F-35'leri üreten şirket baskılara aldırmadı! Türkiye'ye verilecek

F-35'leri üreten Lockheed Martin şirketinden bir yetkili 21 Haziran'da teslimat olacağını ifade ederken Kongre'de gerçekleşen muhalefete rağmen hazırlıkların son hız devam ettiğini aktardı.

14 Haziran 2018 Perşembe 10:39
F-35'leri üreten şirket baskılara aldırmadı! Türkiye'ye verilecek

F-35 programının üreticisi olan Lockheed Martin firmasının bir yetkilisi, ABD'nin Defence News sitesine yaptığı yazılı açıklamada, ABD Kongresi'nde Türkiye'ye F-35'lerin teslimatı konusunda muhalif seslere rağmen Türkiye'ye F-35'lerin 21 Haziran'da teslim edileceğini belirtti. Yetkili, Planlanan tanıtım töreninin ardından uçakların deniz yoluyla Luke Hava Üssü'ne taşınacağını ve Türk pilotların da burada eğitim için hazır olacağını söyledi.

HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR

Defence News haberine göre üretici firma olan Lockheed Martin'den bir yetkili teslimat hazırlıklarının tüm hızıyla devam ettiğini ve Fort Worth'te bulunan tesislerde gelecek haftaki tören için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Yazılı bir açıklama yapan yetkili, "F-35 programı, geleneksel olarak ABD ve uluslarararası müşterinin ilk uçağını tanımak için düzenlenir. Türkiye'nin ilk uçağı için tören 21 Haziran tarihi için planlandı. Sonrasında uçak Türk pilotların da katılacağı F-35 eğitimi için Luke Hava Üssü'ne gemiyle teslim edilecek" dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 10:39

YORUM YAZ

 • she-ezshe-ez9 ay önce
  Doktor .... hadini iyice bil, eger sen İsrail mallarını ve teknologisini boykot edeceksen, her şeyini boykot etmelisin ve o zaman 19 yy GERİLİRSİN. Egerkulandıgın İsrail teknologisinin listesini yazarsam ne kadar kullandıgından kendin de şaşacaksın.Anlıyamadıgım konu bugünkü Türkiyesinde kim bu hasta İsrail düşmalıgını besliyor ve hangi menfatlar için??
 • DoktorDoktor9 ay önce
  Ister ver ister verme, lakin biz sizi ve haramzade evladınz pissraili BOYKOT edeceğiz
 • Teslimalma pilotlariTeslimalma pilotlari9 ay önce
  F35 egtimi ve teslim almaya giden pilotlar Fetocu olmasin!?
 • EE9 ay önce
  Seve seve vereceksiniz oyle

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019