Amerika YPG'yi sattı: Artık bunu anladılar

YPG yanlısı ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Votel, ABD'nin Afrin'de faaliyet göstermeye niyeti olmadığını, terör örgütü PKK/YPG'nin de artık bunun farkında olduğunu belirtti.

14 Mart 2018 Çarşamba 07:21
Amerika YPG'yi sattı: Artık bunu anladılar

ABD’nin SDG ismi altında desteklediği terör örgütü YPG/PKK’nın Afrin'e gitmesine ilişkin bir senatörün "Kürtler konusunda Suriye’de bir politikamız yok ve ne yaptığımıza ilişkin uzun dönem politikamız da yok gibi görünüyor. Ülkeyi SDG'nin Suriye Demokratik Güçlerinin bir bölümünü kontrol edeceği şekilde bölüyor muyuz?" sorusu üzerine Votel, ABD'nin Afrin’de faaliyet göstermediğini söyledi.

"YPG AFRİN'DE FAALİYET GÖSTERME NİYETİMİZİN OLMADIĞINI ANLADI"

Orgeneral Votel, "Suriye Demokratik Güçleri (YPG) görüşmelerimizde, buranın bizim operasyon alanımız olmadığını ve bu noktada şu aşamada orada faaliyet gösterme niyetimizin olmadığını anladılar" şeklinde konuştu.

Votel, Türkiye’nin YPG/PKK terör örgütüne karşı yürüttüğü Zeytin Dalı harekatını ima ederek Afrin’deki gelişmelerin DEAŞ karşıtı operasyonları etkilediğini ve dikkatleri oradan aldığını savundu.

"YPG UNSURLARI, DEAŞ'LA MÜCADELEDEN ÇEKİLDİ"

YPG/PKK unsurlarının DEAŞ ile mücadeleden çekilip çekilmediğine yönelik bir soruya ise Votel, "Bu, şu anda olmuş durumda." cevabını verdi.

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 07:21

YORUM YAZ

 • Ahmet TuranAhmet Turan9 ay önce
  Mümbiçten tahliye ettikleri teröristleri DEAŞ tarafına aktaracaklar. DEAŞ tekrar hortlatıp, Bakın YPG yi yok ettiniz DEAŞ tekrar faaliyete geçti diyecekler. Bunlar dünyanın en alçak insanları
 • OguzOguz9 ay önce
  Bunlar İsrailin istediği kargaşayı çıkartıp bölgeyi karıştırıp israilin bölgedeki varlığını garanti altına alması için uğraşıyorlar.Ve Türkiye şükürler olsunki planlarını(YİNE) bozdu.Şimdi israil köşeye sıkıştığından dişini daha bir fazla gösterme hatası yapacak.Geleceği bilmem ama Bölgedeki(Arap hainler hariç) Müslümanların birleşip siyonist varlığını zayıflatması hatta belki kırıp geçirmesi(İnşallah) yakındır.
 • mehmet alimehmet ali9 ay önce
  biz sizi kullandık ve çöpe attık diyor. Tabi karşısında kararlı güçlü ve büyük savaşın ortasında emin adımlarla ıslık çalarak ilerleyen bi TÜRKİYE yi görünce işler değişti. şimdi karşı atak yapıp dışişleri bakanını görevden alıp savaş çığırtkanlığı yapan birini veondan boşalan yerede fitnecibaşı alufteyi getirdiler. ne yapsanız boş .ALLAH var gam keder yok .
 • Çeti Çeti 9 ay önce
  Yalan kesin başka bi plan. Var

Günün Karikatürü

9 Aralık 2018