Seçim 2019 Sayfası

“ABD yerine Arap ordusu kurulsun”

Suriye’deki Amerikan ordusunu geri çekmek isteyen ABD başkanı Donald Trump, Arap ülkelerinden bir ordu kurarak Suriye’de Amerikan askerlerinin yerini almasını istedi.

17 Nisan 2018 Salı 08:22
“ABD yerine Arap ordusu kurulsun”

Münübe Yılmaz

Suriye'deki Amerikan askerlerini ABD’ye geri çağırmayı düşünen Donald Trump, Suudi Arabistan’dan, Amerikan askerlerinin Suriye'deki yerini alması için bir Arap ordusu kurmasını istedi. Yeni ordunun, Suriye’de, İşid ile mücadele ederek, bölgedeki güvenliği ve istikrarı sağlayacağını söyleyen Trump, içlerinde Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Katar’ın da bulunduğu Arap ülkelerini ortak bir ordu kurmaya çağırdı. Trump, milyonlarca dolarlık silah ve savaş aracı ile desteklenmesini önerdiği ordunun, önemli bir finansal destekle bölgedeki güvenliğe onemli katkı sağlayacağını bildirdi. “ Müttefiklerimizden, Suriye için gerekli sorumluluğu alıp, gerekli maddi yardımı da yaparak, üzerlerine düşeni yapmasını istiyrouz” ifadesinde bulunan Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton da, Mısır istihbaratı ile de Suriye için kurulmasını istedikleri orduya katılması için görüşme yaptıklarını dile getirdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 08:22

YORUM YAZ

 • hasan yılmazhasan yılmaz1 yıl önce
  yani demek istiyorki bizim yaptığımızı kuklalarımız yapsın
 • Hy-hyHy-hy1 yıl önce
  İhs çuk diye oturan bir yorum yapmış tebrikler....
 • Ax111Ax1111 yıl önce
  Trump, Müslümanları iyice bir birine kırdırma projesinin peşinde.
 • ihsihs1 yıl önce
  Yani diyor ki; Kontrol bizde olsun ama maşa kullanalım.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Nisan 2019