ABD'den şok suçlama! "Mayınlar, İran'ın gösterdiği mayınlara benziyor"

ABD Deniz Kuvvetleri Merkez Komutanlığı komutanı Sean Kido, Umman Körfezi'nde petrol tankerlerini hedef alan saldırılarla ilgili olarak, "Mayınlar, İran ordusunun askeri geçit töreninde gösterdiği mayınlara benziyor. Mayınlar su altına yerleştirildi." dedi.

19 Haziran 2019 Çarşamba 14:21
ABD'den şok suçlama! "Mayınlar, İran'ın gösterdiği mayınlara benziyor"

ABD Deniz Kuvvetleri Merkez Komutanlığı komutanı Sean Kido, "Umman Körfezi'nde petrol tankerlerini hedef alan saldırılarla ilgili olarak bölgedeki partnerlerimizle beraber ortak bir soruşturma yürütüyoruz. Kukuka Courageous tankerini hedef alan saldırı limpet mayını ile gerçekleştirildi. Saldırı sonucunda Kukuka Courageous tankerinde oluşan hasar, bunun uçan bir araçla gerçekleşmediğini gösteriyor. Mayınlar, İran ordusunun askeri geçit töreninde gösterdiği mayınlara benziyor. Mayınlar su altına yerleştirildi." dedi. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 14:21

YORUM YAZ

  • Mahmut karadumanMahmut karaduman28 gün önce
    Kürfezde tanker bombalamaişi ABD işidir. Bu kadar saf olmayin. Bizim düşmanlarımıza terör örgütlerinepkk'ya açık açık silah mühimat veren ABD bunu yapmazmı?Yeryüzünü fesada veren ABD dir. Kahrolsun ABD ve işbirlkçilerine. Mutlaka ABD yok olacaklar. Bu Allahın vadıdır Allahın vadı haktır.
  • dürüstdürüst28 gün önce
    Büyük hatalar ancak büyük ve güçlü ülkelerce yapılır.Mayınlar İran damgalı bile olsa yerleştirenler asla İranlı olamaz.Olsa bile her yerde vatan hainleri vardır.Güçlü ülkeler hep zorla haklı çıkmak isterler.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Temmuz 2019