• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD Başkanı Biden, İsrail'i uyardı: Büyük hata olur

Yeniakit Publisher
2023-10-16 03:37:00 -
ABD Başkanı Biden, İsrail'i uyardı: Büyük hata olur

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'in Gazze'yi işgal etmesinin büyük hata olacağını söyledi.

Biden, CBS News kanalının "60 Minutes" programına konuk oldu.

İsrail'in Gazze'de "savaş kurallarına" uyacağına inandığını vurgulayan Biden, böylelikle masum Gazze halkının gıda, su ve ilaçlara erişimi olacağını dile getirdi.

Biden, "Şu noktada İsrail'in Gazze'yi işgalini destekler misiniz?" sorusuna, "Bunun büyük bir hata olacağını düşünüyorum. Bana göre, Gazze'de olanlar aşırılıkçı Hamas'la ilgili. Tüm Filistin halkını temsil etmiyor. İsrail'in Gazze'yi işgal etmesi hata olur. Ama girip Hizbullah ve Hamas gibi aşırılıkçıları yok etmesi gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Hamas'ın tamamen yok edilmesi gerektiğini ancak Filistin yönetimi ve devleti için bir yol olması gerektiğini belirten Biden, "Bu yol, iki devletli çözümdür ve on yıllardır ABD'nin politikası haline gelmiştir. İsrail'in yanında 5 milyon Filistinliye bağımsız bir devlet oluşturacaktır." diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ziya

Katil sürüsü abd israil devleti nin sonu olacak inşallah ırkların en aşağı olan yahudi irkininda sonu olacak

Gültekin

ABD, BAŞKANLARI İSRAİL'İN KURULDUĞU YILDAN ŞU ANA KADAR HATALARINI GÖRMÜŞ OLSAYDILAR VE BU YAPILAN HATALARI ENGELLEYEBİLMİŞ OLSAYDILAR BUGÜN İSRAİL ÇOK DAHA HUZURLU VE GÜVEN İÇİNDE OLURDU.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23