ABD'li ekonomistten dünyayı sevindiren açıklama: ABD 2 yıl içinde çöküşe geçecek!

Dünyanın en büyük yatırım yönetimi firmalarından ABD'li Bridgewater Associates'in kurucusu Ray Dalio, Amerikan ekonomisinin 2 yıl içinde gerilemesini öngördüğünü belirtti.

12 Eylül 2018 Çarşamba 21:22
ABD'li ekonomistten dünyayı sevindiren açıklama: ABD 2 yıl içinde çöküşe geçecek!

ABD'li Bridgewater Associates'in kurucusu Ray Dalio, Bloomberg televizyonuna verdiği mülakatta, ABD ekonomisinin 2  yıl içinde gerilemesini tahmin ettiğini söyleyerek ABD dolarında önemli derecede  zayıflama görüleceğini ifade etti.

"2 yıl sonrası hakkında endişeleniyorum." yorumunu yapan Dalio,  öngördüğü gerilemeyle ilgili olarak, "Borç krizinden çok, dolar krizi olacak.  Daha çok siyasi ve sosyal bir kriz olacağını düşünüyorum." dedi.

Dalio, ABD'nin borçlanmasının artması nedeniyle yükselecek açığın,  Merkez Bankasının (Fed) faizleri daha çok artırma yerine para basmasına neden  olacağına dikkati çekerek ABD dolarının değerinin yüzde 30 düşebileceğini  kaydetti.

Ekonomik gerilemeden çıkmak için para politikasının etkisinin sınırlı  olacağını savunan Dalio, şu anda ABD'nin, regülasyonlarının acil finansal  durumlar karşısında yetkililere yeteri kadar özgürlük sağlamadığını söyledi.

Dalio, "ABD Başkanına, Fed Başkanına ve Senato ile Temsilciler Meclisi  liderlerinin beklenmeyen durumlarda gerekli adımları atabilmeleri için acil  ekonomik güç kanunu oluşturulmalı." diyerek sözlerini tamamladı.

 

Günün Özeti

Haber Tarihi: 12 Eylül 2018 Çarşamba 21:22

YORUM YAZ

  • abdullahabdullah3 ay önce
    bunlar okadar aciklama yapdiysa, az filan cökmeyecek ekonomileri.... zaten hep yazmisimdir, rotschild, bilderberg, rockefeller, bunlar zaten dolarin sahibi, dolar amerikan hükümetine ait degildir, hükümette kiraliyor dolari bunlardan, havadan para kazaniyorlar, ve altin karsiligi olmadan basip duruyorlardi, dolayisiyle diger kurumlarinda borclari cok fazla yükseldi, ayrica daha önemli bir sebep, bu maksatlada dijital paraya gecmeyi planliyorlar,ayni oyunu bu seferde dijital para üzerindne oynayacaklar. gelecek zamanda dahada ileriye gidip istedikleri insanlarin kimligi ve parasi bir cipte olacak ve bu cip insanlarin deri altina enjekte etmek istiyorlar, yani güc ellerinde olacak, istedikleri para kendilerinde olacak, nasil olsa dijital, sistemde kendi ellerinde, ayrica insanlari kölelestirecekler, özgürlük kalmayacak, cünkü kim sesini cikarirsa, aninda parasini bloke edebileckler veya silecekler, ayni sart kimlikleri icinde gecerli... ama insallah hic bir planlarini gerceklestiremeyecekler
  • Mesut SarpMesut Sarp3 ay önce
    Ray Dalio ve onun gibileriAmerikan ekonomisinin 2 yıl içinde veya önceden gerilemesini öngördüğünü belirttikleri zaman bilin ki dolar yine sıcrama faaliyetine başlıyor. Akit sende beyhude hayallere dalma...
  • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc3 ay önce
    Bu sari oglan deli dumrul gibi bunu becerir, yani ABD nin parcalanmasini hizlandirir insallah.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Aralık 2018