• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD'deki saldırı kafaları karıştırdı... DEAŞ üstlendi, FBI yalanladı

ABD'deki korkunç saldırıyı DEAŞ üstlenmişti. Ancak FBI yetkilileri, saldırının herhangi bir uluslararası terör örgütü ile bağlantısının bulunmadığını duyurdu.

Yeniakit Publisher
2017-10-02 19:42:00 - 2017-10-02 20:12:43
ABD'deki saldırı kafaları karıştırdı... DEAŞ üstlendi, FBI yalanladı

Las Vegas’ta düzenlenen bir country müzik festivalinde seyircilerin üzerine, bir otelin 32. katından ateş açarak en az 50 kişiyi öldürürken 400’ün üzerinde kişiyi yaralayan 64 yaşındaki Stephen Paddock polis tarafından vurularak ele geçirildi.

Clark ilçesi şerifi Joseph Lombardo yaptığı açıklamada saldırganın yalnız hareket ettiğini ve her hangi bir silahlı gruba üye olduğunun düşünülmediğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump saldırıya Twitter üzerinden tepki göstererek, “Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine en içten taziyelerimi sunarım.” dedi.

Saldırganın kardeşi Eric Paddock ise yaptığı açıklamada ailesinin son derece şaşkın olduğunu belirterek, “O sadece normal bir insandı, onu bu saldırıya iten şeyin ne olduğu hakkında hiçbir şey bilmiyoruz.” dedi.

Las Vegas Polis Departmanından yapılan açıklamada, iki polis memurunun olay yaralandığı, bir polisin olayı hafif yaralarla atlatırken diğerinin durumunun ameliyat sonrasında stabil olduğu duyuruldu.

ABD’de ulusal yas ilan edildi

ABD Başkanı Donald Trump, Las Vegasta en az 58 kişinin öldüğü 500’ü aşkın kişinin de yaralandığı saldırı nedeniyle ulusal yas ilan edildiğini söyledi.

Trump, ABD’de dün gece erken saatlerde gerçekleşen saldırıya ilişkin düzenlediği basın toplantısında "Bu bütünüyle kötülük kokan bir eylem. Bayrağımızın yarıya indirilmesi emrini verdim. Çok büyük öfke duyuyor olsak da, bizi tanımlayan öfke değil, sevgimizdir. Bu da hep böyle kalacaktır. Kaosta ışık bulmak kolay değil, ancak en karanlık alan bile tek bir umut ışığıyla aydınlatılabilir" dedi.

Las Vegas’a gidecek

Trump, Çarşamba günü, yetkililer ve saldırının kurbanlarıyla bir araya gelmek üzere Las Vegas’a gideceğini belirtti. 

Saldırı ile ilgili basın basın açıklaması yapan Las Vegas Polis Şefi Joseph Lombardo, "bölge sakini" olarak nitelediği saldırganın 64 yaşındaki Stephen Paddock olduğunu açıkladı.

Polis, Mandalay Bay Oteli’nin 32’nci katından kalabalığın üzerine ateş açan Paddock’un bir otel odasında yanında 10 ağır silahla birlikte ölü bulunduğunu belirtti.

İki aracın arandığı, saldırıdan önce saldırganla seyahat eden Asya kökenli Marilou Danley adlı bir kadın için de arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

DEAŞ üstlendi

ABD’de en kanlı silahlı saldırılardan bir olarak tarihe geçen Las Vegas saldırısını DEAŞ üstlendi. Ancak FBI yetkilileri, saldırının herhangi bir uluslararası terör örgütü ile bağlantısının bulunmadığını duyurdu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı