Abdullah Gül neyin peşinde? Danışmanı üzerinden algı operasyonu

24 Haziran seçimlerinde muhalefetin anlaşamamasından dolayı Cumhurbaşkanı adayı olamayan Abdullah Gül, adaylığı ile karıştıramadığı siyaseti danışması Ahmet Sever aracılığıyla karıştırma peşinde. Gül’ün eski basın danışmanı sever Cumhuriyet gazetesinin manşetine konu olan yeni kitabında delilsiz hezeyanlarda bulundu.

18 Mayıs 2018 Cuma 09:46
Abdullah Gül neyin peşinde? Danışmanı üzerinden algı operasyonu

 YENİAKİT.COM.TR -  AK Parti ile yollarını iyiden iyiye ayıran 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 24 Haziran’da erken seçim kararının alınmasının ardından CHP ve Saadet Partisi’nin başını çektiği muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı olarak ön plana çıktı. Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ile birçok kez görüşen Gül, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ayak diretmesi ve CHP içerisinden aykırı sesler yükselmesi nedeniyle Cumhurbaşkanlığına aday olamadı.

DANIŞMANI ÜZERİNDEN SİYASETİ KARIŞTIRIYOR

Ancak adaylığı ile siyaseti karıştıramayan Abdullah Gül, eski basın danışmanı Ahmet Sever üzerinden yeni bir algı operasyonuna başlamış görünüyor.

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iktidarını sarsmak için dinlemeler yapıp montajlayarak tapeler yayınlayan FETÖ gibi Gül’ün danışmanı Ahmet Sever de hiçbir delile dayandırmadığı hezeyanlar ortaya atarak AK Parti içerisinde bir güç mücadelesi olduğunu iddia etti.

SEVER'İN HEZEYANLARI

PKK ve FETÖ yandaşı Cumhuriyet gazetesinin bugünkü manşetine konu olan yeni kitabında Ahmet Sever, AK Parti içerisinde yaşananlar ile ilgili hiçbir delile dayandırmadığı iddialar ortaya attı.

Ahmet Sever kitabında AYM’nin 367 garabetinin ardından Abdullah Gül’ün adaylıktan vazgeçirilmeye çalışıldığını “Gül direnirse gerilim artar, darbe olur” tehdidinin dolaşıma sokulduğunu yazdı. Sever’in iddialarına göre Gül, dönemin Başbakanı Erdoğan’a rağmen Cumhurbaşkanlığı’na adaylığını bir basın  toplantısıyla ilan etti.

Sever, Ergenekon operasyonunda dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in devre dışı bırakıldığını da savunduğu kitabında FETÖ’cü savcı Zekeriya Öz’ün doğrudan Erdoğan’a bağlı çalıştığını iddia ederek operasyonların Erdoğan’ın bilgisi dahilinde yapıldığı iddiasını ortaya attı.

Sever’i yeni kitabında yer verdiği hezeyanlardan bir diğeri ise TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop’un İngiliz gazeteci Daved Gardner’a söylediği iddia edilen sözlerle ilgili. Sever’in iddiasına göre Şentop, Gardner’a, Gül ve Davutoğlu’nu kastederek muhalefete geçmeleri durumunda “FETÖ’cülükle suçlar, hapse atarız” demiş.

yeniakit.com.tr

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 09:46

YORUM YAZ

 • Mehmet atayMehmet atay8 ay önce
  Sizin her beyanınız delile mi dayalı
 • AHMETAHMET8 ay önce
  Memleketimiz ne kadar hain dolu yahu. Ahmet Severin yaptığını cahil mahalle kadınları yapar.Çok yazık A.GÜl e. Ben samimi olarak Erdoğanın kardeşi, arkadaşı konumunda olacağım ve dindar, muhafazakarların oyunu alacağım , sonrada , şahsiyetli, karakterli rolü yapacağım.
 • SahinSahin8 ay önce
  Gül bekledigimizden de karaktersiz cikti.tipki abdullatif sener gibi sadece ben diyor.zannediyorlarki dünya bunlarin etrafinda dönüyor.aynaya baksalar bir hic olacaklarini görecekler.
 • ARAŞTIRMACIARAŞTIRMACI8 ay önce
  Bu ülkede hukuk var diyenler kendine güveniyorsa olayı hukuka havale eder.Yoksa Ahmet Keser kim ki?
 • Osman19Osman198 ay önce
  Turk milletide Turk devletide islamda sahipsiz. İsteyen istedigini soyleyebiliyor? İsteyen istedigi zehiri zerkediyor, istedigi tohumu ekebiliyor. Kiyap yazmak, toplum huzuruna cikip kamuya soz soylemek hic bir denetime tabi degil. Turk/islam sahipsiz
 • OsmanlıOsmanlı8 ay önce
  Ahmet gibi hainler ve onun danışmanı olduğu kişilerin nasıl hainlik için fırsat kolladıklarını biliyoruz.gülün 3 oyu varsa o oy atanlatın hiçbirisi vatansever değildir bu kesin
 • misafirmisafir8 ay önce
  Ne mi denir bir İngiliz itinin çemkirmesi denir buna.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ocak 2019