEDAT SABANCI

EREN ÖZER

HAMZA GÜLTEKİN

ŞULE TÜDEŞ

ERCAN ATALAY

ALİ KABAKLI

SİBEL ÇAKMAK

İLKER KILINÇ

 

HDP ADANA MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

TULAY HATIMOĞULLARI

KEMAL PEKÖZ

SAADET PARTİSİ ADANA MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

MUHAMMET ÇELEBİ KEYHIDIR

AHMET BEYAZ

AYŞE TOPAL

SÜLEYMAN ŞENOĞUL

İBRAHİM ŞAHİN

MUSTAFA ÇEKİLARIZ

CUMA ŞAHİN

YASEMİN KAPUKAYA

SELİM BİLGEN

ABDULLAH KAYA

İBRAHİM KARA

CENGİZ KAYADAN

OĞUZ GÜÇÜK

ABDULLAH ÜMMETOĞLU

UĞUR MURAT BUĞDAY

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Haziran 2018 Pazar 19:34

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Ocak 2019