ABD gözünü Gazze'ye dikti: 20 ülkeyle müdahale edelim

ABD yönetimi, Beyaz Saray'da düzenlenen 'Gazze'deki insanlık krizi" başlıklı toplantının ardından yaptığı açıklamada 'Trump yönetimi, gittikçe daha kötü bir hal alan Gazze'deki insani duruma acil müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyor.' değerlendirmesini yaptı.

14 Mart 2018 Çarşamba 22:33
ABD gözünü Gazze'ye dikti: 20 ülkeyle müdahale edelim

Beyaz Saray'dan, Başkan Donald Trump'ın damadı ve Başdanışmanı Jared Kushner öncülüğünde yapılan ve 20 ülkeden temsilcilerin katıldığı toplantıya ilişkin yazılı açıklama geldi.

Açıklamada, "İsrail ve çok sayıda Arap ülkesinin de aralarında olduğu 20 ülke temsilcisi bir araya gelerek gittikçe daha kötü bir hal alan Gazze'deki insani ve ekonomik duruma acil müdahale edilmesi için çözüm yolları aradı." ifadesi kullanıldı.

Toplantıya, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği'nden temsilcilerin yanı sıra Bahreyn, Kanada, Mısır, Fransa, Almanya, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Ürdün, Suudi Arabistan, Hollanda, Norveç, Umman, Katar, İsveç, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri ve İngiltere'den temsilcilerin katıldığı belirtildi.

"GİTTİKÇE DAHA KÖTÜ BİR HAL ALAN..."

Beyaz Saray'da düzenlenen toplantının geçen hafta Mısır'ın başkenti Kahire'de yapılan toplantının devamı niteliğinde olduğu ve Beyaz Saray'da varılan sonuçların Mart ayı sonunda Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapılacak buluşmaya aktarılacağı kaydedildi.

Açıklamada, şunlara yer verildi:

"Trump yönetimi, gittikçe daha kötü bir hal alan Gazze'deki insani duruma acil müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyor. Gazze'deki duruma insani sebeplerden ve Mısır ve İsrail'in güvenliğini sigortalamak için acil çözüm bulunmalıdır."

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, Beyaz Saray'da dün gerçekleşen toplantıya İsrail, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dahil olmak üzere toplam 19 ülke temsilcisi katıldı

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 22:33

YORUM YAZ

 • yorumcuyorumcu9 ay önce
  türkiye derhal rusya cin pakistan endonezya k.kore irak iran venezuela tunus fas azerbeycan kazakistan v.b. 20 ülke + her iki filistin yönetiminide istanbulda toplayip bu dünyada bir tek biz varmisiz gibi plan yapip uygulamasi lazim
 • ihsihs9 ay önce
  Şer ittifakı toplanmış, aldıkları karar hayır olacak değil ya
 • İsfendiyarHalil EralpİsfendiyarHalil Eralp9 ay önce
  ABD nin amacı Gazzeyiİsraile bağlamak!
 • Güney DoğuluGüney Doğulu9 ay önce
  Katil siyonist Amerika ve hain ortakları Kudüs'u işgalci ve çocuk katili Israil'e peşkeş çekmek için tezgah hazırlamaktadırlar. Önce Filistin üzerindeki abluka kaldırılmalıdır ve her türlü insanı ihtiyacları onlara aracısız verilebilmelidir. Isgalci ve çocuk katili Israil 1967 sınırlarına geri çekilmelidir. Bu şarlar olusmadıği sürece kan akitmaya ve katliam yapmaya siyonistler devam edecektir. Lanetli toplum Israiloğulları hesap gununüz yaklaşıyor bu böyle biline.
 • Güney DoğuluGüney Doğulu9 ay önce
  Katil siyonist Amerika ve hain ortakları Kudüs'u işgalci ve çocuk katili Iseaile peşkeşkeş çekmek için tezgah hazırlamaktadırlar. Önce Filistin üzerindeki abluka kaldırılmalıdòr ve her türlü insanı ihtiyacları onlara aracısız verilebilmelidir. Isgalci ve çocuk katili Israil 1967 sınırlarına geri çekilmelidir. Bu şarlar olusmadıği sürece kan akitmaya ve katlim yapmaya siyonistler devam edecektir. Lanetli toplum Israiloğulları hesap gununüz yaklaşıyor bu böyle biline.
 • Cüneyt Cüneyt 9 ay önce
  Bizde inandık. Azrail çocuk dağıtıyormuş demişler. Bu haberi duyan biride elindekinide almasında demiş. Resmen Filistin'i ortadan kaldırma planıdır. Amerika Filistin için ne yapmış? Tabiki BM' de yediği tokat çok acıttı. Gülünecek durum İsrail ne arıyor orda. Bunlar günümüzün tek dişi kalmış yamyamları.
 • Cüneyt Cüneyt 9 ay önce
  Bizde inandık. Azrail çocuk dağıtıyormuş demişler. Bu haberi duyan biride elindekinide almasında demiş. Resmen Filistin'i ortadan kaldırma planıdır. Amerika Filistin için ne yapmış? Tabiki BM' de yediği tokat çok acıttı. Gülünecek durum İsrail ne arıyor orda. Bunlar günümüzün tek dişi kalmış yamyamları.
 • imamimam9 ay önce
  Siz iyice azıttınız. Her tarafa müdahale hakkını kendinizde buluyorsunuz. Tabi öldüreceklerinizin müslüman olması, işgal edeceğiniz yerin müslüman toprağı olması şartıyla. Ama bir gün size öyle bir müdahale edilecek ki kaçacak yer bulamayacaksınız. Siz müslümanları tanımıyorsunuz. sadece ekonomik ve askeri güçlerinin azlığına bakıp azıtıyorsunuz. ama hepsi bundan ibaret değil. bunu biri size söylemeli.Müslümanlar bir kabileden cihan imparatorluğu çıkarmış bir toplumdur. Gününüzü bekleyin bakalım. Onlar sizin bilmediğiniz ve inanmadığınız güce sahipler. bakın, zamanı gelince de görün.

Günün Karikatürü

12 Aralık 2018