• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

6 Ağustos 2007: Recep Tayyip Erdoğan’ın 60. Hükümeti Kurmak Üzere Görevlendirilmesi

06 Ağustos'ta Türkiye'de neler yaşanmıştı? Tarihte bugün hangi gelişmeler oldu? Recep Tayyip Erdoğan’ın 60. Hükümeti Kurmak Üzere Görevlendirilmesi, Kore havayollarına ait yolcu uçağının düşmesi. Detaylar haberimizde.

Yeniakit Publisher
2022-08-06 06:05:00 - 2022-08-06 06:05:57
6 Ağustos 2007: Recep Tayyip Erdoğan’ın 60. Hükümeti Kurmak Üzere Görevlendirilmesi

6 Ağustos 2007: Recep Tayyip Erdoğan’ın 60. Hükümeti Kurmak Üzere Görevlendirilmesi

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Türkiye Cumhuriyeti'nin 60. Hükümetini kurmak üzere görevlendirildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni dönemde de özgür ve müreffeh bir Türkiye idealinin takipçisi olacaklarını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni hükümeti kurmak için görevi aldığı 6 Ağustos'ta istişareleri en geniş anlamda yaptığına işaret ederek, "Yeni Bakanlar Kurulu kadromuzu önümüzdeki dönemde Türkiye için koyduğumuz hedefleri gerçekleştirecek bir kadro ehliyet ve liyakatinde görerek hazırladım. İsimleri belirlerken bir yandan geçen dönemin tecrübelerini özellikle yeni döneme taşıyarak politikalarımızda devamlılığı sağlamayı, bir yandan da yeni bir enerji ve dinamizmi yakalamayı esas aldım." dedi.

Bakanlık görevinin millete hizmet yolunda bu bir bayrak yarışı olduğuna işaret eden Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Biz bu dönem için Türkiye'nin önüne yeni hedefler koyduk. Geçen 4 yıl 9 aylık dönemde ekonomik kalkınma ile demokratik reformları birlikte yürüttük. Yeni dönemde de özgür ve müreffeh bir Türkiye idealinin takipçisi olacağız. İnanıyorum ki, özgürlük ve refah birbirini besleyen ayrılmaz bir ikilidir. Özgürlük daha çok refahı, refah da daha çok özgürlüğü gerektirir. Yeni dönemde de daha çok özgürlük daha çok refah üretmek için çalışacağız. Allah mahçup etmesin, Allah yolumuzu açık etsin." dedi.


06 Ağustos1997: Kore havayollarına ait Boeing 747 tipi bir yolcu uçağı Guam'a inişe geçtiği sırada düştü: 228 kişi öldü.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hayro

Sezerle karısı na bak! Ellerinden gelse bi kaşık suda boğacaklar ;Reisi…Suratlarından vahşet akıyor…270 tane TKPli ve bilmem neli teröristi hasta ayağına affetti…Affettikleri polisimizi askerimizi katletti…Yaptığı her şey yanına kar kaldı…Onu bu dünyada yargılayacağımız günü Allah bize göstersin…Reis Türkiye yi uçurdu.O takoz oldu…Sonunda Allahın dediği oldu…Türkiye de Esamen bile okunmuyor!Dostların Sana Nankör kedi demişlerdi..Kedinin ..tığı  olamazsı.H.in.

alper

Allaha hamd olsun bu kafirlerden kurtardı inşallah 2023 de Meral kamal yavaş İmamoğlu gibi kafirlerden yine kurtarıda bu ülkenin gerçek sayiblerine teslim eder kafirlerden kıyamete kadar bitmeyecek ne mecralar nede kemalin nede sahte İmamoğlular biter bunlar kafirlerin bıraktıkları ajanları
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23