THY- Euroleague

3600 ek gösterge artışı hangi tarihte yapılacak? | 3600 ek gösterge son durum 3600 ek göstergeden kimler yararlanacak

Ankara Spor Salonu'nda AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerini de 3600'e çıkaracaklarını açıkladı. Peki 3600 ek gösterge artışı ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, öğretmenlere öğretmenler gününde ek gösterge konusunda bir sözlerinin olacağını açıklamıştı.

14 Aralık 2018 Cuma 19:41
3600 ek gösterge artışı hangi tarihte yapılacak? | 3600 ek gösterge son durum 3600 ek göstergeden kimler yararlanacak

Ankara Spor Salonu'nda AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerini de 3600'e çıkaracaklarını açıkladı. Peki 3600 ek gösterge öğretmen maaşını, polis ve din görevlisi maaşını nasıl etkileyecek.

3600 ek gösterge polise ne zaman verilecek?

Milli Eğitim Bakanı öğretmenlere ilişkin 3600 ek gösterge konusunda son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk 3600 ek gösterge için tarih de verdi.

3600 ek gösterge son dakika gelişmesi 24 Kasım'da 3600 ek gösterge çıkacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan100 günlük eylem planını Beştepe'de açıkladı. 100 günlük icraat programında dev projeler var ve bu projeler 100 gün içinde hayata geçecek. Anca 100 günlük eylem planı içinde yer almayan 3600 ek gösterge olmaması 3600 ek gösterge bekleyenleri üzdü. Ancak 3600 ek göstergenin önümüzdeki günlerde hayata geçirilmesi bekleniyor.

3600 ek gösterge son durum son dakika ne zaman? PTT çalışanına 3600 ek gösterge mi geliyor?

"Polislere 3600 ek gösterge sözünün arkasındayız"

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, İçişleri Bakanlığı'nın bütçesi görüşüldü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, komisyona katılarak, bakanlığı ve bağlı bulunan kuruluşlara ilişkin sunum yaptı. Bakan Süleyman Soylu "Polislerle ilgili biz 3600 konusunda söz verdik, bunu yerine getireceğiz. Bu sözün arkasındayız." İfadesini kullandı.

3600 ek gösterge artışı ne zaman? Kim ne kadar 3600 ek gösterge artışı alacak? 3600 ek gösterge için taslak hazırlandı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge müjdesini vermişti 

AK Parti İstanbul 6. Olağan İl Kongresi'nde seçim manifestosunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şimdi de AK Parti seçim beyannamesini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerini de 3600'e çıkaracaklarını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyuracağı seçim beyannamesinde 146 dev projenin açıklanmasını yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan"Polis öğretmen hemşire ve din görevlililerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600'e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği bu vesileyle gidermiş oluyoruz.'' dedi. Ek gösterge artışının seçimlerden hemen sonra hayata geçirileceği söyleniyor. Maliye eski Bakanı Naci Ağbal, yapacakları düzenlemeyle polis, öğretmen, hemşire, din görevlileri ve idarecilerin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracaklarını belirterek, “Düzenlemeden, halihazırda bu görevlerden emekli olmuş vatandaşlarımız da yararlanacak” demişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçim beyannamesini açıklarken büyük bir müjde verdiğini hatırlatan Ağbal, yapacakları düzenlemeyle bu görevlerdeki memurların emeklilik ek göstergelerinin 3600’e çıkarılacağını söylemişti. Bakan Ağbal, “Yapacağımız düzenlemeden yaklaşık 1,5 milyon civarında memur ve emeklimiz yararlanacak. Söz konusu düzenlemeden emeklilerimizin dul ve yetimleri de istifade edecek yani bu düzenlemeden sadece bundan sonra emekli olanlar değil, halihazırda bu görevlerden emekli olmuş vatandaşlarımız da yararlanacak” diye konuştu. Kamu görevlilerinin emeklilik maaşı ve ikramiyesinin ne kadar artacağına ilişkin de bilgi veren Ağbal, “Birinci dereceden ve 30 yıl çalışarak emekli olan polisimizin fiili hizmet zammı da dikkate alınarak hesaplanacak emekli aylıkları 637 lira, emekli ikramiyeleri 27 bin 13 lira artacak. Birinci dereceden ve 30 yıl çalışarak emekli olan öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin ise emekli aylıkları 569 lira, emekli ikramiyeleri 20 bin 516 lira artacak. Söz konusu hesabı 25 yıla göre yapacak olursak da birinci dereceden ve 25 yıl çalışarak emekli olan polisimizin fiili hizmet zammı da dikkate alınarak hesaplanacak emekli aylıkları 592 lira, emekli ikramiyeleri 22 bin 739 lira yükselecek. Birinci dereceden ve 25 yıl çalışarak emekli olan öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin ise emekli aylıkları 533 lira, emekli ikramiyeleri 17 bin 97 lira artacak” demişti.

En büyük artış emekli aylığında

 Dört meslek grubunun emekli aylığı, 3000 ek göstergeye tabi olup 25 yıl hizmeti bulunan ve 1/4’ünden emekli olanlar için 2 bin 950 lirada eşitlenecek. Hemşirelerin 2 bin 349 TL olan emekli aylığı 601 TL; öğretmen ve din görevlilerinin 2 bin 417 TL olan emekli aylığı 533 TL; polislerin 2 bin 517 TL olan emekli aylığı da 433 TL artırılacak. 30 yıl hizmeti bulunup ek göstergesi 3000’den 3600’e çıkarılanların emekli aylığındaki artış 641 liraya ulaşacak. 25 yıl hizmeti bulunan ve ek göstergesi 2200’den ek gösterge 3600’e çıkarılanların emekli aylıkları 2 bin 352 liradan 2 bin 950 liraya; 30 yıl hizmeti bulunan ve ek göstergesi 2200’den 3600’e yükseltilenlerin emekli aylıkları da 2 bin 510 liradan 3 bin 147 liraya çıkarılacak.

Ek gösterge nedir?

Ek gösterge; memurların maaşlarının hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama metodudur. Aynı zamanda emeklilik maaşlarının hesaplanmasında da kullanılır. Ek gösterge maaşı, ek gösterge puanının aylık katsayısı olarak belirlenir.

Günün Özeti

Haber Tarihi: 14 Aralık 2018 Cuma 19:41

YORUM YAZ

 • Ahmet BozkurtAhmet Bozkurt1 gün önce
  Ne perhiz ne bu lahana turşusu,insanları ötekileştiren birine verip birine vermiyen bu düzeni kendine göre dizayn eden yönetim biçimi yerin dibine batsın.Buna göz yumanlarda iki yakaları bir araya gelmesin.Herkes aile geçindiriyor,herkes çocuk büyütüyor.Lanet olsun bu düzeni yönetirken Hak ka saygısızlık edenlere....
 • İsa KESKİNİsa KESKİN1 gün önce
  Emeklilik şartları iyileştirilsin. Primini dolduran isteyen derhal emekli edilsin. Emeklilikten sonra her ne suretle olursa olsun fikir,siyaset üretme, kitap yazma dışında her türlü ticari faaliyet yasaklansın. Yeni istihdam olanakları böylece artmış olur. Bu EYT işinden biraz bık geldi de.
 • Yusuf Berke Yusuf Berke 1 gün önce
  Göstergesize2200, 2200/48 00 arası göstergelilere +1800 sınıf eğitim fark yapılmadan verilmeli. Biraz adil olsun. Yoksa ücret sistemi kapitalizm in taşeronluğudur. Hani önce insan. Hani yeni sistem...
 • OsmanlıOsmanlı1 gün önce
  Cumhurbaşkanı hiç kimsenin aklında yok iken 3600 ile ilgili insanlara ümit verdi. Şahsen bende emekli olacakken bu fırsattan istifade etmek in bütün planlarını bozarak beklemeye başladım. İkinci 100 günlük program açıklandığında hayal kırıklığına uğradım.Bu bir adaletsizlik tir şayet imkan yok ise açıklarsımız bizdeanlayışla karşılarız ancak sadece öğretmenlere verip bizleri dışlarsanız dışlanabileceğinizi düşünün derim.Her kez için adalet
 • yönetyönet1 gün önce
  sayın akit neden EYT yi haber yapmaktan çıkardınız yoksa sizin gündeminizde EYT yok sizdemi çıkart tınız
 • AliAli5 gün önce
  Yonca biciyorlar.4 yil once emeklioldum. Baktim olacagi yok 32. senede emeklilik. Yaz gelsin bakalim..
 • Mehmet Doğan KARS...öğretmenMehmet Doğan KARS...öğretmen5 gün önce
  özellikle öğretmenlerin gözleri yolda lütfen verdiğiniz sözlere sadık kalacağınıza inanıyoruzsayın Cumhurbaşkanımız Tayyib Beye...
 • mehmet selimmehmet selim5 gün önce
  3600 ek göstergesadece belirli meslek guruplarına değil tüm kamu çalışana verilmelidir ayrım yapılmamalıdır.
 • KursatKursat6 gün önce
  Hani nerde 3600 ek gosterge yalan vaatlerden biktik artik...
 • HakHak6 gün önce
  Bu dört sınıf memur grubuna verilen ek gösterge bütün memurları kapsamalı.Bir kısımın durumu iyi olurken diğerlerinin suçu ne.Verilecekse bütün memurların ek göstergesi 2200 den 3000 e çıksın. bu daha adaletli olmaz mi?
 • ferda ayanferda ayan6 gün önce
  Sayın AKİT yetkileri Lisans mezunu Tenik Hizmetler sınıfına alınan programcı ve çözümleyicilere3600 ek gösterge verilmesi konusundayardımlarınızı bekliyoruz.Saygılarımızla
 • Osman Çınar BaykalOsman Çınar Baykal9 gün önce
  Sayın AKİT yetkileri Lisans mezunu Tenik Hizmetler sınıfına 3600 ek gösterge verilmesi konusunda yorumlarınızla yardımlarınızı bekliyoruz.Saygılarımızla.
 • Cengiz ÇOBANCengiz ÇOBAN9 gün önce
  Ayrımcılık olur diye düşünüyorum. Haftada 15 saat calışana günde 1 saat çalışana vereceksin 40 saat çalışana yok. Bilmiyorum Bu hükümetin böyle bir haksızlığın altına imza atacağını.
 • ADİL ADİL10 gün önce
  NOT, DUYUN,BEKLEYİN, RAHAT OLUNUZ HİÇ KİMSEYE 3600 YOKTUR
 • Cengiz AkCengiz Ak12 gün önce
  Memuru unutta martta cevabını sandıkta versin reis Gih te görev yapan Memuru ayır diğerlerine verileni onlara çok gör sandıkta bariz bir cevap var olucaktır elbet Toplu zeka yanılmaz
 • AhmetAhmet12 gün önce
  ... Uyusun da büyüsün ...
 • sadece sadece12 gün önce
  ... AVUTMAK BU OLSA GEREK
 • NecmettinNecmettin12 gün önce
  3600 gösterge ile ek zammı bekliyoruz. Hayırlı işler temennisiyle..
 • TürkoğluTürkoğlu13 gün önce
  Diğer memurlar çalışan değil mi onlara niye verilmiyor 3600 ek gösterge?
 • sevim.sevim.17 gün önce
  Insallah!Haticeye degil neticeye bakmak lazım:))
 • Öğretmen Mehmedim..KARS..Öğretmen Mehmedim..KARS..18 gün önce
  Lütfen Öğretmenlerin gözü sizin ağzınıza bakıyor...3600..Ek göstergene zaman açıklanacak lütfen....
 • memurmemur18 gün önce
  Erdoğan: Öğretmen maaşları memura haksızlıkBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan öğretmenlerin de greve katılması konusunda "Bir öğretmenin en düşük olanı 1624 lira alıyor. Haftada 15 saat karşılığı alıyor. Peki, düz bir memur ne kadar çalışıyor? 40 saat. Bir de tatili var. Yılda iki ay. Düz memurun tatili 20 gün. haksızlık değil mi?" dedi.Giriş Tarihi: 25.5.201209:36 Güncelleme Tarihi: 25.5.201209:59Kazakistan gezisinin son gününde, Astana'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, memurlara toplu sözleşme hakkını kendilerinin verdiğini hatırlattı. Erdoğan'ın hedefinde ise greve katılan öğretmenler vardı. Erdoğan şunları kaydetti:Memurlara toplu sözleşme hakkı veren parti biziz. Yıllar yılı bu ülkede toplu sözleşme hakkı verilmemiş, toplu görüşmede kalmış. Daha ilk toplu sözleşmede memur sendikalarının bu yaklaşımı bizi üzmüştür. Biz, millet adına hareket ediyoruz, kendi adımıza değil. Bu sendikalar sadece kendi menfaatleri adına hareket ediyorlar. Bu ne kazandırır ne kaybettirir. Biz enflasyona işçimizi, memurumuzu ezdirmeyeceğiz. Enflasyon üzerinde bir zam yaptıysak onu geri almayacağız.Burada 3,5+4 denilmiştir. Nihai neticesi bu demek değildir. Yılsonu itibarıyla, enflasyon tek haneliye, 7.5'in altına düşmezse örneğin 1 puan kaldıysa biz farkını ödeyeceğiz. Enflasyona ezdirmeyeceğiz. Bakıyorsunuz 7,5+7,5; 10+10 istiyorlar. Nereye gidiyorsun kardeşim? Bizi siz Yunanistan mı yapmak istiyorsunuz? İspanya'nın durumuna mı düşürmek istiyorsunuz?"Bu haksızlık değil mi?"Öğretmenlerle ilgili bir teklif var. Bu camia benim en çok saygı duyduğum kesimdir. Onlara ek ödenek olarak resen 100 lira daha verelim. Bir öğretmenin en düşük olanı 1624 lira alıyor. Ne karşılığı alıyor? Haftada 15 saat karşılığı alıyor. Peki, düz bir memur ne kadar çalışıyor? 40 saat. 40 saat için bu rakamın altında alanlar da var. Öğretmen ek ders verirse, bunun üstünde alıyor. Bir de tatili var. Yılda iki ay. Düz memurun tatili ise 20 gün. Şimdi soruyorum; bu haksızlık değil mi? Bundan sonraki süreç hakem heyetine gidiyor. Nihai kararı verece. ozaman başkanımız reis doğru tesbit etmiş neden 15 saat çalışıyorlar ki,yoruluyorlarsa neden ek mesai ek derselere girmek için ,nöbet tutmak için,o kursdan bu kursa hiç durmadan çalışıyorlar peki o zaman yoruluyorlar mı.
 • EYT EYT EYT .....EYT EYT EYT .....18 gün önce
  EYT
 • hemşirehemşire19 gün önce
  16 yıldır tüm kurumlara iyileştirme yapıldı yakın zamanda askerlere 400 tl ile 900 tl zam yapıldı,polisler 5000 tl maaş alıyorlar öğretmenler 5000 tl,vaiz 5000 tl,zabıta 4500 tl ,yeni bekçi olmuş biri 4300 tl,bir astsubay 6500 tl alıyor emsallarimizden çok gerilere düştük bunları açıklayın.bir sağlıkçı olarak 3700 tl alıyorum herşey dahil. 16 yıllık çalışanım.hastanede çalışan hemşirelerin ,sağlık memurlarının canı çıkıyor hasta altı temizliği hasta banyosu enfeksiyonu bulaşıcı hastalığı tedavileri vb vb 20 yıldır sağlık çalışanlarına hiç bir iyileştirme yapılmadı bütün mennuniyet sağlık alanında olmasına rağmen devlete trilyonlar kazandırmalarına rağmen ne hafta sonu ne bayram tatili ne resmi tatiller ne yaz tatili ne kış tatili 24 saat görev yapan bizleri devletimiz ne zaman görecek imkanımız olsa bir dk bile bu mesleği yapmayız o zaman bu hastalar ne olur herşeyin başı sağlıktır bizler tedavi eden şifa dağıtan elleriz hasta ile hasta yakını ile birebir ilgilenen kişileriz. hiçbir zaman hiç bu kadar yok sayılmamış hiç yerine koyulmamıştık hiçbir değerimiz kalmamıştır itibarımız sıfır olmuştur.diğer kurumlara geç mis gibi masa başında tertemiz çalışmak var yakında ne bir hemşire nede sağlık memurlarını bulamıyacaklar böyle giderse küsmüs bir sağlık çalışanı verimli olamaz hastane çalışanlarına bir an önce zam yapılmalıdır sıfır olan döner sermayeleri tekrar düzenlenmelidir.bu şekilde hastanelerden sağlık müdürlüklerine halk sağlıklarına toplum sağlıklarına kısaca masa başı yerlere kaçışın önüne geçilmelidir personel bu şekilde hastanelerde çalıştırılmaya teşvik edilmelidir Bir an önce bir düzenleme yapılmalı maaşlara seyyanen zam ,döner sermaye yönetmenliği değiştirilmeli döner sermayelersıfır tl oldu sonyıldır.,ek göstergeler 3600 çıkarılmalı askeri personelde olduğu gibi ,yıpranma payı verilmellidir.sabit ek ödemelerin emekliğe yansıtılmalıdır doktorlara yapıldı ve emekli maaşlarına zam yapıldı.yıpranma payı yılda 40 gün e takabül ediyor bu maaşlar kabul edilemez olacak iş değildir yıpranma .askerlere polislerde gardiyanlar da nasıl sa bizlerede öyle olmalıdır,çalışanları bir gün greve giderse iş bırakırsa kimse ne oluyor demesin.kısaca büyük sorunlar halen devam ediyor daha da büyüyor dişe dokunur hiçbirsey yapılmadı sağlıkçılara
 • Kürşat KahratKürşat Kahrat19 gün önce
  Bu saçma haberi lütfen yayından kaldırın,ne yani devlet eliyle bölücülük,ayırımcılık ve kayırmacılık mı göreceğiz,bunu mu demek istiyorlar.Bu Ülkede bi anayasa ve yasalar mevcut arkadaş.Bizi yönetenler kendi uygulamalarnı anayasadan yasadan vareste mi tutuyorlar,tam bir komedi.Adaletli ve statüye uygun herkesi kapsayan kademeli bir artış yapabilecekken bu kural tanımazlık da neyin nesi?Ak'a yakışmadı seçim öncesi bir hareket ancak bu kadar hata ve ayağına kurşun sıkma yapabilir,PESSSS.
 • HASANHASAN20 gün önce
  NE YAZALIM BÜYÜK YAZI İLE YAZALIM .BİZİ YÖNETENLERE SÖYLÜYORUM TÜRKİYEDE SADECE 4 GURUP MEMUR EV GEÇİNDİRİYOR BİZ DİYERLERİ AYI MİSALİ AYAĞIMIZIN ALTINI YALIYORUZ A.N.L.I.Y.A.N.A
 • Çok geçmişÇok geçmiş20 gün önce
  Öğretmen polis hemşire sizin ne özelliğinin var dA emekli olunca yüzyirmibintl para alıyorsunuz benim ne şucum var yılın altı ayı boş alti ayı çalışarak emekli olunca beş kuruş ala miyorum
 • mustafamustafa20 gün önce
  lise mezunu emekli polise etkisi hakkında hiç bir açıklayıcı bilgi yok?
 • Osman Çınar BaykalOsman Çınar Baykal20 gün önce
  İl Özel idarelerde Köylerimizin alt ve üst yapı çalışmalarında özveri ile çalışan teknik personelinde ek göstergesi 3000 den 3600 çıkarılmasını talep ediyoruz.
 • temel35temel3520 gün önce
  bizler 3600 ek gösterge verilecek kurumda çalışan memurlarız. ekgösterge verilecek kurumlar belli olunca yüreğimize sanki hançer saplandı. ne demek belli olan kurumda çalışanlara var başka kurumda çalışanlara yok. verilecekse tahsil durumuna verilmelidir. kurumlara bakılarak ek göstergeverilmeyecek kurumdaçalışanlara insan gözüyle bakmaya kimsenin hakkı yoktur. adalet herkese eşit olmalıdır. adalet tahsil durumuna göre vermeyi gerektirir. yıllarca akpye oy veren bizler tahsil durumuna göre düzenleme yapılmadıkçayeminle oy da vermeyeceğiz. adalet bunu gerektiriyor.
 • Ali HaydarAli Haydar20 gün önce
  Tarih var mı haberci, hani tarih?..100 gün ne zaman başlıyor? Ne zaman sonolacak?
 • Bülent YılmazBülent Yılmaz20 gün önce
  Allah aşkına Ülke İnsanın aldığı pozisyona,hal ve hareketlere bakar mısınız Seçim var diye her kafadan ayrı bir yorum ayarı bir ayar hatta ayrı bir tehdit tavır.Allah sonumuzu hayretsin. Fındık üreticisi,çay üreten,sendikalı-sendikasız,her kafada bir terane taşerondan kadro alanlar sırasını bekliyordur.Evet ekonomik koşullar can sıkıcı bir noktada dengesizlik hat safhada geliri iyi olan katlayarak büyürken orta direk diye tarif edilen biz bordro tutukluları geçim zorluğunu en çok hissedenleriz asgari ücretlileri düşünmek bile ürkütücü,birde hiç çalışmayanlar aman Allah'ım ! Tüm bu gerçekler yanında (yani gelir zaten kıt aldıran yok) ölçüsüz ve orantısız harcamalarımız ortalama her evde 5 akıllı,beş akıllı telefon,2 araba,koltuk,perde değişimleri tam gaz halılar ayda bir yıkamada çamaşır,bulaşık makinaları çalışmaktan bitap düşüyorlar olmadı haydi al yenisini hal böyle olunca geçin geçine bilirsen buna inat sosyetik beleşten para kazananlar ihalelerden acayip köşe olanlar magazin sanatçısı kırıntı grup ise vur patlasın çal oynasın aylık asgari ücretin katlarını her bir aptal bir günde harcayabiliyor.İşte durumun özeti ve gündemde Ek gösterge tabi ki verilmesine karşı olmamakla beraber liyakat,eğitim emek gözetilmeden oluşuna da doğrudur demek insafsızlık olur.Bir tarafta 15-17 yıl okul okuyup çocukluğunu gençliğini yaşayamayan gençler diğer tarafta adamcılık kontenjanından,dansöz çekirge misali daldan dala hoplayan bukalemun kılıklılardan,hızlandırılmış eğitimle mezun olup ta şimdi liyakatsiz haliyle bir çok kuruluşta yönetici konumunda olan yönetemeyenler,günde beş vakit Namaz ın yarısında Camiye uğramayan Umre Hac organizasyonuyla,emlakçılık,oto alım satım,bakkal gibi işlerle iştigal eden Diyanet görevlilerinin kapsam içinde olması her haliyle dokunuyor cana.Ve biz diğer Memur ve emeklilerinden bahsetmemek ise yukarıda bahse konu durumdan da acı verici.Konunun yetkilisi Ülkeyi idare edenlere naçizane duyurulur.
 • SüleymanSüleyman22 gün önce
  24 kaşıma ulaştık lakin bakanın muştusu kursağında kaldı herhalde!.
 • Adem Adem 24 gün önce
  Allah peygamber aşkına günlerdir duran şu sansasyon dolu 3600 gösterge haberini artik kaldırın. ..
 • MEHMETMEHMET24 gün önce
  EMEKLİ BİR ÖĞRETMEN OLARAK 4 DÖNEM AK PARTİYİ AÇIK AAÇIK DESTEKLEDİK.AMA ÖĞRETMENLEREONLARIN SORUNLARINA HİÇ Mİ HİÇ EGİLMEDİLER.3600 EK GÖSTERGE BU 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE VERİLDİ VERİLDİ.VERILMEZSE GEÇMİŞ OLSUN.HEPİMİZ BİR BARDAK SOĞUK SU İÇELİM.AKP.NİN CANI SAĞOLSUN.VATAN SAĞOLSUN.
 • ismetttismettt25 gün önce
  3600 ek gösterge tüm lisans mezunu memurlara verilmelidir.sadece belli kesimde çalışanlara verilip diğer kurumlarda çalışanlara verilmeyecek denilince diğer kurumlarda çalışınlarne suçumuz vardı da boşuna okuduk dediler şeçimde degönlü kırık oy verdiler akp ye deAllah ittifakı nasip etti. mhp li ve akp lilere sesleniyorum tüm lisans mezunu memurlara verilmeyecekse Allah ta bir daha sizlerehükümeti iktidara getirmesin
 • muratmurat26 gün önce
  ben verebileceklerini sanmıyorum. 3600 mesleğe başlarken kazanılan bir haktır. 3600 ile başlanılan meslekler ve bu mesleklere giriş şartları bu yazıdaki iş kollarından farklıdır. 3000 olanı 3600 yaparsan 3600 olanı da 4000 yapmaları gerekir. pek olacak gibi gelmiyor bana. seçim yatırımı olarak gemileri yakarlarsa orasını bilemem.
 • TalatTalat26 gün önce
  Eğitimde kalitenin artmasını istiyorsak öğretmene ve emeklisine insanca geçinebileceği bir ücret verilmeli gelişmiş ülkekere baktığınızda bunu açıkça görürsünüz ilkokul mezunu kamu işçisinin öğretmenden fazla emekli tazminatı aldığı,daha fazla maaş aldığı bir tek gelişmiş ülke gösteremezsiniz.Kaliteyi artırmak istiyorsanız daha zeki çocukların öğretmenliği seçmesini istiyorsanız öğretmenliği cazip hale getireceksiniz.3600 ocak 2019 da mutlaka verilmeli selam ve dularımızla bizimde emekliliğimizi maddi sıkıntı çekmeden geçirmeye hakkımız olduğuna inanıyorum.
 • kayakaya26 gün önce
  Ben anlamıyorum madem bu öğretmenlik din görevlisi olmak kutsal görev bunlara neden daha fazla para vermek için çırpınıyorsunuz. Onlar da neden dilenci gibi sürekli sendika ya da sosyal medya aracılığıyla daha fazlasını istiyor. Ak parti öğretmenlere ve imamlara bu göstergeyi verdiği zaman diğer memurlardan nasıl oy alabileceğini düşünüyor çok merak ediyorum
 • serdar61serdar6126 gün önce
  hep aynı nakarat sürekli şovmenlik peşindeler..3600 gösterge ağza alınıyor icraata gelince hep bahane bahane..her seçim dönemi dillendirilip sonra yine olan vatandaşa oluyor...
 • sgk emekli sgk emekli29 gün önce
  gelir dağılımı değil gelir adaletsizliğine bir çözüm bulunması lazım yoksa biri yer öteki bakar buda ilahi adalete ters düşer ki bugünlerde soğanın kg fiyatı 5 lira oluverdi çok geliri olana koyarmı olan asgari ücretlinin gelirini sıfırlar isterse manipilasyon olsun ister liberalizmin cilvesi hepsi garip gurabayı aç bırakmak ..
 • Alihan Alihan 1 ay önce
  Tayyip ve AK Parti, siyonist solcuların (sağduyulu solcuları tenzih ederim), FETÖ'cülerin, bir kısım Süleymancıların, karamollacı saadetçilerin, kemalistlerin, ataistlerin evlerinin önüne birer çuval altın bırakacak eğer bir oyu çok görmez de verirlerse ben de namerdim.
 • HasanHasan1 ay önce
  Bu düzenleme sözde değil gerçekten hayata geçirilirse bir emekli olarak tabi ki ailecek tüm oyumuz AK Partiye
 • Ankaralı AhmetAnkaralı Ahmet1 ay önce
  Her yıl 24 Kasım Öğretmenler gününde, Öğretmenlik kutsal görevdir ayaklarına yatar devlet ve hükümet büyükleri. Hani nerede? 20 senedir her hükümet aynı sözleri söyler. Hadi 1 Ocak 2019 tarihinden geçerli öğretmenlere verin şu 3600 göstergeyi de sizi tebrik edelim, Allah razı olsun diyelim. Oy verdirmeye pişman etmeyin, başka alternatif yok diye.
 • Hasan BostanHasan Bostan1 ay önce
  ... Bir an evvel çıksın diye başlık atsanıza...
 • ferda ayanferda ayan1 ay önce
  teknik hizmetler sınıfı 3600 ek gösterge almıyor. mühendis dışında çoğunluk 2200 ek gösterge alıyor bazıları yanlış yorumlar yapıyor... biz teknik hizmetler sınıfı lısans mezunları 3600 ek gösterge almanın mücadelesini veriyoruz
 • leylaleyla1 ay önce
  ilk okul mezunu emekli mevsimlik işciler 30 yıl çalışmış fakülte mezunu memurdan çok fazla emekli maaşı alıyorlar birde bunları yorumlasanız
 • TIRIVIRITIRIVIRI1 ay önce
  İmkanı olmayanlara lafım yok ama orda burda gezip tozup okulu asacağınıza zamanında çabalayıp okusaydınız memur olsaydınız.
 • MEHMETMEHMET1 ay önce
  ÖĞRETMENLERİMİZİN 3600 EK GÖSTERGE KATSAYISIDEFALARCA SÖZ VERİLMESİNE RAĞMEN AKP BİR TÜRLÜ VERMEDİ.EGER BU SÖZ ŞİMDİYERİNE GETİRİLMEZSE SEÇİM SONRASINDA VERİLMESİNEHİÇ BİR ALLAHIN KULU İNANMAK.BÜTÜN ÖĞRETMENLER 24 KASIMDA 3600 EK GOSTERGEYI IKTIDARDAN DÖRT GOZLE BEKLİYOR.VERİLMEZSE BÜYÜK BIR HAYAL KIRIKLIĞI İÇİNDE OLACAKLARI .ASİKARDİR.İNŞALLAH VERDİKLERİ SÖZÜ EN KİSA ZAMANDA YERİNE GETİRİRLER.SELAM VE DUA İLE.
 • Hasan Hasan 1 ay önce
  Ek gösterge vaadi herhalde tarihin tozlu sayfalarında kayboldu.
 • Abdullah YENİHAYATAbdullah YENİHAYAT1 ay önce
  3600 ek gösterge Lisans mezunu 1.dereceden emekli,tüm emeklilere 3600 ek gösterge verilmelidir.Şb md ne verilirse şeflere neden verilmesin.Ön Lisans mezunlarına verilipde,Lisans mezunu memur emeklilerine de öncelikle verilmeli.
 • metin şenmetin şen1 ay önce
  Asgeri ücretli bu ülkede yaşamıyor .Memursan 1. sınıf vatandaşsın bizler iyiki ölüm var diğer tarafta Görüşeceğiz en büyük adalet hz ALLAH c.c
 • M.ÇiftçiM.Çiftçi1 ay önce
  (Editorden: Mesajınız alınmıştır. Teşekkür ederiz.)
 • HayrettinHayrettin1 ay önce
  Rabbena hep memura.. olmasın. Asgari ücretten kobi emeklisiyim. İntibakımızın verilmesini talep ediyorum.
 • NmbnkkNmbnkk1 ay önce
  Diğerleri memur değilmi ya.bizde seçimlerde gereğini yaparız artık
 • AliAli1 ay önce
  Yazık bu ülkede e.y.t li olup,hakkettiği halde emekli olamayan insanlar varkrn. 3600 göstergeyle parasına para katacaklar.yazık.
 • ADALETADALET1 ay önce
  Hz. Ömer'in Kufe Valisi Ebu Musa El Eş'ari'ye yazdığı mektuptan:"Şunu bil ki; adalet önemli bir mükellefiyettir. Adaletten asla taviz verme ki;Zayıf olanlar adaletten ümitlerini kesmesinler.Yüksek mevkide olanlar da kayrılmayı ümit etmesinler"EK Göstergeleri 2200 olan İnfaz Koruma Memurları bu vatanın Memurları değil Mİ?....
 • MetinMetin1 ay önce
  1500 Memur ve emeklisini faydalandıracaksiniz lakin 2200 ekgösterge1in 4de olan ve bu kademe derecede emekli olmuş ünvan alamamış 15000 -20000 bin insandan ah alıp oy alamayacaksınız
 • Çengiz akÇengiz ak1 ay önce
  Genel idari hizmetlerdeki Lisans mazunu memirları göz ardı edin sadece 4 zümreyi mutlu edin sandıkta memirlarde ek göstergenize 1800 e indirsin buyurun ya gerçekten adaletli olun yada ayrımcılıkla müstehakkınızı versin millet zamlardan zaten canımız burnumuzda buyrun
 • sinansinan1 ay önce
  Hiç inanmayın polisleri öne sürerler asker kardeşlerimize verirler,daha yetmez tüm memurlara göz kırparlar biz 30 yıldır bekledik zor verirler zorrr 3600 verirlerse oy var değilse 50 yıl yok oy felan.
 • yasaryasar1 ay önce
  ... diğer memurlara neden verilmez
 • OfliOfli1 ay önce
  Helal be akp siyasettekiler kendi cebleri doldursun devler memurlarin cebini doldursun ya vatandasa gelince nahhhh sana burda bazi arkadaslar yazdiki devletin polis lerine ve subaylara fazla hak taninsin onlarin doguda aldigi maasi kimse almiyor ya Bati da ilan memurlar keyf yapip para kazaniyor Ben de bi akp li olarak akp nin suyu isindi artik TÜRKIYE de gencler akliniz varsa devlet Baba ya anahtari uydurun ve oturun asaga türkiyede devlet memurlarinda keyf yeminlen söylüyorum is adamlarindavesselam
 • N.umitN.umit1 ay önce
  Umarım reis milletin sırtına oy alacağım diye bu yükü yüklemez.
 • CemilCemil1 ay önce
  Kardeşlerim 3600 ek gosterge akp nin her zamanki yalanıdır.Akp dışında bir parti cb.çıkarsaydi bu iş çoktan hallolmuştu.
 • CevdetCevdet1 ay önce
  Seçimden sonra yalanına aldanıp oy veren şerefsiz ve namussuzdur.nokta.
 • mustafamustafa1 ay önce
  EYT lilere geldimikonu bütçe yok ekonomi ile kurtuluş mücadelesideniliyorbide bunlar türedi deniliyor3600 ek gösterge kaynak bulunuyor
 • Abdullah Abdullah 1 ay önce
  Allah devletimize zeval vermesin
 • Ferruh AtabeyFerruh Atabey1 ay önce
  ÜLKEMİZİN EKONOMİSİ SIKINTILI SÜREÇ YAŞADIĞINI SÖYLEYEN BÜROKRATLAR. SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZI NASIL İKNA EDİYORLAR Kİ BU 3600 EK GÖSTERGE İLE MEMURLAR ARASINDA AYRICALIKLI BİR SINIF OLUŞTURUYORLAR. EKONOMİMİZ İYİ İSE NEDEN TÜM MEMURLARA VERİLMİYOR Kİ. BU HAKSIZLIĞA CUMHURBAŞKANIM DUR DİYECEKTİR İNŞALLAH.
 • Emekli48Emekli481 ay önce
  Diğer memurları uygulama içine almamak ayrımcılık yapmak üzücü.
 • melih cevdetmelih cevdet1 ay önce
  3600 gelene kadar 3600 gün oy yok size...
 • ErtuğrulTürkkanErtuğrulTürkkan1 ay önce
  Siz yazılana müdahele edrseniz.allahın izniyle bizde bu gösterge bölücülerine 31 martta gösterge nasıl düşürülürü gösteririiz İnşaallah.
 • Abdürrezzak YeşilyaprakAbdürrezzak Yeşilyaprak1 ay önce
  İşçi emeklilerinin intibaklarını verin. İki elimiz yakanızda. Memurun yüksek maaşı işçinin emeğinden veriliyor unutmayın..
 • ahmet muratahmet murat1 ay önce
  30 yıl hizmete 3147 tl, asgari ücretten 30 yıl hizmete ise 1021 tl işte akpartinin adaleti..
 • hsyn2802hsyn28021 ay önce
  Bu devletin hükumetleri karşılığında halkı soymaya dayalı olmayan hiç bir işi yapmazlar. Yapılan işin sonucunda halkın donuna kadar her şeyi alınıyorsa o iş yapılır. Karşımızda halkı soyarak kar elde etmeyi amaç edinmiş hükumetler var.
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Bu ek göstergeye dokunmayacaktınız, madem dokundunuz o zamanadam gibi her tarafını düzeltin.Hemşire, din adamı, öğretmene var öbürlerine yok. Bu mantık, mantık değil. Bu ne demek biliyor musunuz!? Bu Hükümete düşman üretmekten başka bir işe yaramaz. 3600 Ek Göstergeyi verecekseniz bütün lisans mezunlarına verin, o zaman anlarız ki bu iş bir hakka dayanıyor, Ön lisans mezunlarına da 3000 ek gösterge verirsiniz itiraz olmaz.
 • YörükYörük1 ay önce
  Bu ülkede tek üvey evlat var. Ülkeyi ve ek gösterge derdine düşen memurları finanse eden, patronların kucağına oturtulmuş özel sektör işçisi. Kıdem tazminatı zaten hayal onlar için. Memurun bebesinin süt saati bile özel sektör işçisinin geçim derdinden daha kıymetli. Birde zorunlu bes almaya çalışıyorlar onlardan. Adam geçim derdinden o paranın teşviklerini kullanamadan çekecek parayı zaten, ancak devlet 3 yıl gaspetmiş, kullanmış olacak üç kuruş maaşından kesilen parasını. Zaten kamuya memur ve işçi alımı adaletli değil. Hepsi torpil, ek göstergeymiş, yazıklar olsun.
 • müjdemüjde1 ay önce
  müjdeler bitmez..müjde müjde sonuç hayal kırıklığı bir iki sene de bu müjdelerle oyalanırız.
 • hüsranhüsran1 ay önce
  hep memura verin bakalım işçiye hiç bir şey yok bu kadar ayrımcılık olmaz pes
 • ÖZDEMİR MERCANKAYAÖZDEMİR MERCANKAYA1 ay önce
  MEMURLARA VERİLECEK EK GÖSTERGE KONUSUNDA HASSAS DAVRANILMASI GEREKİR.EK GÖSTERGE KONUSUNDA GENEL İDARİ NİZMETLERDE ÇALIŞANLAR GEÇMİŞTE ÇOK MAĞDUR OLDULAR.ŞÖYLEKİ 1/4 ÜNE GELEN ÜNİVERSİTE MEZUNU TEKNİK ELAMAN 3600 EK GÖSTERGE ALIRKEN AYNI TAHSİL DÜZEYİNDE YANİ ÜNİVERSİTE MEZUNU 1/4 ÜNE GELEN GENEL İDARİ BİR MEMURUN EK GÖSTERGESİ İSE 2200 DÜR BU ADİLMİDİR.İKİSDE ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMASINA RAĞMEN TEKNİK GENEL İDARİ AYIRIM YAPMAK HAKSIZLIKTIR.BUNUN DÜZELTİLMESİ GEREKİR.GÖZLER MECLİSTE
 • AHMETAHMET2 ay önce
  Ben devlet memuruyum. Ancak adaletli düşünelim. Devlette çalışan işçiler bile bazı memurlardan, üniversite mezunlarından fazla maaş alıyor. Emekli olunca da fazla ikramiyealıyorlar. Derler ki devlet işinde, bir yumurtayı 9 kişi kaldırır.Devlet işçisi 3000 T.L özel sektör işçisi 1600 T.L . maaş alıyor.Adalet bunun neresinde?. Özel sektör işçileri ikinci sınıf insan muamelesi görüyor.
 • hay bin gunduzhay bin gunduz2 ay önce
  herkese benden çay!
 • ali kahramanali kahraman2 ay önce
  2200 olan ek göstergeleliler tüm sağlık çalışanları 3600 ek göstergeye yükseltilmelidir. Sadece hemşirelere değil tüm saglıkçılara, ayrım yapılmadan yapılmalı aksi takdirde diğer sağlık çalışanları isyan eder, sendikalardan istifa eder, greve gider, kurum içinde ayrım yapılamaz iç huzur bozulur.Bundan önceki yapılan düzenlemelerde polislere, astsubaylar a yapılan rütbe, okul gözetilmeksizin 2200 ek göstergeye sahip olanlar 3000 ek göstergeye çıkartıldı şimdide 3600 ek göstergeye çıkartılacak. polis olsun komser yadımcısı olsun,uzman çavuş olsun astsubay olsun,rütbe gözetilmeksizin,lise mezunu olsun yüksekokul mezunu olsun,lisans mezunu olsun (kamu yönetimi,işletme,maliye vb)okul gözetilmeksizin hepsinin göstergesini yükseltilmişti .biz saglık çalışanlarınki de böyle olmalıdır.saglık sen .başkanı metin memiş sakarya ilindeki konuşmasında lisans mezunlarına 3600 ek gösrtege verilsin diye konuşuyor bu nasıl bir şeydir bu nasıl sağlıkçının hakkını savunmaktır.böyle olursa sendikadan istifa edecek yüzlerce çalışan bilesiniz.
 • Fatma KARACAFatma KARACA2 ay önce
  AK PARTİNİN ADALETİ NERDE KALDI,şayet adalet buysa vay bizim halimize,bu ekgösterge verilme şekli resmen bölücülük, ayrımcılık.Akparti resmen 1500 oy kazanıp 5000 oy kaybedecekbunu nasıl düşünmeden bir müjde diye açıklıyorlar anlamıyorum.Hiç vermeseler daha az oy kaybı olur,umarım durumu yeniden etraflıca düşünerek doğru kararlar verirler.
 • Fatma KARACAFatma KARACA2 ay önce
  ek göstergenin 3600 çıkması neden sadece idareci hemşirepolis ve imamlara çıkıyor diğer çalışanlar insan değilmi imamlar ne yapıyorlar günlük mesailerini toplasan saat olarak bir saat bile tutmayan kişilere sen artış veriyorsun ama öbürtarafta 8 saat mesayi yapan kadrosuzlukda yada adam kayırmacılığında idari kadro alamamış sınav dahi açılmamış açılacağı söylene sınavlar 5,6yıldır açılmamış belki daha fazla bu durumda madur olanlara ek gösterge yok amagünlük 1 ,2 saatlik çalışma saati olan imamlara var öylem hani siz adalet ve kalkınma partisi idiniz bumu sizin adaletiniz.bu 3600 gösterge meselesini tüm çalışanlara uygulayın gençlere istihtam sahası açınız 3600 göstergeyi yüksek okul mezunu olup da idari kadro alamamış memurların tümünü kapsayacak bir çalışma yapılmalı tümçalışanlara bu hak verilmeli
 • ......2 ay önce
  İki yıllık mezun 36000, lise mezunu 3600, lisana mezunu 3600 olsun öyle mi? Peki adalet bunun neresinde oluyor o zaman?
 • ErtuğrulErtuğrul2 ay önce
  Ek gösterge artışı yapmak,tam bir bölücülük ve ayrımcılık örneği.Bu 4 kesimin dışındakiler ötekileştirilmiş olmayacak mı?Peki 3600 alanlar ne olacak ve diğerleri.Bizde nasib olursa mart sonu sandıkta gösterge nasıl uygulanır,göstereceğiz,10 yıldır kesintisiz çağamız çoluğumuz ve nefesimizle size destek verelim,siz bizleri dışlayıp ötekileştirin,30 mart 19 da meydane davet ediyoruz,buyrun.
 • ahmet ceylanahmet ceylan2 ay önce
  ikinci dereceden olan memurlar ne yapacak yahu adalete bakın be hesap günü bu iktidarın yakasına yapışırlar o hesabı iyi düşünün
 • EYT MAGDURUEYT MAGDURU2 ay önce
  Bağ kurluyumgünüm doldu yaşa takılıyorum. 5 .yıl bekliyorum devlet bütçemiz yok diyor mültecilere var ek göstergeye var bize verecekleri 1300 .1400 .tl yok ama bu dünyanın öbür tarafı da var. bunu hatırlatırım. martda görüşmek dileğiyle ...
 • MEHMET ÇİFTÇİMEHMET ÇİFTÇİ2 ay önce
  BİZ DİĞER MEMURLAR BAŞKA DEVLETE BAĞLIYIZ ADALET VE KALKINMA PARTİSİNDEN ADALET İSTİYORUZ.AYRIMCILIK YAPMAYALIM ZATEN BUNLARIN MAAŞLARI YÜKSEK HER NE YAPARSANIZ ADALETLİ OLUN.ÇÜNKÜ HESAP GÜNÜ BUNLAR SİZE AZAP CEZA VE KUL HAKKI OLARAK DÖNER.
 • ne 3600 ek gösterge cıkarne 3600 ek gösterge cıkar2 ay önce
 • özel söktörözel söktör2 ay önce
  Türkiye deHerkes devlet memuru çünkü. Herkes 4000 TL maaş alıyor Emekli oluncaya kadar iş garantisi var . Önemli 3600 göstergenin çıkması lazımmmm. EYT özel sektör memur değil. 1600 TL maaş Emekli maaşı 1000 TL iş garantisi yokönemli değilçünkü Devlete yük oluyor. EYT çıkmasın . yaşasın devlet memurları....
 • Fahri KılıçFahri Kılıç2 ay önce
  Biz Genel İdare hizmetleri sınıfına tabi memurlar da 3600 ek gösterge kapsamına alınmayı bekliyoruz. Genel İdare hizmetleri sınıfına tabi memurlar da devletin memuru değil mi?
 • OBOB2 ay önce
  ek göstergenin 3600 çıkması neden sadece idareci hemşirepolis ve imamlara çıkıyor diğer çalışanlar insan değilmi imamlar ne yapıyorlar günlük mesailerini toplasan saat olarak bir saat bile tutmayan kişilere sen artış veriyorsun ama öbürtarafta 8 saat mesayi yapan kadrosuzlukda yada adam kayırmacılığında idari kadro alamamış sınav dahi açılmamış açılacağı söylene sınavlar 5,6yıldır açılmamış belki daha fazla bu durumda madur olanlara ek gösterge yok amagünlük 1 ,2 saatlik çalışma saati olan imamlara var öylem hani siz adalet ve kalkınma partisi idiniz bumu sizin adaletiniz.bu 3600 gösterge meselesini tüm çalışanlara uygulayın gençlere istihtam sahası açınız 3600 göstergeyi yüksek okul mezunu olup da idari kadro alamamış memurların tümünü kapsayacak bir çalışma yapılmalı tümçalışanlara bu hak verilmeli
 • hacıhacı2 ay önce
  Milletvekili aday tanıtım toplantısı ne zaman yapılmıştı? ..
 • EmekliEmekli2 ay önce
  Varsa yoksa memurlar.. 2000 yılı sonrası işçi emeklilerin maaşlarından gasp edilen kesintileri ne olacak ? Yazık değil mi, ayıp değil mi, günah değil mi ? Niye ödemiyorsunuz ? Milletvekilleri maaşlarına bir kalemde binlerce lirayı hemen ekliyorsunuz ama ..
 • Gereksiz AdamGereksiz Adam2 ay önce
  İnfaz Koruma Memurları niye hep infaz ediliyor, niye bir koruyan sahip çıkan yok.Onlar bu vatanın evlatları değiller mi?....
 • ssss3 ay önce
  baş polislere 4700 verin ...
 • vedat yıldızvedat yıldız3 ay önce
  hep söyleniliyor icrat ne zaman olacak binlerce 3600 katsayısını bekliyip emekli olmak istiyen memur var inşallah biran once olmasını istiyoruz
 • ahmet beyahmet bey3 ay önce
  bu uygulamadan faydalanmak için 2 yıllık yetiyormu yoksa 4 yıllık mezun mu olmak gerekiyor.bilgisi olan var mı
 • o.bo.b3 ay önce
  1. derecedeki diğer memurların ne günahı var onlara da 3600 ek gösterge verilmeli ...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018