5 yıldızlı otel gibi hastane

Malatya'da, 2017 yılında yapımına başlanan ve bu yıl içerisinde hasta kabulüne başlayacak 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, fiziki yapısı, donanımı ve vereceği hizmetle 5 yıldızlı otel konforunda.

19 Haziran 2019 Çarşamba 21:15
5 yıldızlı otel gibi hastane

SEZAİ ERHAN / MALATYA - Sağlık Bakanlığı tarafından Malatya merkezde inşa edilen 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, sadece Malatyalıların değil, bölge halkının da umudu oldu. Hastanenin faaliyete geçmesiyle Malatya başta olmak üzere Adıyaman, Elazığ ve Bingöl'deki hastalara da tedavi hizmeti sunacak.

52 bin metrekare kapalı alana kurulu deprem yalıtımlı hastanenin, 91’i tek yataklı, 117’si iki yataklı olmak üzere toplamda 208 nitelikli odası bulunuyor. 58 poliklinikle bu yıl hizmete girecek hastanede 15 görüntüleme odası, helikopter pisti ve geniş bir acil servis ünitesi yer alıyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 21:15

YORUM YAZ

  • ................27 gün önce
    Allah Yaptıranlardan yapanlardan razı olsun...Vatanımın (yabancı olsun türk olsun kürt olsun ecnebi olsun müslüman olsun hıristiyan olsun yahudi olsun)insanlarına hayırlı olsun. Kullanan insanlarıma da bir nasihat lütfen kendi malınız gibi koruyunuz..Doktorlarınıza saygılı olunuz...Saygı verirseniz saygı bulursunuz..Herşeyi bende bilirim havasında olmayınız..İşi ehlilerine bırakınız..Bunlar hepimizn malı.Devletin malı diye bakmayınız..Devlet hepimiziz..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Temmuz 2019