Amerika'dan itiraf gibi Türkiye ve S-400 mesajı

Amerikan Savunma Bakanlığı yardımcılarından Thomas Goffus, Türkiye’nin Rusya yapımı S-400 hava savunma sistemleri satın almasının, ABD ordusu ve NATO ittifakı için yeni teknik riskler içerdiğini savunarak, bu nedenleT ürkiye'nin S-400 almasını istemediklerini itiraf etti.

14 Haziran 2018 Perşembe 12:44

Merkezi Washington’da olan düşünce kuruluşu Atlantik Konseyi’nin bir toplantısında konuşan ABD Savunma Bakanlığı yardımcılarından Thomas Goffus, Türkiye’nin Rusya’dan teslim alacağı S-400 hava savunma sistemlerine ilişkin olarak, "Bu satın alma işleminin Batı teknolojisine getireceği riskleri değerlendirmemiz gerekiyor. Fakat tercihimiz, onların (Türkiye) S-400 edinmemesi yönündedir" dedi.

"Türkiye’ye S-400 sistemleri sevk edilmesi halinde ortaya çıkacak yeni risklerin" ne olduğuna ya da bu risklere karşı ne gibi adımlar atabileceklerine ilişkinse yorumda bulunmak istemeyen Goffus, "Türkiye’nin bağımsız bir ülke olduğunu ve savunma gereksinimlerini karşılamaya çalıştıklarını düşünürsek, onlara karşı ne gibi kısıtlama kararları alınacağı konusunda spekülasyona girişemem" ifadelerini kullandı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 12:44

YORUM YAZ

  • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş7 ay önce
    .... abd si size ne tc s-400 alıyorsa sizemi giriyor.siz pariot verdinizde almadıkmı. ne diye her boka burnunuzu sokuyorsunuz yahudilerin yönetimindeki piç abd orta doğudan defol en büyük tehdit sizsiniz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ocak 2019