• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Adalet Bakanı Tunç’tan Özgür Özel'e bomba tepki

Yeniakit Publisher
2023-11-09 08:13:00 -
Adalet Bakanı Tunç’tan Özgür Özel'e bomba tepki

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, Yargıtay’ın Can Atalay hakkındaki kararına ilişkin “Meclise karşı bir darbe girişimidir” şeklindeki sözlerine tepki gösteren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay kararları üzerinden yapılan değerlendirmelerde ‘Meclise yönelik darbe yapıldığı’ şeklinde açıklamalarda bulunmak son derece yanlış ve sorumsuzca bir harekettir” dedi.

Bakan Tunç Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Gezi kalkışması sebebiyle Türk Ceza Kanununun 312. maddesi uyarınca, 'cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan verilen kesinleşmiş mahkumiyet hükmü sonrasında, bu hükümle ilgili olarak verilen Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay kararları üzerinden yapılan değerlendirmelerde 'Meclise yönelik darbe yapıldığı' şeklinde açıklamalarda bulunmak son derece yanlış ve sorumsuzca bir harekettir” ifadelerine yer verdi.

Tunç paylaşımının devamında, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu ve mahkeme kararlarını bahane ederek sokak hareketleri çağrısında bulunmanın kimseye bir yararının olmayacağını belirtti.

Ayrıca hukuk devletinde sorunların sokakta değil, yine hukuk içinde öngörülen mekanizmalarla çözüleceğini ifade etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gültekin

SAYIN YILMAZ TUNÇ, KANLI, KANSIZ DARBENİN NE OLDUĞUNU BİZLER CHP'LİLERİN GEÇMİŞ TARİHİNDE ÇOK İYİ BİLİYORUZ, BU OLAYI DARBE GİBİ NİTELEMEK HALKI KIŞKIRTMEKTIR, GEREĞİ YAPILMALIDIR.

saffet

Devletin temeli yargı egri veya dogru arar versede begensekte begenmesekte kabul etmek zorundayız ama eleştirme hakkımızda var
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23