• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD'nin paketinde Rusya'ya yaptırım: Her şey bir anda kesilecek! Putin bedel ödeyecek! Gündeme damga vurdu

Yeniakit Publisher
2024-02-23 23:08:00 - 2024-02-24 09:55:08
ABD'nin paketinde Rusya'ya yaptırım: Her şey bir anda kesilecek! Putin bedel ödeyecek! Gündeme damga vurdu

ABD hükümeti, Ukrayna işgali ve Rus muhalif lider Alexei Navalny'nin ölümü nedeniyle Rusya’ya mali ve askeri kurumları içeren 500’den fazla yeni yaptırım uygulanacağını açıkladı.

ABD, Rusya’ya uygulanacak yeni yaptırım paketini açıkladı. ABD Hazine Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna işgali ve Rus muhalif lider Alexei Navalny'nin ölümü nedeniyle Rusya’ya mali ve askeri kurumları kapsayan 500’den fazla yeni yaptırım uygulanacağı belirtildi. Navalny’nin hapsedilmesinde rol oynayan yetkililere yönelik de tedbirlerin yer aldığı yaptırımlar, Rusya’nın kartlı ödeme sistemi Mir’i ve ihracat kısıtlamalarına maruz kalacak yaklaşık 100 firma ile kişiyi içerisine alıyor.

Ayrıca ABD’nin yaptırımları Rusya’nın gelecekteki enerji üretimini geliştiren ve insansız hava aracı konusunda İran’la işbirliği yapan şirketler ile Rus ordusuna malzeme gönderen işletmelerle bağlantılı kuruluşlara da uygulanacak.

ABD Başkanı Joe Biden yaptığı açıklamada, “Yeni yaptırımlar, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yurtdışındaki saldırganlığından ve yurtiçindeki baskısından dolayı daha da ağır bir bedel ödemesini sağlayacak.

Eğer Putin ölüm ve yıkımının bedelini ödemezse devam edecektir” dedi.
ABD’nin açıkladığı son paket ile birlikte yaptırım uygulanan kuruluşların sayısı 4 binin üzerine çıkmış oldu.

AB, Rusya’ya 13. yaptırım paketini de açıkladı

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell de, Rusya’nın silah temin etmesine yardımcı olmakla ve Ukraynalı çocukların kaçırılmasına karışmakla suçlanan 200 şirket ve kişiyi içeren yaptırım paketini açıkladı. Borrell, “Ukrayna’nın meşru müdafaa mücadelesini kazanmasına yardımcı olma kararlılığımızı sürdürüyoruz” dedi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Yaptırım uygulanacak kişiler arasında Kuzey Kore'nin savunma bakanı dahil Kuzey Kore silahlarının Rusya'ya sevkiyatını sağlayan 10 Rus şirketi ve şahıs da bulunuyor. AB, savaşın başlamasından bu yana 2 binden fazla kişiye yaptırım uyguladı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

SAFFET

naziden hiç bir farkı olmayan sahtekar amerika destekli israil gazzeyi yok etmek istiyor fakat başından itibaren NAZİ İLE UGRAŞTIGINI BELİRTEN RUSYAYI DA amerike GAZZE YAPMAK İSTİYOR diye düşünüyorum her iki mücadelenin mücahit galibi rusya ve gazzeli hamas

Adalet Divanı!

Aynısını İsraile yapmanızı bekliyoruz..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23