• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AB yayınlanan görüntüler sonrası Frontex'i 'acil' toplantıya çağırdı

Yeniakit Publisher
2020-10-29 10:12:00 -
AB yayınlanan görüntüler sonrası Frontex'i 'acil' toplantıya çağırdı

Avrupa Birliği, Yunanistan'ın Adalar Denizi'ndeki insan haklarına aykırı uygulamalar sonrası, Ege'deki geri itmelerle ilgili Frontex'i "acil" toplantıya çağırdı.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, AB Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansını (Frontex) Yunanistan'ın mültecileri açık denize geri itmesine destek verdiğine yönelik haberler sebebiyle acil toplantıya çağırdı.

AB Komisyonunun İçişlerinden Sorumlu Üyesi Ylva Johansson, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile temasından sonra Frontex Yönetim Kurulu'nu 10 Kasım'da "acil" toplantıya çağırdığını bildirdi.

Johansson, Frontex yöneticileriyle yapılacak toplantıda, Yunanistan'daki geri itmelerin ve temel hakların korunmasının ele alınacağını belirtti.

Frontex'in Yönetim Kurulu, üye ülkelerin temsilcilerinden ve AB Komisyonunun iki temsilcisinden oluşuyor.

Alman dergisi de haber yapmıştı

Almanya'nın Der Spiegel dergisinin araştırmasında, Yunan sınır muhafızlarının, mültecileri Yunanistan'a ulaşmamaları için açık denize geri ittikleri ve Frontex'in de uluslararası hukuka aykırı bu operasyonlarda yer aldığı ifade edilmişti.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Frontex tarafından kullanılan bir uçağın mültecileri durdurduğu, uçaktaki kamera görüntülerinin Varşova'daki Frontex genel merkezine canlı olarak aktarıldığı ancak Frontex’in söz konusu bölgeye mültecilerin kurtarılması için yardım göndermediği belirtilmişti.

Spiegel’in ve başka medya kuruluşlarının zorla geri göndermelerin birçoğunu tam olarak belgelemiş olmasına rağmen Yunan hükümeti, mültecilerin Türkiye'ye zorla geri gönderildiğini reddediyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

deniz

AB ÜLKELERİNİN EN BÜYÜK KORKUSU MÜLTECİ AKINI UNUTMAYIN ÇOK KORKUYORLAR BUNU FIRSATA ÇEVİRMELİYİZ MERKEL HANIM SÖZÜNDE DURMADI SINIRLARI AÇTIK MI AVRUPA AÇTIK TÜNELLER KAZIN TÜNELLERİN İÇİNDEN MÜLTECİLERİ AVRUPAYA GÖNDERİN NİYE Mİ KARIŞSIN BAKIN İNTERNETTEN OKUDUKLARIM TÜRKİYEDE Kİ ABD ELÇİSİ AFGANİSTANA GİTTİ ORDAN AFGANLILARI TÜRKİYEYE GÖNDERTİYOR DİYE OKUDUM BİZ NE YAPACAĞIZ SİZE DESTEK VERECEĞİZ DEDİLER MÜLTECİ OLAYLARINDA SÖZLERİNDE DURMADILAR BOTLAR HEDİYE EDİN MÜLTECİ KARDEŞLERİMİZE HEDEF PARİS BERLİN GİTSİNLER Kİ AVRUPA PARÇALANSIN BİR AN ÖNCE AKIN AKIN GÖNDERİN KAVİMLER GÖÇÜ AVRUPADA TEKRAR YAŞASIN BELKİ İLERDE MÜSLÜMAN OLUR AVRUPA SONRA BULGAR KAHİN BABA VANGA NIN KAHİNİ GERÇEK OLUR BİR MÜSLÜMAN ÜLKE AVRUPAYA HAKİM OLACAK DEDİYDİ BENİ TAKİP EDİN TÜRKÜN GÜCÜNÜ DÜNYAYA YAYALIM MİKSER GİBİ DÜNYAYI KARIŞTIRIN Kİ DÜNYA HAKİMİYETİ BİZE GEÇSİN BİR AN ÖNCE DÜNYA HAKİMİYETİ HAÇLI İTİNDEN ALINACAK BİZE GEÇECEK DÜNYA TÜRKLERE AİTTİR BİZ ÇOBANIZ SİZLER REAYASINIZ (GÜDÜLEN)

Abdrhman

Tek dişi kalmış canavar medeniyim diyen batının maskesi düşmüştür. Yazıklar olsun böyle Medeni batıya
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23