3600 ek gösterge artışı hangi tarihte yapılacak? | 3600 ek gösterge son durum 3600 ek göstergeden kimler yararlanacak

Ankara Spor Salonu'nda AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerini de 3600'e çıkaracaklarını açıkladı. Peki 3600 ek gösterge artışı ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, öğretmenlere öğretmenler gününde ek gösterge konusunda bir sözlerinin olacağını açıklamıştı.

11 Ocak 2019 Cuma 17:30
3600 ek gösterge artışı hangi tarihte yapılacak? | 3600 ek gösterge son durum 3600 ek göstergeden kimler yararlanacak

Ankara Spor Salonu'nda AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerini de 3600'e çıkaracaklarını açıkladı. Peki 3600 ek gösterge öğretmen maaşını, polis ve din görevlisi maaşını nasıl etkileyecek.

3600 ek gösterge polise ne zaman verilecek?

Milli Eğitim Bakanı öğretmenlere ilişkin 3600 ek gösterge konusunda son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk 3600 ek gösterge için tarih de verdi.

3600 ek gösterge son dakika gelişmesi 24 Kasım'da 3600 ek gösterge çıkacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan100 günlük eylem planını Beştepe'de açıkladı. 100 günlük icraat programında dev projeler var ve bu projeler 100 gün içinde hayata geçecek. Anca 100 günlük eylem planı içinde yer almayan 3600 ek gösterge olmaması 3600 ek gösterge bekleyenleri üzdü. Ancak 3600 ek göstergenin önümüzdeki günlerde hayata geçirilmesi bekleniyor.

3600 ek gösterge son durum son dakika ne zaman? PTT çalışanına 3600 ek gösterge mi geliyor?

"Polislere 3600 ek gösterge sözünün arkasındayız"

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, İçişleri Bakanlığı'nın bütçesi görüşüldü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, komisyona katılarak, bakanlığı ve bağlı bulunan kuruluşlara ilişkin sunum yaptı. Bakan Süleyman Soylu "Polislerle ilgili biz 3600 konusunda söz verdik, bunu yerine getireceğiz. Bu sözün arkasındayız." İfadesini kullandı.

3600 ek gösterge artışı ne zaman? Kim ne kadar 3600 ek gösterge artışı alacak? 3600 ek gösterge için taslak hazırlandı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge müjdesini vermişti 

AK Parti İstanbul 6. Olağan İl Kongresi'nde seçim manifestosunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şimdi de AK Parti seçim beyannamesini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerini de 3600'e çıkaracaklarını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyuracağı seçim beyannamesinde 146 dev projenin açıklanmasını yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan"Polis öğretmen hemşire ve din görevlililerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600'e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği bu vesileyle gidermiş oluyoruz.'' dedi. Ek gösterge artışının seçimlerden hemen sonra hayata geçirileceği söyleniyor. Maliye eski Bakanı Naci Ağbal, yapacakları düzenlemeyle polis, öğretmen, hemşire, din görevlileri ve idarecilerin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracaklarını belirterek, “Düzenlemeden, halihazırda bu görevlerden emekli olmuş vatandaşlarımız da yararlanacak” demişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçim beyannamesini açıklarken büyük bir müjde verdiğini hatırlatan Ağbal, yapacakları düzenlemeyle bu görevlerdeki memurların emeklilik ek göstergelerinin 3600’e çıkarılacağını söylemişti. Bakan Ağbal, “Yapacağımız düzenlemeden yaklaşık 1,5 milyon civarında memur ve emeklimiz yararlanacak. Söz konusu düzenlemeden emeklilerimizin dul ve yetimleri de istifade edecek yani bu düzenlemeden sadece bundan sonra emekli olanlar değil, halihazırda bu görevlerden emekli olmuş vatandaşlarımız da yararlanacak” diye konuştu. Kamu görevlilerinin emeklilik maaşı ve ikramiyesinin ne kadar artacağına ilişkin de bilgi veren Ağbal, “Birinci dereceden ve 30 yıl çalışarak emekli olan polisimizin fiili hizmet zammı da dikkate alınarak hesaplanacak emekli aylıkları 637 lira, emekli ikramiyeleri 27 bin 13 lira artacak. Birinci dereceden ve 30 yıl çalışarak emekli olan öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin ise emekli aylıkları 569 lira, emekli ikramiyeleri 20 bin 516 lira artacak. Söz konusu hesabı 25 yıla göre yapacak olursak da birinci dereceden ve 25 yıl çalışarak emekli olan polisimizin fiili hizmet zammı da dikkate alınarak hesaplanacak emekli aylıkları 592 lira, emekli ikramiyeleri 22 bin 739 lira yükselecek. Birinci dereceden ve 25 yıl çalışarak emekli olan öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin ise emekli aylıkları 533 lira, emekli ikramiyeleri 17 bin 97 lira artacak” demişti.

En büyük artış emekli aylığında

 Dört meslek grubunun emekli aylığı, 3000 ek göstergeye tabi olup 25 yıl hizmeti bulunan ve 1/4’ünden emekli olanlar için 2 bin 950 lirada eşitlenecek. Hemşirelerin 2 bin 349 TL olan emekli aylığı 601 TL; öğretmen ve din görevlilerinin 2 bin 417 TL olan emekli aylığı 533 TL; polislerin 2 bin 517 TL olan emekli aylığı da 433 TL artırılacak. 30 yıl hizmeti bulunup ek göstergesi 3000’den 3600’e çıkarılanların emekli aylığındaki artış 641 liraya ulaşacak. 25 yıl hizmeti bulunan ve ek göstergesi 2200’den ek gösterge 3600’e çıkarılanların emekli aylıkları 2 bin 352 liradan 2 bin 950 liraya; 30 yıl hizmeti bulunan ve ek göstergesi 2200’den 3600’e yükseltilenlerin emekli aylıkları da 2 bin 510 liradan 3 bin 147 liraya çıkarılacak.

Ek gösterge nedir?

Ek gösterge; memurların maaşlarının hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama metodudur. Aynı zamanda emeklilik maaşlarının hesaplanmasında da kullanılır. Ek gösterge maaşı, ek gösterge puanının aylık katsayısı olarak belirlenir.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ocak 2019 Cuma 17:30

YORUM YAZ

 • memurmemur5 gün önce
  Bütün memurlara yapılmalıdır. Milletvekili ve devletin üst kademede çalışanlara % 26 ve üstü zam. asgari ücrete % 25 üzeri zam devlet memurlarına 10.7 bu adaletmi. Birde bu eşitsizlik ve adalet ipleri koparacak seviyeye getirmektedir. Adalet nerde nerde adalet sorarırım.
 • memurmemur5 gün önce
  O HALDE YÜKSEK OKUL OKUYAN ÖĞRETMEN,POLİS,İMAM VE HEMŞİREYEVERİLSİN.AMA ADALETLİ OLMAZ KANISINDAYIM.DİĞER TARAFTAN1/1 DÜŞEBİLEN TÜM ÇALIŞANLARA HAKSIZLIK YAPILMIŞ OLMUYOR MU,HAKKANİYET BUNUN NERESİNDE;YAPILAN AÇIKLAMALAR GENİŞ KİTLELERİ ÇOK ÜZER. YANLIŞTAN DÖNMEKTE FAZİLETTİR.
 • müslümmüslüm5 gün önce
  Sayın KALIN'ın yaptığı açıklama diger memur kesimini üzmüştür. Adaletten bahsedilemez, yapılan düzenleme bütün kesimi kapsayacak bir şekilde olmalıdır. Alt tabakada bütün işleri yapan memurlar, yardımcı hizmetler, sahada ülkenin ekonimisine üretime büyük katkıları olan mühendisler , mübaşirler ve daha sayamadığım meslek grupları ne olacak adalet istiyoruz.Yapılacaksa eşit ve adaletli bir şekilde yapılmadır. saygılar sunarız..
 • mslmmslm5 gün önce
  Yapılacaksa bütün memurlara ek göstergede iyileştirme yapılmalı. Belli bir meslek grubuna yapılıpta diğer meslek gruplarına yapmamak büyük bir adaletsizliktir.
 • masmas6 gün önce
  2200-1/1 ne kadarderecede olan tüm çalışanlara verilmesi haklı bir uygulama olacak kanısındayım.
 • memurmemur6 gün önce
  1/1 ne düşen tüm kadrolarda görev yapanlara verilmeli
 • ÇAĞRI ALP AKSOYÇAĞRI ALP AKSOY7 gün önce
  4 grup için yapılan icraat bölücülüktür. kapitalizmin taşeronluğuna devam etmektir. Önce insan diyen dindar bir yönetim bu tavırla inancın gereği ile değil inancı kullanarak icraat yapmış Olur. Aklı selim güveni yıkar, ehvenişerliğe layık olmaz. Sahte duruşunun maskesi düşer.17 yıldır adil bir ücret sistemi kurulamadı. Maaşlar sınıf farkı olmaksızın herkese çalışılan yıla göre verilmelidir. Vatandaşın ayrısı olmaz. çalışırken ÇOK KAZANAN BİRİKİMİ İLE DAHA RAHAT YAŞAŞIN DEVLET SIRTINA EMEKLİDE HERKES EŞİT BİNSİN. Eskiyeni emekli arasında uçurum maaş farkı var. pazar piyasa ortada kamuda zamlar artı geçim standardı getirmiyor. Herkese verilen ikramiye tek çalışan memura yok. Yüzdelik zamlar az alan da tepedekinde aynı olunca önce "insan odaklıyız" yalanın süslüsü. biraz adalet için asgari ücret en düşük memur maaşı ;EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞINA EŞİTLENMELİ.EK GÖSTERGE OLMAYANLARA 2200 DDEN BAŞLAMALI4800-5000 E KADAR +1800 YUKARASI +1000 OLARAK ARTIRILMALIDIR.GERİSİ AYRIMCALIK VE PANSUMANDIR.1/4 ne gelebilen her memur 3600den emekli edilmelidir.İKTİDAR BU SEÇİMLERDEN ÖNCE ADİL BİR KARAR VEREMEZSE SONUÇLARDAN DERSİN İ ALACAKTIR.ALMALIDIR DA.HAKÇA MİLLETLE PAYLAŞAMAYANLAR GİDER.NEDENSE MEMURA YUAPILACAK HER İYİLEŞTİRME EKNOMİYİ ÇÖKERTİYOR. BU İKTİDARDA AYNI FİLMİ OYNATMAZ SANIYORDUK DESTEKLERİ SORGULAMA ZAMANI GELİYOR ARTIK.
 • BİR GURUP EMEKLİBİR GURUP EMEKLİ10 gün önce
  İMAM HATİPLER VE EMEKLİLERİ OLARAK ÇOK MAĞDUR EDİLDİK BU YARDIMLAR NEREDE? HERKES MAĞDUR AMA EMEKLİLER DAHA MAĞDUR. ASGARİ ÜÜCRETLİLERE NE DEMELİ? ALLAH YARDIMCILARI OLSUN BUNLARI HİÇ DÜŞÜNEN YOK.
 • BOZKURTBOZKURT11 gün önce
  EYT lilerin HAK'kı kendilerine teslim edilmez ise bu seçimde dengeler çok değişecek...VESSELAM
 • seyit sarıseyit sarı11 gün önce
  zamansız verilen hak hak değildir 3600 hak edenlerin yarısının ölmesinimi 3600 bekleyen çok hak sahibi öldü gitti bu bekleyiş sürecinde
 • Korkut Korkut12 gün önce
  3600 ek gösterge bu 4 gruba verilirse gokkubbe ak partinin başına yıkılır.Bu bölücülüğü, ayrımcı uygulamayı asla kabul etmeyiz.Biz mi kimiz,11 milyon emekli.Tamam,hadi bakalım.
 • AdemAdem12 gün önce
  Başlıktaki sorunun cevabı yok maalesef. 31 mart bir geçsin bakalım. Üstünden bir 3-4 yıl sonra yeni seçim sathı mahalline girilsin, değerlendirirler nasılsa. Emeklilikte yaşa takılanlar lütuf değil haklarını istiyor. Bu insanlar işe başlarken erkekler 25 kadınlar 20 yıl sonra emekli olacaklardı. Oyunun kuralları sonradan değiştirildi. Bu gün haklarını istedikleri için hain muamelesi görüyorlar. İnsaf.
 • PolisPolis12 gün önce
  Seçimden sonramı ......yanlış anlamadım herhalde seçimden sonramı
 • Ergin kızılkuşErgin kızılkuş15 gün önce
  Asla inanmıyorum verileceğineseçimlerde kandır seçmenin oyunu al birdahaki seçimde bir kandırırsın olur giderbu halkı __milletiaralaamıyorlar verilirse herkese verilmeli yani 1 'in 4dünde çalışan memur ve emeklisine verilmeli eğer ki ayrım yapılırsa AKPti çok oy kaybeder. Saygılar
 • Hasan Hasan 16 gün önce
  Seçimden önce öğretmenlere 3600 gösterge çıkmazsa, ak partili olmama rağmen, ... oy veririm.
 • Nihal BaykalNihal Baykal16 gün önce
  Yine kalburüstü memurlara hizmet edecekler.polislerin sayesinde hemşire ve ogretmenlerde lütfen istifade edecekler.
 • OSMAN KOÇ EMEKLİ ÖĞRETMENOSMAN KOÇ EMEKLİ ÖĞRETMEN17 gün önce
  ÖĞRETMENLER İÇİN SÖZ VERİLEN 3600 EK GÖSTERGE YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ. MEB SELÇUK TARİH OLARAK 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ İŞARET BUYURMUŞLAR.BENCE ÇOK TALİHSİZ VE TUTARSIZ BİR TARİH. ZİRA BİR YIL SONRA OLACAKMIŞ. O DA OLURSA ŞAYET YANİ LÜTFEN. BU BAKANIN 31 MART SEÇİMLERİNDEN HABERİ YOK GALİBA. TABİİ NETİCESİNE DE KATLANIRLAR. BU BEYANATTAN REİSİMİZİN HABERİ YOKMU ACABA ? SAYIN REİSİMİZİ BU KONUYU EN KISA ZAMANDA HALLEDECEĞİ İNANCI İLE ARZ-I HÜRMETLER EDER DUALARIMIZI YOLLARIZ..
 • BübioğluBübioğlu18 gün önce
  3600 Ek gösterge çok güzel bir düşünce itfaiyeci kardeşlerimiz olay yerinde yerine göredoktorun öğretmenin polisin görevini yapıyor ama ne yıpranma hakı veriliyor ne arazi tazminatı veriliyor meslekten dahi sayılmıyorbu hak niçin itfaiyeci kardeşlerimize verilmiyor
 • 2556665552255666555218 gün önce
  ... 3600 ek gösterge ne zaman verilecek bitti işte vermiyorlaaaaaaar anlamadınız mı o zaman yayında kaldırın
 • BİR grup doğuanadolununfedakar öğretmenleri..KARS BİR grup doğuanadolununfedakar öğretmenleri..KARS19 gün önce
  REİSİN SÖZÜ MUTLAKAUYGULANIRBİZLER REİSİ ÖYLE TANIDIKVE ONA İNANIYORUZ..
 • Mehmet Doğan KARS...öğretmenMehmet Doğan KARS...öğretmen19 gün önce
  öğretmenleryıllarını bu milletin çocuklarına adayanfedakar memleket evlatları...gerçekteninsaları ümitlendirip sonrada susmak çok ayıp..hele devletin en yüksek yetkilisi tarafından..
 • hayri babahayri baba20 gün önce
  emekli polise isterse ilkokul olsun polisse iş bitmiştir.hudutta ordu bekler.dahilde biz bekleriz 3600 göstergenin bekleyenleri yiz.
 • Üzgün Üzgün 20 gün önce
  Herkesiçokiyi anlıyorum ben ev hanımıyim eşim memur ama artık lütfenpiyasa çok pahalı zam gelmesin dur desinlermaaşlar küloldu yazık hepimize
 • ÇakıcıÇakıcı20 gün önce
  3600 Vereceksen ver vermiyosanda verme ne iş ucunu gösteriyor sonu yok. KIME VERIRSEN VER BANA NE
 • MedihaMediha20 gün önce
  ... bıkmadınız mi ek gösterge ne zmn çıkacak cvp yok ...
 • Feride UmutluFeride Umutlu21 gün önce
  Ben bir öğretmenim.Ek gösterge yarı yıl tatilinde verilse hemen emekli olacağım. Böyke olursa benim gibi pak çok öğretmen yarıyıl tatilinde emekli olur. Yeni atanacaklara da yer açılır.
 • CaferCafer21 gün önce
  Yıllardır AKP oy verdim. AKP ise kendine oy vermeyenlere devletin kasasından maaşlarına ve doğu illerine tabiri cagizse yağdırdı. Bizlerede nasihat vererek Vatan Millet Sakarya edebiyatı yaptı Oyunu AKp vermeyenleri vatan haini ilan etti. AKP yakın olanlar köşeyi döndü. Seçim geliyor Yardımlar bir cig gibi AKP karsitlarina oy uğruna dağıtılacak Icisleri Bakanı Koruma ordusuyla Yüksek Ovada olacak biz kefenimizi giydik diyecek himayesinde ki Polisin özlük haklarını Reis bilir diyeceksin. 15 Temmuz kahramanları 7 24 65 yaşına kadar çalışan Öğretmenlere 3600 verilirken Makamında rahatça oturacaksin.Benim oyum satılık değil ancak bir Müslüman sokuldugu yerden bir daha sokulmaz.
 • mustafamustafa22 gün önce
  Karı koca devlet memuru olanlardan % 20 ekstra gelir vergisi kesilmeli. Kobi işçisi ve emekli sürünürken bunlar üst model çifte araba marka giyim ve mobilya değiştirmepeşindeler. (Tanığım öğretmen karıkoca) Ekmeğin fiyatından bile haberleri yok
 • Böyle haberlere lanet okuyorumBöyle haberlere lanet okuyorum22 gün önce
  (Editörden: Mesajınız alınmıştır.)
 • BilalBilal23 gün önce
  ... Sanki hükümet bir calışma yaptı
 • BoraBora26 gün önce
  Söz verdiniz,ya verin,yada söz vermeyin,
 • hayathayat26 gün önce
  3600 ek gösterge tam bir komedi sosyal güvenlik açıkları yukarı çıkarkenişçi yatırdığı prim oranına göre maaş bağlanırken çalışırken prim ödemeleri düşük olan devlet memurunun emekli maaş oranının artırılması hiç gerçekçi değil prim ödemelerinin oranı artırılması ve emekliliğe yansıtılması daha gerçekçi
 • akşam güneşiakşam güneşi26 gün önce
  lise mezunu sağlıkcılarada 3600 verilmez ise en azından 2200 veya 3000 ek gösterge verilmesi lazım çünkü lise mezunuda sağlıkçı üniversite mezunuda sağlıkçı sonuçta aynı işi yapıyorlar
 • MemetMemet26 gün önce
  Bu 3600 ek göstergeyi bütün lisans mezunu memurlara verin, yoksa ayrımcılık olur. CHP bu vaadı vermeden Ak Parti elini çabuk tutsun, daha ne diyelim!?...
 • sdoganaysdoganay26 gün önce
  SINIFLAR ARASI AYRIMCILIK ŞEFFAF OLMAK İÇİN SINIFINA BAKILMAKSIZIN 1/4 ÜNE GELMİŞ OLANLARA VERİLMELİYDİ ZATEN FARKLARI ÇALIŞIRKEN VERİLİYOR İNŞAALLAH GENELLEŞTİRİRLER DE SINIFLAR ARASI AYRIMCILIK OLMAZ ADALET ADALET ADALET
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer27 gün önce
  T.C.Ziraat bankasında 33 yıl hizmet verdim ..Yönetlenlikten..(Müdür..yardımcısı) ..A.İ.T.İ.A(4 YILLIK) MEZUNUYUM .2200..ek..göstergeden..emekli.. maaşı..alıyorum... Vicdanlara ..sesleniyorum..Bizi..de..unutmasınlar..
 • İSMAİLİSMAİL27 gün önce
  emekli olmuş 2 ve 3 yıllık eğitim ens.mezun öğretmen lisesimezunlar ne olack o dönem askerliğimizi yedek subay olarak yaptık
 • ÖkkeşÖkkeş27 gün önce
  ...ler paragöz ve cimridir, altına boğsanız" ne yaptınız ki" derler. Onları memnun etmeye kimsenin gücü, devletin bütçesi yetmez.
 • AlperAlper27 gün önce
  Ekenomik ve sosyal pastayı adil şekilde dağıtmayan yöneticilerden,Allah razı olmaz.Müslüman zaten,kuran okuyana değil,öğretilerini hayata geçirene denir,uyuma ey müslüman.
 • temel35temel3527 gün önce
  ne yani 5 kurum dışında çalışanlar bu ülkenin vatandaşı değil mi verilecekse tahsil durumuna göre verilmeli adalet bunu gerektirir
 • temel35temel3527 gün önce
  ne yani 5 kurum dışında çalışanlar bu ülkenin vatandaşı değil mi verilecekse tahsil durumuna göre verilmeli adalet bunu gerektirir
 • Ferdi TayfurgilFerdi Tayfurgil27 gün önce
  Kıldırgaçlara veriliyorsa tüm memurlara da verilsin.
 • leventkleventk27 gün önce
  1,5 milyon memur-emekliye verilecek diyor,bu guruba girmeyip bu zammı alamayacak memur-emeklilerin vebali, bu haksızlığı yapacak oan yetkililerin boynunadır , hakkımıhelal etmem
 • ademadem27 gün önce
  ... peki hangi tarihte verilecek.haberde tarih filan yok...
 • yasaryasar27 gün önce
  adaletsizlik... diger memurlara verilmiyor ...
 • mustafa kartalmustafa kartal28 gün önce
  Bir yıldır vitrinlerin camından seyredenler yine avuçlarını yaladılar... Helâl olsun bu verilen sözlere...
 • MusabMusab29 gün önce
  3600 alenen ruşvete benzedi. 3600 verilsede verilmesede herkesin oyununun adresi belli. Seven daha cok sevecek nefret eden zengin nankor olacak
 • 15 TEMMUZ GAZİSİ15 TEMMUZ GAZİSİ29 gün önce
  Sayın Cumhurbaşkanına sesleniyorum. Sayın Cumhurbaşkanı, siz sadece bu dört gurubunmu başkanısınız. Bu Ülkede katsayısı düşük olan Öğretmenler, Polisler, Hemşerier, İmamlar mı, onların bir çoğunun ekgöstergesi zaten 3000, ya bunların dışındaki ekgöstergeleri 1200, ve 2200 olan memurlar ne olacak. Bunlar size haklarını helal edeceklermi. Bende dahil, diğer bütün memurlar bu adaletsiz kararınızdan dolayı size hakkımızı helal etmiyor yarın Huzuru Mahşerde yakandan yapışacağız. Bu adaletsiz kararı tekrar gözden geçirmenizi temenni ediyoruz.
 • M Ali KM Ali K29 gün önce
  ne haber...
 • Kenan GöktürkKenan Göktürk1 ay önce
  36 yıldır milli eğitimdeyim.Alacağım tazminatla 1 artı 1 daire bile alamıyorum.
 • Habip TaşörenHabip Taşören1 ay önce
  AKP kuruldu kurulalı İlk defa hayal kırıklığı yaşıyorum. Reis 3600 deyince bu iş tamam demiştim. YANILMIŞIM İLK DEFA. İnşaAllah son olur.
 • osmanlı soyuosmanlı soyu1 ay önce
  20 yılı aşan devlet memurlarına da verseniz onlarda hayatlarının son zamanlarında bari yüzleri gülse. karı koca hacca gitmeleri için ikramiyeye dokunmadan para biriktirebilseler en azından diyorum.
 • Adem Adem 1 ay önce
  Sayin editör ... haberi kaldır artık. ...
 • aliali1 ay önce
  önüne gelen lisans mezunu diyor lise mezunları için niyeek gösterge yükseltilmiyor herkez kendine yontuyor
 • halkhalk1 ay önce
  SSK yı Kılıçdaroğlu batırdı deniyor, Kılıçdaroğlu zengin oldu, ozaman niye kılıç dar oğlundan paralar alınmıyorda,sigorta primlerine sürekli zam yapılıyor. millet enayimi.yine ocak ayında zam gelecekmiş ya zaten çok yüksek primler.
 • ŞüpeciŞüpeci1 ay önce
  Bu ek gösterge hikayesi, seçimden sonraya kalırsa... öğretmene taaa 24 kasımı buldurur diye düşünüyorum. Seçimden önce yapılmasının lehte oşacağı kanısındayım
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Yıl 2007. Yerel seçimler sonucu Sn. Erdoğan hava limanın da açıklama yapıyor. Diyor ki ; Polislerimiz çok çalışıyor, onlara, rütbe ayırt etmeksizin seyyanen 250.00 tl. maaşlarına zam yapacağım. Aradan 11 yıl geçti. Elde var sıfır. 3600 konusun da Polisler tüm mahkemeleri kazandılar. Dosya AYM de beklemede. 30 yıl üzeri hizmetin sayılmaması konusunu da mahkeme ile aldılar. Diyeceğim şu; bu iktidar Öğretmenlere 3600 ü verdi, Polise vermez. Nedenini açıklayamıyorum ama vermez. Geçmişte ki Polise bakış açıları değişmedi. Polisler boşuna beklemesin.
 • ......1 ay önce
  Dört bir yanımız ateşle çevrili şimdi 3600'ün zamanı mı? Bir öğretmen olarak hiç hoş karşılamıyorum. Bu kadar paracılık, bu kadar doymazlık, bu kadar sorumsuzlukiyi bir haber değil.
 • BAHRİ DEMİR BAHRİ DEMİR 1 ay önce
  Kendimizi düşünmekten vazgeçip gelir dağılımı adaleti için ne yapılabilir ona kafa yormalıyız aksi takdirde elde hiç bir şey kalmayabilir memleket sadece öğretmen imam hemşire polis memleketi değil unutamayalım
 • BAHRİ DEMİR BAHRİ DEMİR 1 ay önce
  Bu memlekette 4 sınıf memur var diğerleri yok adalet ve kalkınma nerde diğer memurlar yok sayılıyo işte bu nokta kausve hiç lik noktası
 • vatandasvatandas1 ay önce
  cevap veriyorum, hiçbir tarihte.boşa beklemeyin.bu işler böyledir, siyaset ağzınıza bir parmak bal çalacağını söyler, söylenti ile 2-3 yıl geçer. sonra bir 2-3 sene de ha çalışmalar başlamış tamamlanıyormuş mış muş da mış ile geçer ha taslak meclise geliyormuş ile de 2-3 yıl. ehh ömür gelip geçer. beyhude bekleyişler.
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Vala bu iş adaletli olmadı. Öbür memurlar üvey evlat mı!? Öbür lisans mezunları ne olacak, onlar da dört yıllık üniversite mezunu değil mi!? Ak Partiyi seviyoruz, bu ek gösterge işini düzeltmese ona yakışmaz ve burada bir yara alır. Ak Partiye sesleniyorum; bu ek gösterge işini bütün lisans mezunlarına geçerli kılın. Bizler bu konuda çok olumsuz etkilendik haberleri olsun, seçime günler kala bir şekilde bu adaletsizliği ortadan kaldırsınlar...
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Adalet ve Kalkınma Partisi, Adil ol. 3600 Ek Göstergeyi bütün lisans mezunlarına geçerli kıl, yoksa partiden adalet kelimesini sil!... Şu an itibariyle memurlar arasına tefrika sokulmuştur.
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Bu ek göstergeye dokunmayacaktınız, madem dokundunuz o zamanadam gibi her tarafını düzeltin.Hemşire, din adamı, öğretmene var öbürlerine yok. Bu mantık, mantık değil. Bu ne demek biliyor musunuz!? Bu Hükümete düşman üretmekten başka bir işe yaramaz. 3600 Ek Göstergeyi verecekseniz bütün lisans mezunlarına verin, o zaman anlarız ki bu iş bir hakka dayanıyor...
 • Ahmet BozkurtAhmet Bozkurt1 ay önce
  Ne perhiz ne bu lahana turşusu,insanları ötekileştiren birine verip birine vermiyen bu düzeni kendine göre dizayn eden yönetim biçimi yerin dibine batsın.Buna göz yumanlarda iki yakaları bir araya gelmesin.Herkes aile geçindiriyor,herkes çocuk büyütüyor.Lanet olsun bu düzeni yönetirken Hak ka saygısızlık edenlere....
 • İsa KESKİNİsa KESKİN1 ay önce
  Emeklilik şartları iyileştirilsin. Primini dolduran isteyen derhal emekli edilsin. Emeklilikten sonra her ne suretle olursa olsun fikir,siyaset üretme, kitap yazma dışında her türlü ticari faaliyet yasaklansın. Yeni istihdam olanakları böylece artmış olur. Bu EYT işinden biraz bık geldi de.
 • Yusuf Berke Yusuf Berke 1 ay önce
  Göstergesize2200, 2200/48 00 arası göstergelilere +1800 sınıf eğitim fark yapılmadan verilmeli. Biraz adil olsun. Yoksa ücret sistemi kapitalizm in taşeronluğudur. Hani önce insan. Hani yeni sistem...
 • OsmanlıOsmanlı1 ay önce
  Cumhurbaşkanı hiç kimsenin aklında yok iken 3600 ile ilgili insanlara ümit verdi. Şahsen bende emekli olacakken bu fırsattan istifade etmek in bütün planlarını bozarak beklemeye başladım. İkinci 100 günlük program açıklandığında hayal kırıklığına uğradım.Bu bir adaletsizlik tir şayet imkan yok ise açıklarsımız bizdeanlayışla karşılarız ancak sadece öğretmenlere verip bizleri dışlarsanız dışlanabileceğinizi düşünün derim.Her kez için adalet
 • yönetyönet1 ay önce
  sayın akit neden EYT yi haber yapmaktan çıkardınız yoksa sizin gündeminizde EYT yok sizdemi çıkart tınız
 • AliAli1 ay önce
  Yonca biciyorlar.4 yil once emeklioldum. Baktim olacagi yok 32. senede emeklilik. Yaz gelsin bakalim..
 • Mehmet Doğan KARS...öğretmenMehmet Doğan KARS...öğretmen1 ay önce
  özellikle öğretmenlerin gözleri yolda lütfen verdiğiniz sözlere sadık kalacağınıza inanıyoruzsayın Cumhurbaşkanımız Tayyib Beye...
 • mehmet selimmehmet selim1 ay önce
  3600 ek göstergesadece belirli meslek guruplarına değil tüm kamu çalışana verilmelidir ayrım yapılmamalıdır.
 • KursatKursat1 ay önce
  Hani nerde 3600 ek gosterge yalan vaatlerden biktik artik...
 • HakHak1 ay önce
  Bu dört sınıf memur grubuna verilen ek gösterge bütün memurları kapsamalı.Bir kısımın durumu iyi olurken diğerlerinin suçu ne.Verilecekse bütün memurların ek göstergesi 2200 den 3000 e çıksın. bu daha adaletli olmaz mi?
 • ferda ayanferda ayan1 ay önce
  Sayın AKİT yetkileri Lisans mezunu Tenik Hizmetler sınıfına alınan programcı ve çözümleyicilere3600 ek gösterge verilmesi konusundayardımlarınızı bekliyoruz.Saygılarımızla
 • Osman Çınar BaykalOsman Çınar Baykal1 ay önce
  Sayın AKİT yetkileri Lisans mezunu Tenik Hizmetler sınıfına 3600 ek gösterge verilmesi konusunda yorumlarınızla yardımlarınızı bekliyoruz.Saygılarımızla.
 • Cengiz ÇOBANCengiz ÇOBAN1 ay önce
  Ayrımcılık olur diye düşünüyorum. Haftada 15 saat calışana günde 1 saat çalışana vereceksin 40 saat çalışana yok. Bilmiyorum Bu hükümetin böyle bir haksızlığın altına imza atacağını.
 • ADİL ADİL1 ay önce
  NOT, DUYUN,BEKLEYİN, RAHAT OLUNUZ HİÇ KİMSEYE 3600 YOKTUR
 • Cengiz AkCengiz Ak1 ay önce
  Memuru unutta martta cevabını sandıkta versin reis Gih te görev yapan Memuru ayır diğerlerine verileni onlara çok gör sandıkta bariz bir cevap var olucaktır elbet Toplu zeka yanılmaz
 • AhmetAhmet1 ay önce
  ... Uyusun da büyüsün ...
 • sadece sadece1 ay önce
  ... AVUTMAK BU OLSA GEREK
 • NecmettinNecmettin1 ay önce
  3600 gösterge ile ek zammı bekliyoruz. Hayırlı işler temennisiyle..
 • TürkoğluTürkoğlu1 ay önce
  Diğer memurlar çalışan değil mi onlara niye verilmiyor 3600 ek gösterge?
 • sevim.sevim.1 ay önce
  Insallah!Haticeye degil neticeye bakmak lazım:))
 • Öğretmen Mehmedim..KARS..Öğretmen Mehmedim..KARS..1 ay önce
  Lütfen Öğretmenlerin gözü sizin ağzınıza bakıyor...3600..Ek göstergene zaman açıklanacak lütfen....
 • memurmemur1 ay önce
  Erdoğan: Öğretmen maaşları memura haksızlıkBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan öğretmenlerin de greve katılması konusunda "Bir öğretmenin en düşük olanı 1624 lira alıyor. Haftada 15 saat karşılığı alıyor. Peki, düz bir memur ne kadar çalışıyor? 40 saat. Bir de tatili var. Yılda iki ay. Düz memurun tatili 20 gün. haksızlık değil mi?" dedi.Giriş Tarihi: 25.5.201209:36 Güncelleme Tarihi: 25.5.201209:59Kazakistan gezisinin son gününde, Astana'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, memurlara toplu sözleşme hakkını kendilerinin verdiğini hatırlattı. Erdoğan'ın hedefinde ise greve katılan öğretmenler vardı. Erdoğan şunları kaydetti:Memurlara toplu sözleşme hakkı veren parti biziz. Yıllar yılı bu ülkede toplu sözleşme hakkı verilmemiş, toplu görüşmede kalmış. Daha ilk toplu sözleşmede memur sendikalarının bu yaklaşımı bizi üzmüştür. Biz, millet adına hareket ediyoruz, kendi adımıza değil. Bu sendikalar sadece kendi menfaatleri adına hareket ediyorlar. Bu ne kazandırır ne kaybettirir. Biz enflasyona işçimizi, memurumuzu ezdirmeyeceğiz. Enflasyon üzerinde bir zam yaptıysak onu geri almayacağız.Burada 3,5+4 denilmiştir. Nihai neticesi bu demek değildir. Yılsonu itibarıyla, enflasyon tek haneliye, 7.5'in altına düşmezse örneğin 1 puan kaldıysa biz farkını ödeyeceğiz. Enflasyona ezdirmeyeceğiz. Bakıyorsunuz 7,5+7,5; 10+10 istiyorlar. Nereye gidiyorsun kardeşim? Bizi siz Yunanistan mı yapmak istiyorsunuz? İspanya'nın durumuna mı düşürmek istiyorsunuz?"Bu haksızlık değil mi?"Öğretmenlerle ilgili bir teklif var. Bu camia benim en çok saygı duyduğum kesimdir. Onlara ek ödenek olarak resen 100 lira daha verelim. Bir öğretmenin en düşük olanı 1624 lira alıyor. Ne karşılığı alıyor? Haftada 15 saat karşılığı alıyor. Peki, düz bir memur ne kadar çalışıyor? 40 saat. 40 saat için bu rakamın altında alanlar da var. Öğretmen ek ders verirse, bunun üstünde alıyor. Bir de tatili var. Yılda iki ay. Düz memurun tatili ise 20 gün. Şimdi soruyorum; bu haksızlık değil mi? Bundan sonraki süreç hakem heyetine gidiyor. Nihai kararı verece. ozaman başkanımız reis doğru tesbit etmiş neden 15 saat çalışıyorlar ki,yoruluyorlarsa neden ek mesai ek derselere girmek için ,nöbet tutmak için,o kursdan bu kursa hiç durmadan çalışıyorlar peki o zaman yoruluyorlar mı.
 • EYT EYT EYT .....EYT EYT EYT .....1 ay önce
  EYT
 • hemşirehemşire1 ay önce
  16 yıldır tüm kurumlara iyileştirme yapıldı yakın zamanda askerlere 400 tl ile 900 tl zam yapıldı,polisler 5000 tl maaş alıyorlar öğretmenler 5000 tl,vaiz 5000 tl,zabıta 4500 tl ,yeni bekçi olmuş biri 4300 tl,bir astsubay 6500 tl alıyor emsallarimizden çok gerilere düştük bunları açıklayın.bir sağlıkçı olarak 3700 tl alıyorum herşey dahil. 16 yıllık çalışanım.hastanede çalışan hemşirelerin ,sağlık memurlarının canı çıkıyor hasta altı temizliği hasta banyosu enfeksiyonu bulaşıcı hastalığı tedavileri vb vb 20 yıldır sağlık çalışanlarına hiç bir iyileştirme yapılmadı bütün mennuniyet sağlık alanında olmasına rağmen devlete trilyonlar kazandırmalarına rağmen ne hafta sonu ne bayram tatili ne resmi tatiller ne yaz tatili ne kış tatili 24 saat görev yapan bizleri devletimiz ne zaman görecek imkanımız olsa bir dk bile bu mesleği yapmayız o zaman bu hastalar ne olur herşeyin başı sağlıktır bizler tedavi eden şifa dağıtan elleriz hasta ile hasta yakını ile birebir ilgilenen kişileriz. hiçbir zaman hiç bu kadar yok sayılmamış hiç yerine koyulmamıştık hiçbir değerimiz kalmamıştır itibarımız sıfır olmuştur.diğer kurumlara geç mis gibi masa başında tertemiz çalışmak var yakında ne bir hemşire nede sağlık memurlarını bulamıyacaklar böyle giderse küsmüs bir sağlık çalışanı verimli olamaz hastane çalışanlarına bir an önce zam yapılmalıdır sıfır olan döner sermayeleri tekrar düzenlenmelidir.bu şekilde hastanelerden sağlık müdürlüklerine halk sağlıklarına toplum sağlıklarına kısaca masa başı yerlere kaçışın önüne geçilmelidir personel bu şekilde hastanelerde çalıştırılmaya teşvik edilmelidir Bir an önce bir düzenleme yapılmalı maaşlara seyyanen zam ,döner sermaye yönetmenliği değiştirilmeli döner sermayelersıfır tl oldu sonyıldır.,ek göstergeler 3600 çıkarılmalı askeri personelde olduğu gibi ,yıpranma payı verilmellidir.sabit ek ödemelerin emekliğe yansıtılmalıdır doktorlara yapıldı ve emekli maaşlarına zam yapıldı.yıpranma payı yılda 40 gün e takabül ediyor bu maaşlar kabul edilemez olacak iş değildir yıpranma .askerlere polislerde gardiyanlar da nasıl sa bizlerede öyle olmalıdır,çalışanları bir gün greve giderse iş bırakırsa kimse ne oluyor demesin.kısaca büyük sorunlar halen devam ediyor daha da büyüyor dişe dokunur hiçbirsey yapılmadı sağlıkçılara
 • Kürşat KahratKürşat Kahrat1 ay önce
  Bu saçma haberi lütfen yayından kaldırın,ne yani devlet eliyle bölücülük,ayırımcılık ve kayırmacılık mı göreceğiz,bunu mu demek istiyorlar.Bu Ülkede bi anayasa ve yasalar mevcut arkadaş.Bizi yönetenler kendi uygulamalarnı anayasadan yasadan vareste mi tutuyorlar,tam bir komedi.Adaletli ve statüye uygun herkesi kapsayan kademeli bir artış yapabilecekken bu kural tanımazlık da neyin nesi?Ak'a yakışmadı seçim öncesi bir hareket ancak bu kadar hata ve ayağına kurşun sıkma yapabilir,PESSSS.
 • HASANHASAN1 ay önce
  NE YAZALIM BÜYÜK YAZI İLE YAZALIM .BİZİ YÖNETENLERE SÖYLÜYORUM TÜRKİYEDE SADECE 4 GURUP MEMUR EV GEÇİNDİRİYOR BİZ DİYERLERİ AYI MİSALİ AYAĞIMIZIN ALTINI YALIYORUZ A.N.L.I.Y.A.N.A
 • Çok geçmişÇok geçmiş1 ay önce
  Öğretmen polis hemşire sizin ne özelliğinin var dA emekli olunca yüzyirmibintl para alıyorsunuz benim ne şucum var yılın altı ayı boş alti ayı çalışarak emekli olunca beş kuruş ala miyorum
 • mustafamustafa1 ay önce
  lise mezunu emekli polise etkisi hakkında hiç bir açıklayıcı bilgi yok?
 • Osman Çınar BaykalOsman Çınar Baykal1 ay önce
  İl Özel idarelerde Köylerimizin alt ve üst yapı çalışmalarında özveri ile çalışan teknik personelinde ek göstergesi 3000 den 3600 çıkarılmasını talep ediyoruz.
 • temel35temel351 ay önce
  bizler 3600 ek gösterge verilecek kurumda çalışan memurlarız. ekgösterge verilecek kurumlar belli olunca yüreğimize sanki hançer saplandı. ne demek belli olan kurumda çalışanlara var başka kurumda çalışanlara yok. verilecekse tahsil durumuna verilmelidir. kurumlara bakılarak ek göstergeverilmeyecek kurumdaçalışanlara insan gözüyle bakmaya kimsenin hakkı yoktur. adalet herkese eşit olmalıdır. adalet tahsil durumuna göre vermeyi gerektirir. yıllarca akpye oy veren bizler tahsil durumuna göre düzenleme yapılmadıkçayeminle oy da vermeyeceğiz. adalet bunu gerektiriyor.
 • Ali HaydarAli Haydar1 ay önce
  Tarih var mı haberci, hani tarih?..100 gün ne zaman başlıyor? Ne zaman sonolacak?
 • Bülent YılmazBülent Yılmaz1 ay önce
  Allah aşkına Ülke İnsanın aldığı pozisyona,hal ve hareketlere bakar mısınız Seçim var diye her kafadan ayrı bir yorum ayarı bir ayar hatta ayrı bir tehdit tavır.Allah sonumuzu hayretsin. Fındık üreticisi,çay üreten,sendikalı-sendikasız,her kafada bir terane taşerondan kadro alanlar sırasını bekliyordur.Evet ekonomik koşullar can sıkıcı bir noktada dengesizlik hat safhada geliri iyi olan katlayarak büyürken orta direk diye tarif edilen biz bordro tutukluları geçim zorluğunu en çok hissedenleriz asgari ücretlileri düşünmek bile ürkütücü,birde hiç çalışmayanlar aman Allah'ım ! Tüm bu gerçekler yanında (yani gelir zaten kıt aldıran yok) ölçüsüz ve orantısız harcamalarımız ortalama her evde 5 akıllı,beş akıllı telefon,2 araba,koltuk,perde değişimleri tam gaz halılar ayda bir yıkamada çamaşır,bulaşık makinaları çalışmaktan bitap düşüyorlar olmadı haydi al yenisini hal böyle olunca geçin geçine bilirsen buna inat sosyetik beleşten para kazananlar ihalelerden acayip köşe olanlar magazin sanatçısı kırıntı grup ise vur patlasın çal oynasın aylık asgari ücretin katlarını her bir aptal bir günde harcayabiliyor.İşte durumun özeti ve gündemde Ek gösterge tabi ki verilmesine karşı olmamakla beraber liyakat,eğitim emek gözetilmeden oluşuna da doğrudur demek insafsızlık olur.Bir tarafta 15-17 yıl okul okuyup çocukluğunu gençliğini yaşayamayan gençler diğer tarafta adamcılık kontenjanından,dansöz çekirge misali daldan dala hoplayan bukalemun kılıklılardan,hızlandırılmış eğitimle mezun olup ta şimdi liyakatsiz haliyle bir çok kuruluşta yönetici konumunda olan yönetemeyenler,günde beş vakit Namaz ın yarısında Camiye uğramayan Umre Hac organizasyonuyla,emlakçılık,oto alım satım,bakkal gibi işlerle iştigal eden Diyanet görevlilerinin kapsam içinde olması her haliyle dokunuyor cana.Ve biz diğer Memur ve emeklilerinden bahsetmemek ise yukarıda bahse konu durumdan da acı verici.Konunun yetkilisi Ülkeyi idare edenlere naçizane duyurulur.
 • SüleymanSüleyman2 ay önce
  24 kaşıma ulaştık lakin bakanın muştusu kursağında kaldı herhalde!.
 • Adem Adem 2 ay önce
  Allah peygamber aşkına günlerdir duran şu sansasyon dolu 3600 gösterge haberini artik kaldırın. ..
 • MEHMETMEHMET2 ay önce
  EMEKLİ BİR ÖĞRETMEN OLARAK 4 DÖNEM AK PARTİYİ AÇIK AAÇIK DESTEKLEDİK.AMA ÖĞRETMENLEREONLARIN SORUNLARINA HİÇ Mİ HİÇ EGİLMEDİLER.3600 EK GÖSTERGE BU 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE VERİLDİ VERİLDİ.VERILMEZSE GEÇMİŞ OLSUN.HEPİMİZ BİR BARDAK SOĞUK SU İÇELİM.AKP.NİN CANI SAĞOLSUN.VATAN SAĞOLSUN.
 • ismetttismettt2 ay önce
  3600 ek gösterge tüm lisans mezunu memurlara verilmelidir.sadece belli kesimde çalışanlara verilip diğer kurumlarda çalışanlara verilmeyecek denilince diğer kurumlarda çalışınlarne suçumuz vardı da boşuna okuduk dediler şeçimde degönlü kırık oy verdiler akp ye deAllah ittifakı nasip etti. mhp li ve akp lilere sesleniyorum tüm lisans mezunu memurlara verilmeyecekse Allah ta bir daha sizlerehükümeti iktidara getirmesin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ocak 2019