ABD kuklaları DAEŞ ve YPG/PKK, 5 gündür Deyrizor'da çatışıyor

ABD'nin gizliden desteklediği DAEŞ ve Fransa ile birlikte açıktan desteklediği YPG/PKK terör örgütleri Suriye'nin Deyrizor ilinde 5 gündür çatışmaya devam ediyor. DAEŞ'in bomba yüklü araçlarla saldırısı sonucu son 5 günde 45 YPG/PKK'lı teröristin öldüğü bildirildi.

15 Eylül 2018 Cumartesi 15:59
ABD kuklaları DAEŞ ve YPG/PKK, 5 gündür Deyrizor'da çatışıyor

Terör örgütleri YPG/PKK ve DAEŞ'in Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde çatışmaları 5 gündür devam ediyor. Çatışmalarda ve DAEŞ'in bomba yüklü araçlarla düzenlediği saldırılarda 45 YPG/PKK'lı terörist öldü.

Deyrizor'un doğu kırsalında yer alan ve terör örgütü DAEŞ'in son kalesi Heccin ilçesinde ve çevresindeki bölgelerde salı gününden bu yana YPG/PKK ve DAEŞ'lı teröristler arasında çatışmalar yaşanıyor.

ABD DESTEKLİ YPG/PKK ŞEYH HAMAD'I ELE GEÇİRDİ

Deyrizor'daki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, YPG/PKK'lı teröristler ABD ve Fransız güçlerinin desteğiyle, Heccin ilçesi ve Bagus beldesini ele geçirmek için saldırılar düzenliyor.

Devam eden çatışmalarda YPG/PKK'lı teröristler Bagus belde merkezinin Şeyh Hamad mahallesini ele geçirdi.

45 YPG/PKK'LI TERÖRİST ÖLDÜ

Terör örgütleri arasındaki çatışmalar ve DAEŞ'in bombalı araç saldırılarında son 5 günde 45 YPG/PKK'lı terörist öldü.

DAEŞ karşıtı Uluslararası Koalisyon çatısı altındaki ABD ve Fransız güçleri ile YPG/PKK, ilçeyi ele geçirmek için Fırat Nehri üzerinden bölgeye son bir ay içerisinde savaş botları ve ağır silahlar sevk etmişti.

Deyrizor'da halihazırda yaklaşık 2 bin 500 DAEŞ’li unsurun yaklaşık bini Heccin'de yer alıyor.

SURİYE'NİN YÜZDE 28'İ YPG/PKK'NIN İŞGALİNDE

YPG/PKK, ABD'nin desteğiyle, Fırat Nehri'nin doğusunda Deyrizor'un doğu ve batı kırsalındaki bölgeleri işgal ediyor. Suriye topraklarının yaklaşık yüzde 28'i YPG/PKK'nın işgalinde bulunuyor.

Terör örgütü DAEŞ ise Suriye'de 3 noktada varlığını sürdürüyor. Örgüt, Suriye topraklarının, yüzde 3,3'ünü kontrolünde bulunduruyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Eylül 2018 Cumartesi 15:59

YORUM YAZ

  • serhatserhat5 ay önce
    demekki fıransa ve abd orada pkk yı istemiyor........ bu kadar basitokadar para harcadılar petrolü pkk lılara bırakmak içinmi

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Şubat 2019