• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Abdullah Gül kararını resmen duyurdu

Parti kurma heveslisi eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'a perde arkasında destek verdiği öne sürülen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den dikkat çeken bir açıklama geldi.

2019-11-12 16:51:00 -
Abdullah Gül kararını resmen duyurdu

AK Parti'den istifa ettikten sonra yeni bir parti için çalışmalarını hızlandıran Ali Babacan'ın partisine eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül destek vereceğini açıkladı. Ayrıca Babacan'ın yeni partiyi Aralık ayının sonuna kadar kuracağı belirtildi.

Babacan'a yakın kaynaklar tarafından yeni partinin detayları belirtildi. Kaynaklar tarafından partinin kurucular kurulunun 60-70 kişiden oluşacağı, tüzük ve programının hazır olduğu, enel merkez binası için de dört ayrı alternatifi değerlendirildiği belirtildi.

Abdullah Gül destek verecek

Ayrıca 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yeni partide yer almayacağı ancak Abdullah Gül'ün destek vereceği belirtildi. Bu konu hakkında Abdullah Gül'ün şu açıklamaları yaptığı ifade edildi:

"Ben her türlü desteğe hazırım. Gerek fikir verme anlamında gerekse de bazı isimlerin partiye desteğini sağlama ve ilişkileri yürütme anlamında destek vereceğim"

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Güner yusuf

Her zaman söyledigim gibi,kendisine inancı olmayan kisinin başkasina faydası olmaz,hesapta yol göstericilik yapıcak,esasen niyet,partide olmak,velhasıl maya bozuk çıkarda tutmazsa,isin icinde rezil olmakta var.o sebeple,şimdilik kıyıdan kıyıdan yancılık yapıp,sonrasında durumun gidişine gore partiye girme planlanıyor,yok tutmadıysa kayıp babacanın kaybı,gulün kaybı olmayacak,o zamanda davutoğluna sinyal yakabilme şansı olur her yöne döner bu firildak siyaseti.aynı kılıçdaroğlu misali,başkanlık adaylığına ince yi getirp tutarsa ben çıkardim demeyi tutmazsada sana şans verdim kaybettin demeyi hesaplayıp her taraftan kazanmak istedi
 • Yanıtla

TOKATLI

Suyun yavaş akanından insanın yere bakanından korkacaksın derler bu zatta bu söze uygun olduğu için sinsi davasına ihanet etti göremeyeceği en yüksek mevkiyi gördü sana vermiş olduğum oy haram olsun
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23