Seçim 2019 Sayfası

ABD'nin anladığı dilden çarpcı yorum: Türkiye, ABD'ye orta parmakla cevap verdi

Türkiye ile ABD arasında Suriye ve S-400 krizlerine mercek tutan Avusturya merkezli Contra Magazin dergisi, çarpıcı bir değerlendirmede bulundu. Türkiye'nin net bir tutum sergilediğini belirten dergi, Türk hükümetinin S-400'ler konusunda bir kez daha 'orta parmak' gösterdiğini ifade ederek ABD'nin anladığı dilden bir haber yaptı.

14 Ocak 2019 Pazartesi 18:22
ABD'nin anladığı dilden çarpcı yorum: Türkiye, ABD'ye orta parmakla cevap verdi

Contra Magazin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'u ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den çekilme planlarına engel olmakla suçlamasını öne çıkardı.

Erdoğan'ın S-400 restini ele aldı

Bu gelişmenin Ankara ile Washington arasındaki ilişkilerde yeni gerilimi tetiklediğini yazan dergi, Türk hükümetinin ABD'lilere S-400'ler konusunda bir kez daha 'orta parmak' gösterdiğini ifade etti.

Anlaşmanın geri dönüşü yok

"ABD'lilerin taleplerine rağmen Türkiye, S-400 satın alma planlarını değiştirmeyeceklerini açıkladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, anlaşmanın imzalandığını ve geri dönüş olmayacağını belirterek, Washington'u Rus-Türk ilişkilerine karışmamaya davet etti" denen analizde, Erdoğan'ın bundan kısa süre önce S-400'ler için kimseden izin almaları gerekmediğini söylediğini anımsattı.

Dergi, Çavuşoğlu'nun Patriot alımı konusunda ABD'yle anlaşma yapmaya hazır oldukları yönündeki sözlerini de ekledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi 18:22

YORUM YAZ

 • 3 ay önce
  Orta parmak, amerikan fıkrası ayarındadır. Bizim iki parmak arasından şaklatılarak çıkartılan baş parmak olayımız çok daha acımasız ve karizmatiktir.
 • aliali3 ay önce
  s 400 tabi ki alınmalı.ama bakanın Patriot alımı konusunda ABD'yle anlaşma yapmaya hazır oldukları yönündeki beyanı orta parmak meselesini ortadan kaldırmış.
 • erderd3 ay önce
  ya terörün elinden s-400 ü ekecek silah çıkarsa ikide birde dilinize dolamayın sanki pazarlık yaparmış gibi bunun rekamını putin yapsın
 • hayrihayri3 ay önce
  arkadas resim ile baslik bu kadarmi uyumlu olur...
 • AydınAydın3 ay önce
  Hala anlamadıysa sırada kol var.
 • Bünyamin BünyanBünyamin Bünyan3 ay önce
  Ülkemimillettimisi. Sonuna Kader desdekliyirum Türkiye‘ye S 400/S500/ S600 gerek . Ulan Siyonist AmerikaSen. Hala. 1990 Türkiye‘si saniyorsunoyun bitti. oyun bitti siz bizi Fraun Misir‘lami denkleştiriyorsun90’da. Aldatdığınız Türkiye yok....!
 • LeventbayLeventbay3 ay önce
  Bu ıyan tc midir nedir nerde. Ne konuştugu belli degil saçmalıkları artık can sıkıyor . Uyanma sen ıyu bence tc
 • mehmet önenmehmet önen3 ay önce
  S-400 ler Türkiye icin cok cok daha güvenli bir karar.
 • uyan tcuyan tc3 ay önce
  abd den yumurta bile alsanız içine bakın sarısı varmı diye. pis yahudiler bunlar. yumurtanınsarısını şırıngayla çeker öyle satarlar. zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri pi.leridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge pi.i abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir. Nasıl ki dini ve dini duyguları istismar edenler varsa Atatürkü ve onun fikirlerinide istismar edenler var bu chpkk dır (gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)
 • AlperAlper3 ay önce
  İncirlik,Kürecik,kapatılmalı ki,karşılık olsun.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019