3600 ek gösterge uzman çavuşlar ve jandarma uzmanlara verilecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, polis, öğretmen,din görevlilerine 3600 ek gösterge artışının yapılacağını söylemişti.3600 ek göstergenin kapsamının genişlemesi konusunda MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, "Uzman çavuşlarımıza kadro verilmesini istiyoruz. Ayrıca uzman çavuş ve jandarmalarımıza 3600 ek gösterge bağlanması gerekir." dedi.

11 Ekim 2018 Perşembe 15:24
3600 ek gösterge uzman çavuşlar ve jandarma uzmanlara verilecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, polis, öğretmen,din görevlilerine 3600 ek gösterge artışının yapılacağını söylemişti.  3600 ek göstergenin kapsamının genişlemesi konusunda MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, "Uzman çavuşlarımıza kadro verilmesini istiyoruz. Ayrıca uzman çavuş ve jandarmalarımıza 3600 ek gösterge bağlanması gerekir." dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, uzman çavuş ve uzman jandarmaların sorunlarını gündeme taşıdı.  Uzman jandarmaların da sorunlarının çözülmesine işaret eden Yönter, hem uzman çavuşların hem de uzman jandarmaların 3600 ek gösterge ile çalıştırılması gerektiğini söyledi. Yönter, "Uzman jandarmalarımızın okullarda geçirdikleri bir yıllık eğitimin fiili hizmete sayılmasını sağlamamız lazım. Astsubaylara verilen hakların uzman jandarmalara da verilmesi gerekiyor. Ayrıca uzman çavuş ve jandarmalarımıza 3600 ek gösterge bağlanmasını talep ediyoruz." İfadesini kullandı. Bir gazetecinin, ekonomide dalgalanmanın yaşandığı bir süreçte taleplerinin karşılanmasının mümkün olup olmayacağı yönündeki soruyu yanıtlayan Yönter, hazırladıkları teklif ile bu uygulamanın Hazineye 1 liralık bile külfet olmayacağını ve AK Parti'nin de kendilerine daha önce destek sözü verdiğini anımsattı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2018 Perşembe 15:24

YORUM YAZ

 • adminadmin1 ay önce
  askerlerimizdaha çok çalışıyorlar .mutlakaverilmeli.
 • BekirBekir3 ay önce
  MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ nin önceki seçimden uzman jandarmalarada 3600 ek gösterge verileceği konusunda sözü vardı inşallah bu sefer sözünün arkasında durur.
 • mikail71mikail714 ay önce
  3600 ek gösterge uzman çavuşlara verilmeyip,diğer kamu çalışanlarına verilirse bu haram olur,vicdanları yaralar lütfen bu yanlışı düzeltin...
 • ERHANERHAN4 ay önce
  BU ÜLKEDE SAVAŞTA ÇATIŞMADA ÖN SAFLARDA EN ÖNDE GİDİP CAN VEREN GAZİ OLAN .UZMAN CVŞLAR ..HER NEDENSE ÖZLÜK HAKLAR SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA ADININ BAŞ HARFİ BİLE ZİKREDİLMİYOR ..NEDEN İMAM,ÖĞRETMEN SAGLIKCI GİBİ MESLEKLERİN ARASINDA YOK..DERHAL BU HAKLARIN EŞİT BİR ŞEKİLDE VERİLMESİNİ RİCA EDİYORUM
 • ASKER ASKERASKER ASKER5 ay önce
  Hazineye külfet olmak bir şey değilde. acaba şehit bir uzman çavuşu tekrar hayata getirmeye sizin hazineleriniz yetmez.Birde şu açıdan bakın o şehidi yıkayana 3600 ek gösterge var ama musalla taşında yatan uzman çavuşa yok.Kim verecek bunun hesabını? Kaç imam bu ülke için şehit olmuştur?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019