Seçim 2019 Sayfası

3600 ek gösterge artışı hangi tarihte yapılacak? | 3600 ek gösterge son durum 3600 ek göstergeden kimler yararlanacak

Ankara Spor Salonu'nda AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerini de 3600'e çıkaracaklarını açıkladı. Peki 3600 ek gösterge artışı ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, öğretmenlere öğretmenler gününde ek gösterge konusunda bir sözlerinin olacağını açıklamıştı. Son dakika: Milyonlarca kişiye müjde nihayet geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan 3600 ek gösterge açıklaması geldi.

24 Nisan 2019 Çarşamba 11:50

Ankara Spor Salonu'nda AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerini de 3600'e çıkaracaklarını açıkladı. Peki 3600 ek gösterge öğretmen maaşını, polis ve din görevlisi maaşını nasıl etkileyecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sağlık çalışanlarımıza yönelik zaman zaman duyduğumuz saldırıların asla affedilir, hafife alınır bir tarafı yoktur." dedi. Hemşirelerin  3600 ek gösterge meselesinin söz verildiği şekilde çözüleceğini belirten Erdoğan, "Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur." diyerem 3600 ek gösterge artışı için müjdeyi verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ''3600 ek gösterge talebi takvim uygun olursa seçimden önce çıkarılacak. Meclis kapanmadan torba yasa teklifi gündeme gelebilir'' dedi.

3600 ek gösterge son dakika Mayıs ayında mı çıkacak?

Milli Eğitim Bakanı öğretmenlere ilişkin 3600 ek gösterge konusunda son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk 3600 ek gösterge için tarih de verdi.

3600 ek gösterge son dakika gelişmesi 24 Kasım'da 3600 ek gösterge çıkacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan100 günlük eylem planını Beştepe'de açıkladı. 100 günlük icraat programında dev projeler var ve bu projeler 100 gün içinde hayata geçecek. Anca 100 günlük eylem planı içinde yer almayan 3600 ek gösterge olmaması 3600 ek gösterge bekleyenleri üzdü. Ancak 3600 ek göstergenin önümüzdeki günlerde hayata geçirilmesi bekleniyor.

Memur-Sen: 3600 ek gösterge artışı sözü tutulmalı

Memur-Sen, 3600 ek gösterge artışı konusunda sadece 4 farklı meslek grubunu değil, tüm kamu görevlilerini içine alacak, kapsayıcı, eşitleyici ve adaletli bir çalışmasının ivedilikle yapılması gerektiğini bildirdi.

Memur-Sen'den yapılan açıklamada, teklifçisi ve uzun süredir takipçisi oldukları 3600 ek gösterge konusuna ilişkin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın bir açıklama yaptığı belirtilerek, "Kalın, 3600 ek gösterge konusunda 4 farklı meslek grubu için çalışmalar yürütüldüğünü kaydetti. Memur-Sen olarak 3600 ek gösterge konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği müjdeye ilaveten, bu konuda bir kapsam genişlemesinin elzem olduğunu defaatle deklare ettik. Katıldığımız televizyon programları, gazetelere verdiğimiz röportajlar, hazırladığımız yayın ve yayımlar ile katıldığımız her türden programda da kamu görevlilerinin bu konudaki beklentilerini açık bir şekilde aktardık. Sayın İbrahim Kalın’ın yaptığı açıklamayı, olumlu bulmakla birlikte 3600 ek gösterge konusunda sadece 4 farklı meslek grubunu değil, tüm kamu görevlilerini içine alacak, kapsayıcı, eşitleyici ve adaletli bir 3600 ek gösterge çalışmasının ivedilikle yapılmasının gerekliliğini bir kez daha hatırlatmayı uygun görüyoruz" denildi.

3600 ek gösterge son durum son dakika ne zaman? PTT çalışanına 3600 ek gösterge mi geliyor?

"Polislere 3600 ek gösterge sözünün arkasındayız"

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, İçişleri Bakanlığı'nın bütçesi görüşüldü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, komisyona katılarak, bakanlığı ve bağlı bulunan kuruluşlara ilişkin sunum yaptı. Bakan Süleyman Soylu "Polislerle ilgili biz 3600 konusunda söz verdik, bunu yerine getireceğiz. Bu sözün arkasındayız." İfadesini kullandı.

3600 ek gösterge artışı ne zaman? Kim ne kadar 3600 ek gösterge artışı alacak? 3600 ek gösterge için taslak hazırlandı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge müjdesini vermişti 

AK Parti İstanbul 6. Olağan İl Kongresi'nde seçim manifestosunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şimdi de AK Parti seçim beyannamesini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerini de 3600'e çıkaracaklarını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyuracağı seçim beyannamesinde 146 dev projenin açıklanmasını yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan"Polis öğretmen hemşire ve din görevlililerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600'e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği bu vesileyle gidermiş oluyoruz.'' dedi. Ek gösterge artışının seçimlerden hemen sonra hayata geçirileceği söyleniyor. Maliye eski Bakanı Naci Ağbal, yapacakları düzenlemeyle polis, öğretmen, hemşire, din görevlileri ve idarecilerin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracaklarını belirterek, “Düzenlemeden, halihazırda bu görevlerden emekli olmuş vatandaşlarımız da yararlanacak” demişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçim beyannamesini açıklarken büyük bir müjde verdiğini hatırlatan Ağbal, yapacakları düzenlemeyle bu görevlerdeki memurların emeklilik ek göstergelerinin 3600’e çıkarılacağını söylemişti. Bakan Ağbal, “Yapacağımız düzenlemeden yaklaşık 1,5 milyon civarında memur ve emeklimiz yararlanacak. Söz konusu düzenlemeden emeklilerimizin dul ve yetimleri de istifade edecek yani bu düzenlemeden sadece bundan sonra emekli olanlar değil, halihazırda bu görevlerden emekli olmuş vatandaşlarımız da yararlanacak” diye konuştu. Kamu görevlilerinin emeklilik maaşı ve ikramiyesinin ne kadar artacağına ilişkin de bilgi veren Ağbal, “Birinci dereceden ve 30 yıl çalışarak emekli olan polisimizin fiili hizmet zammı da dikkate alınarak hesaplanacak emekli aylıkları 637 lira, emekli ikramiyeleri 27 bin 13 lira artacak. Birinci dereceden ve 30 yıl çalışarak emekli olan öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin ise emekli aylıkları 569 lira, emekli ikramiyeleri 20 bin 516 lira artacak. Söz konusu hesabı 25 yıla göre yapacak olursak da birinci dereceden ve 25 yıl çalışarak emekli olan polisimizin fiili hizmet zammı da dikkate alınarak hesaplanacakemekli aylıkları 592 lira, emekli ikramiyeleri 22 bin 739 lira yükselecek. Birinci dereceden ve 25 yıl çalışarak emekli olan öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin ise emekli aylıkları 533 lira, emekli ikramiyeleri 17 bin 97 lira artacak” demişti.

3600 ek gösterge son dakika gelişmeleri

Düzenlemeyle birlikte 4 meslek grubunun maaşında artış bekleniyor. Düzenlemeden, yaklaşık 280 bin polis, 1 milyon 100 bin öğretmen, 110 bin hemşire, 120 bin din görevlisi yararlanacak. 1 milyon 600 binden fazla memur bu düzenlemeyi dört gözle bekliyor. 

Ek gösterge nasıl hesaplanıyor?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli ek gösterge cetvellerinde hizmet sınıfı, kadro unvanı ve derecesine göre belirtilen ek gösterge rakamlarının memur aylık katsayısı (0,130597) ile çarpılması sonucu ek gösterge aylığı bulunuyor. Bu brütten ise gelir vergisi, sosyal güvenlik kesintisi ve damga vergisi kesiliyor. Ek göstergelerin 2200’den ve 3000’den 3600’e çıkarılmasıyla emeklilik ikramiyeleri ve emekli maaşları ciddi oranda artacak. 

3600 ek gösterge artışıyla taban aylıkları nasıl değişecek? 

Ek gösterge düzenlemesinin yasalaşması halinde, yasadan önce emekli olanların emekli ikramiyesinde fark ödemesi bekenmiyor. Ancak, mevcut emekli maaşlarının güncellenmesi yasaya göre mümkün. Ek göstergenin aylık bağlama oranını değiştirmesi ile bu memurların tümünün maaşında temel alınan taban aylıklar da değişime uğrayacak.   

3600 ek gösterge artışıyla maaş, ikramiye ne kadar artar?

Ek gösterge emekli maaşları ve ikramiyelerinde ciddi oranlarda artış olacak. Düzenleme ile polislerde emekli maaşında ortalama 500 lira, ikramiyelerinde ise 17 bin lira artış olacak. Öğretmenlerde de en az emekli maaşı artışı 500 lira, ikramiyelerdeki artış ise 13 bin lirayı geçecek. 

Dul ve yetim maaşlarını etkileyecek mi?

Dul ve yetim maaşı alanlar da, yüzbinlerce memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge çalışmalarını yakından izliyor. Kanunda, “5434 sayılı Kanuna göre ödenen aylıklar ile bu madde kapsamında bağlanacak aylık, memur maaş katsayısında artışa göre yükseltilir. 

Ayrıca kanunun yürürlüğe girdiği tarihten sonra barem, teşkilat, kadro ve sair kanunlar ile aynı rütbe, kadro ve sair kanunlarda yapılacak değişiklikler sonucunda aylık tutarlarında meydana gelecek yükselmeler, aynı rütbe, kadro unvanı ve dereceden bağlanmış bulunan emeklilik, malullük ve vazife malullük aylıkları ile dul ve yetim aylıkları hakkında da uygulanır” deniliyor. 3600 ek göstergenin yasalaşması halinde, maaş artıran kadro ve derece değişiklikleri dul ve yetim aylıklarına da uygulanıyor.

3600 ek gösterge artışı dereceye göre nasıl olacak? 

Ek göstergesi 2200’den 3600’e çıkacak personelde artış 20 bin lirayı geçecek. Dördün birinci derecesindeki 25 yıllık 3000 göstergedeki memurun 77 bin liralık ikramiyesi 3600 ek göstergede 94 bin liraya çıkacak. 30 yıllık kıdemdeki memurda ikramiye 92 bin liradan 113 bin liraya yükselecek. Memurun kıdem süresi ve derecesine göre artış değişecek. 

3600 ek gösterge artışı kimleri kapsayacak?

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal Maliye Bakanı iken, “Düzenlemeden 1.5 milyon civarında memur ve emeklimiz yararlanacak. Emeklilerimizin dul ve yetimleri de istifade edecek yani bu düzenlemeden sadece bundan sonra emekli olanlar değil, halihazırda emekli olmuş vatandaşlar da yararlanacak” demişti.

3600 ek gösterge son dakika tüm kamu personelini mi kapsayacak

3600 ek gösterge emekli aylığını nasıl etkileyecek?

Dört meslek grubunun emekli aylığı, 3000 ek göstergeye tabi olup 25 yıl hizmeti bulunan ve 1/4’ünden emekli olanlar için 2 bin 950 lirada eşitlenecek. Hemşirelerin 2 bin 349 TL olan emekli aylığı 601 TL; öğretmen ve din görevlilerinin 2 bin 417 TL olan emekli aylığı 533 TL; polislerin 2 bin 517 TL olan emekli aylığı da 433 TL artırılacak. 30 yıl hizmeti bulunup ek göstergesi 3000’den 3600’e çıkarılanların emekli aylığındaki artış 641 liraya ulaşacak. 25 yıl hizmeti bulunan ve ek göstergesi 2200’den ek gösterge 3600’e çıkarılanların emekli aylıkları 2 bin 352 liradan 2 bin 950 liraya; 30 yıl hizmeti bulunan ve ek göstergesi 2200’den 3600’e yükseltilenlerin emekli aylıkları da 2 bin 510 liradan 3 bin 147 liraya çıkarılacak.

Ek gösterge nedir?

Ek gösterge; memurların maaşlarının hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama metodudur. Aynı zamanda emeklilik maaşlarının hesaplanmasında da kullanılır. Ek gösterge maaşı, ek gösterge puanının aylık katsayısı olarak belirlenir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Nisan 2019 Çarşamba 11:50

YORUM YAZ

 • CengizCengiz15 gün önce
  Güzel olur ama ayrımcılık değilmi büyükler daha iyi bilir
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu16 gün önce
  İlk önce imamlara verin onlar çok çalışıyorlar. En çok onlar hak ediyorlar. Ne ADALET be!
 • İnsanİnsan23 gün önce
  İnsanlara bir söz verdi bir vaadde bulunduysan bunu en kısa zamanda yerine getireceksin. Oyalama ve zamana yayma hoş karşılanmaz ve aldatılma olarak algılanır ki sonunda ummadığın bir tokat yersin ve nerden geldiğini de bilemezsin. Allah cümlemizi sözünün eri olanlardan eylesin.
 • ADALET'in A'sıADALET'in A'sı24 gün önce
  Diğer memurlar bu ülkenin vatandaşı değiller mi?...Oy potansiyeli .... Hz. ÖMER gibi adaletli olunmalı....
 • Necdet ÇebişNecdet Çebiş25 gün önce
  Diğer memurlarda faydalansı
 • Adalet (Ya Adl)Adalet (Ya Adl)28 gün önce
  Bu memlekette sadece bu dort grup memur mu 3600 u hak ediyor digerlerinin sucu ne adalet ve esitlik bu mu ?dort gurubun disindaki memurlari da kapsamali.
 • TÜRK MİLLETİTÜRK MİLLETİ1 ay önce
  3600 ek gösterge, Lisans ve Yüksek Lisans mezunu 1. Dereceye gelmiş veya emekli olmuş,2200 ek gösterge alan herkese verilmeli,Asker'likde bile ön lisans mezunları astsubay,Lisans Mezunlarıda Yedek subay adayı olurken,memurlarda öğrenime göre neden 3600 ek gösterge verilmesin,adil ve hakka uygun olanda budur.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Memurlar bırakın 3600 ü asgari ücreti bile hak etmiyorlar
 • YasarYasar1 ay önce
  İmamlara verilecekse tum memurlara verilmesi gerekir
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Kamudaki avukatlar niye kapsam dışında bırakıldı. Ayrıca bunun sgk ya maliyeti nereden karşılanacak ?
 • Bozok Bozok 1 ay önce
  Bence meclise hemen getirilsin aksi taktirde ak parti 3 milyon oy kaybeder.
 • Tayyip Duru Tayyip Duru 1 ay önce
  Reis ilk defa verdiği sözü geciktirdi. Seçimden sonra ise öncesi DAHA uygun değil mi. Emekli sini bekleyen var. Malum emekli maaşı ikramiyesi. İşini bilmeyen, atadan bulmayan memurun İşi zor.Göstergeyi AYRIMCILIK yapılarak artırmak adil olmaz. Herkese çok alana az olana çok olarak arttırabilirsiniz. Maaşlarda da bu yol izlenirse makas açılmaz. Kapitalizmin eza sı azalır. Eğitime sınıfa göre artış değil gösterge artışı yapılmalı.
 • EmekliEmekli1 ay önce
  Sayın Başkan seçimlerden sonraki ilk icraatın 3600 ek gösterge işimizdir dediler
 • G....Y G....Y 1 ay önce
  TÜRKİYE BU DURUMDA 3600 NASIL VERİLECEK
 • Yüksel GÜREYüksel GÜRE1 ay önce
  Devlete yıllarca İdareci statüsünde hizmet etmiş biri olarak (GİH) İdarecilerin 3600 EK Gösterge verilmesi hususunda bu kadar geri planaitilmesi, adeta yok sayılması,unutturulmaya çalışılmasıgayretlerini yadırgadığımı belirtme gereği duydum. Ayırca,Ekonomik gelişmeler veticaret erbaplarına sağlanan çeşitli imkanlardan her gün övgü ile ve def'aten bahsedilirkenDevlet Memuruna yapılacak Ek Göstergeartışı (Cumhurbaşkanımızın özellikle vurgulamasına rağmen) çalışmalarının bu kadar yavaştan,ağırdan alınması da, sizce de düşündürücü değilmi !... Oysa Ek Gösterge Tablosu üzerinde yapılacak bir kısa çalışma gereklidir o kadar. Her kesim için bulunan kaynak Devletin Memuru için de bulunur değil mi ?....
 • UtkuUtku1 ay önce
  Yapılmayacak
 • Halil sahinHalil sahin1 ay önce
  Gâyet güzel.ALLAH devletimize milletimize zeval vermesin.
 • MisafirMisafir1 ay önce
  Popülizmin zirve yaptigi bir zamani yasiyoruz. Yazik
 • Cengiz AkCengiz Ak1 ay önce
  Sıkıyosa gih memurlarını kapsam dışı bırakın bakalım kaç belediye ve meclisi elinizden gödiyo imamın ne ayrıcalığı var 3600 e giriyoda gariban memur kalıyo
 • Ertuğrul Korkmaz.Ertuğrul Korkmaz.1 ay önce
  Böyle saçma sapan ayrımcı, bölücü bir yasa çıkarsa,Allah(CC) şahit olsun,10 yıldan fazla dır bütün seçimlerde oy verdiğimiz ak Parti aleyhine calismazsak şerefsiziz.
 • TÜRK MİLLETİTÜRK MİLLETİ1 ay önce
  3600 ek gösterge hakka uygun olmalıdır. 2200 ek göstergesi olan,Lisans ve Yüksek Lisans Mezunlarına verilmelidir.Hakka uygun olanda budur.Ön lisans mezunları ve 3 yıllık mezunlara verilirde,Lisans ve Yüksek Lisans Mezunlarına verilmezse,bu hiçbir zaman adil ve Adaletli olmaz.O zaman Üniversite mezunu olmanın hiçbir anlamı kalmaz.Devlet Erkanının bu değerlere etik kalması lazım.Çünkü kendileride Lisans ve Yüksek lisans Mezunu,Cv,lerinden anlaşılıyor.Konuştuğumuz onlarca kişi bu konuda hemfikir.
 • Ahmet Ahmet 1 ay önce
  Bu haberi bir yüz yıldaha vermeyi düşünüyorsunuz dur.
 • haydar kanmazhaydar kanmaz1 ay önce
  80 milyonluk bir ulkenin lideri reisi soz veriyor ne hikmetse unutuyornedense kendileriyle ilgili olunca unutmuyorlarsaatte degil dakikalar icinde kanunlastiriyorlar memur daha cok bekler
 • MisafirMisafir1 ay önce
  emekliliği gelen ama mecburen çalışan binlerce ogretmen var. Bu ek gösterge falan gelirse hepsi emekli olur. Binlerce ihtiyac ortaya çıkar. Okullarda binlerce ucretli ogretmen calisiyor. Kadrolular ile maas farkini bilmeyen yok. Ek gosterge gelirse epey ödeme yapılması gerekir. Bence bu hikaye.. hatta masal. Güya referandumdan sonra dolar faiz düşecek idam gelecekti. Baksanıza Abd ağustosta dolar ile bizi salladı. Istediği rahibi de aldı. Biz H.Atillayi bekliyoruz hala. Geçen ay Suriyede operasyona girecektik. Trump biliyor dolar kozunu. Hemen ne dedi. Girerseniz ekonomik yönden mahvederim...Telefon açtık adama, sonra açıklama yapıldı tv de,abd ile ticaretimizi 75 milyar dolara çıkarmada mutabık kalmışız. Yahu adamlar elindeki sopayı iyi kullanıyor. Ama biz ne yapıyoruz? Güvenli bölgede kontrol bizde olsun diyoruz... eskiden bu itlerle dağlarımızda savaşıyorduk. Şimdi 60000 kişilik ordu kurdular kendilerine kalkan olarak da aralarındaki abd askerlerini kullanıyorlar. Uyanın artık... tanzim kuyruğu, et, mazot, millet bahçesi, köprü, yol , havalimani ile mesguluz. Norveç ve danimarkada kimse secim döneminde yol köprü gibi şeyleri yaptığından bahsetmez. Zaten o iktidarın görevi. Yanıbaşımızda BOP son aşamaya gelmiş, kimsenin umrunda mi? Gene yavaş yavaş kandirildik?
 • Hz Ömer ve NusirevanHz Ömer ve Nusirevan1 ay önce
  Adalet tüm memurlara olmalı niye dört sinif memur gurubuna ek gösterge artışı veriliyor.
 • Aydın Aydın 1 ay önce
  Memura var eytliye yok bumu sizin adalet anlayışınız ayrımçılığı bırakın bakın ben akpartili üye olarak uyarıyorum böyle devam ederseniz akparti zarar görür
 • memurmemur1 ay önce
  3600 ek gösterge 1/1 ne düşen tüm memurlara verilmeli ki adalet yerini bulsun.Diğer memurları da yüksek okul okumaya teşvik etsin diye düşünüyorum.Yadaeğitim durumuna göre kademelihakkaniyetli bir şekil de verilebilir
 • lazolazo1 ay önce
  seçim önü ağza çalınmış bir parmak bal bu memlekette sadece polis,imam öğrt. hemşiremi görev yapıyor diğer çalışanlar üvey çalışanlarmı, yazıklar olsun oylarımı vereceğim kişiyi gözden geçirmem için bir sebep.
 • musab arısoymusab arısoy1 ay önce
  ÖNCE İNSAN DEDİLER....DİNDAR NESİL DEDİLER...İNANÇLARDAN DEM VURDULAR..ARKALARINDA DURDUK CAN MAL PAHASINA DESTEK VERDİK..SEÇİM MEYDANLARINDA SÖZ VERDİLER..SÖZÜNÜNDE DUERULAR DEDİK İNANDIK..ŞİMDİ BEKLİYORUZ..YOLA BETONA HAVA ALAMNINAÜST DÜZEY VE ZXENGİN CEBİNE HİTAP ETTİLER..BİR NEVİ KAPİTALİZMİN TAŞERONLUĞU DEVAMN ETTİ..BANKALAR KAZANDI..ZENGİN KAZANDI..ÜST MAKAMLAR VEKİLLER KISACA AYRICALIKLI SINIFLAR KAZANDI..DAR GELİRLİ KAYBETTİ..ÜCRET SİSTEMİNE BİR ADALET GELMEDİ.. BİZE HASD ADİL NE "ÇALIŞAN" NEDE "EMEKLİ SİSTEMİ" KURULDU..ESKİSİNE DEVAM VE YAMALARLA İDARE EDİLİYOR..TAM 17 YIL AZ DEĞİL..İTHAL YASA VE SİSTEMLERLE ADAKLET SAĞLANMAZ..FAİZLİ SİSTEMLE ABAD OLUNMAZ. Yalanla dolanla rahat yaşam yarın ahirette har har ateş körükler..asgari ücret en düşük memur maaşıdır. en düşük emekli maaşıdır. Bu sağlanmazsa adaletten söz edilmez. Devlet faizsiz yardımlarla vatandaşını desteklemelidir. Dar gelirli aile çocuklarına kamuda işte öncelik tanınmalıdır.+İmdi herkese gösterge ve göstergelerde herkese artış gelmelidir. yüzdelik zamlar tabanla üstlere aynı oranda gelmemelidir. Makas açılır kapitalizmin uşağı olursunuz. İnsan EZİLİR. DEVLET ÇALILŞANIN SİGORTASINA KATKI DİYEREK GİZLEDİĞİ PATRONLARA YARDIMI İLE ADİL DEVLET VE İDARECİ OLAMAZ..ÖNCE İNSAN MIŞ..HAYDŞİİ GÖRELİM. Allah korkusu olan icraatına dikkat edecek. Hep yemezler..
 • Ünvansız vatandaşÜnvansız vatandaş2 ay önce
  Yazıktır günahtır ne 3600.üErdoğan 657. Li burjuva oluşturma peşinde.devletin sırtında lojman makam arabaları,çakarlı makam araçları.Millete hangi göstergeyi vericeksin sn erdoğan
 • MehmetMehmet2 ay önce
  ÇALIŞAN VE EMEKLİ OLAN ARKADASLAR BİZ BUGÜNE KADAR EĞİTİM CAMİASI OLARAK HEP AKP.Yİ DESTEKLEDİK.3600 EK GÖSTERGE YILLARCA ÖĞRETMENLERE VERİLECEK DENDİ VERİLMEDİ.AKP.NİN ÖĞRETMENLERLE İLGİLİ GALİBA BİR SORUN U VAR GİBİ DÜŞÜNCELER GÜN GEÇTİKÇE COGALMAKTA.BU EK GÖSTERGE DADI FIRAT DEDİRTTİ.
 • AlperAlper2 ay önce
  Allahtan korkun,emekli aylıklarının çoğu ilk defa asgari ücretin çok altına düştü.Önce onları bir halledin,kendileri 3-4 dolgun maaş,giderler devlete,bir de Adil paylaşım de,alay değilse nedir bu?PeygamBerin uygulaması ortada,gerisi ehlisünnet değil.
 • HalideHalide2 ay önce
  657li darbecilere ödülmü verilecekdarbe yaptıkları içinmi ev hanımları yapmadı darbeyi nasılbizlerede darbeyi püskürtük yazık 250 şehide
 • memurmemur2 ay önce
  kadro derecem 1/2 sişuan ön lisans mezunu olarak görev yapıyorum.Çıkarılacak bu yasa ile çalışanlara verilecek olan 3600 ek göstergeden ön lisans mezunları da yararlanmalı bence sadece öğretmen,polis,hemşire ve imamlara verilmesi ne kadar hakkaniyetli bir uygulama olur sizce, ama inancım odur ki REİS HAKSIZ BİR DAĞITIM YAPMAZ.
 • misafirmisafir2 ay önce
  Lütfen lise mezunlarınında ek göstergesi çıksın. Demiyoruz 3600 ama oda 2200 çıksın... Adilce olsun her şey
 • Amet SANCAKAmet SANCAK2 ay önce
  Tabi ki 4 yıl okuyan, ter dökenle lise mezunu aynı kefeye konmamalı. Ama daha önemlisi imamlar,hemşireler,polisler memur da biz düz memurlar analıktan olmamıyız.Biz de memuruz 21:00 e kadar ücretsiz günlerce mesai yaptığım oldu.Adilce bir yasa olmalı.
 • Tekin TekTekin Tek2 ay önce
  3600 tabii ki en azlisans okumuş olanlara verilmelidir.Zaman içinde bireysel gayreti ile meslektaşları boş zamanlarında kahvede okey oynarken ,onlarca kitapla uğraşan maddi ve manevi fedakarlık yapan lisans mezunlarını ,lise mezunlarıyla aynı gösterge ile buluşturmak da adil değil.Ben okurken kendi sınavlarımın sorularını sabaha kadar ekipte okul önlerinde bekler ,hiç uyumadan da sınava girerdim.Tüm gece arabada ders çalışırdım.tam 5 yıl okudum.3600 en az lisans okuyanların hakkıdır düşüncesindeyim.Herkese tahsil ayırt edilmeksizin verilirse adil olmaz.Neden yüksek okul,akademi okumuş müdür ve amirlere neden itiraz etmiyorsunuz?
 • Vatandaş Rıza Vatandaş Rıza 2 ay önce
  Vala biz neler duydun neler geçen secimde ondan önce refarandumdan EVET çıktığında TÜRKIYE uçacakidam çıkacaktı
 • TÜRK MİLLETİTÜRK MİLLETİ2 ay önce
  3600 ek gösterge statüye göre değil,eğitim durumuna göre verilmeli.Lisans ve yüksek lisans mezunu 2200 ek göstergeli herkese 3600 ek gösterge verilmeli,adil olanda budur.Hz.Ömer adaleti uygulansın deriz
 • zehrazehra2 ay önce
  cumhurbaskanimiz 3600 vermek istiyor fakat bunun calismasini yapanlar bir turlu ortaya net bir sey koyamiyorlar isler malesef cok yavas ilerliyor aclik sinirinda yasiyoruz bir an once verilen soz tutulmali.
 • mmmmmmmm2 ay önce
  secimler olalali nekadar zaman gecti bizlere sozler verildi fakat simdiye kadar tutulmadi. sanirim yerel secimlerde bitince unutulur gider cunku hergun 3600 ek gosterge ile gundem sicak tutuluyor bizler inaniyoruz benim artik sahsi kanatim cikmayacak
 • 3600_ortakademeYÖNT.3600_ortakademeYÖNT.2 ay önce
  Kamuda çalışan orta kademe yönetici dediğimiz müdür ve müdür yardımcılarınınfarkına varılması 3600 ü memura verirken yönetici pozisyonundaki mudur ve yardımcılarının da unutulmayarak memurlara tanınan uygulamaların düzeltilmesi orta KADEME YÖNETİCİLERİNDE hakkı olan 3600 ün verilmesi....
 • GaziGazi2 ay önce
  Sosyal Güvenlik Kurumu birleştirilecek, emekli aylıkları arasında ki uçurum ortadan kalkacaktı. Sonuç, evet SGK birleşti ama, hala SSK,lı işçi ile emekli sandığından emekli memur arasındaki uçurum aynı, yani değişen bir şey Yok. Laf kalabalığından başka bir şey değil yani. Balon, fos.
 • Ahmet DogruAhmet Dogru2 ay önce
  Siz Allah razı olsun devamlı gundemde tutuyorsunuz ama nafile.İlk defa sn. Cumhurbaskanımız verdigi sozu unuttu. Hayırlısı olsun. Bu kadar zaman gecti aradan el insaf keske veremiyoruz deselerde sizde bizde kurtulsak.
 • Murat ÖNDER Murat ÖNDER 2 ay önce
  Yüksek lisans yapan lar emek verip eğitim alanlar hiçe sayılsın ve imamlar sağlıkçılar diye ayrımlar yapılsın bu hic doğru değil. Eğitim durumları ve kişisel gelişim yaparakuzmanlık kazananlar dikkate alınarak hic bir memur küstürülmeden adaletliolmalı tıpkı Adalet ve Kalkınma Partisi nin Adaleti gibi olmalı....
 • AdaletsizAdaletsiz2 ay önce
  Ödüllendirmek için bahane çok. Performans diye tutturulup, diğer personellerden beklenmeyen performans 4b li lerden bekleniyormuş. Acaba ne kadar adaletli durumdayız? İnsan bir kez işe girer, belediyede çalışan 4b liler her sene tekrar işe girmeye çalışıyor. Kadro karşılığı çalışıp, kadrosuz olarak dakikada kovulabilecek durumdayız.
 • AdaletAdalet2 ay önce
  Tamamda diğer memurlarınek gosterge hakkı ne olacak onlar 2200 e devam mı edecek.Adalet herkesimi kapsamalı bu dört sınıfı değil...
 • Tamam Tamam 2 ay önce
  Rabbena hep memura.Memur üretmez sadece yer. Gazın tozun yağın içinde çalışarak memura kaynak veren işçi de ağzını havaya açsın. SSK kobi emeklileri perişan. İntibaktan haber yok. Elleri titriyor işçiye verirken. Ne de olsa beyierın yedi sülale tuzu kuru. Umurlarında değil. Nasılsa musluğun başındalar ver beylere %36 zammı. Çok da ihtiyaçları var ya.
 • ŞEREFŞEREF2 ay önce
  Dört meslek grubuna verirseniz.. 3600 'ü.. Adaletdağıttığınızımısanacaksınız.Memurların çoğunluğunu Kendinize DÜŞMANedersiniz.Üniversite mezunu 1.4 'ne gelmiş tüm Memurlara verilirse ..ADALET yerine gelmiş olur.
 • XyxXyx2 ay önce
  Dört meslek grubuna verirseniz.. 3600 'ü.. Adaletdağıttığınızımısanacaksınız.Memurların çoğunluğunu Kendinize DÜŞMANedersiniz.Üniversite mezunu 1.4 'ne gelmiş tüm Memurlara verilirse ..ADALET yerine gelmiş olur.
 • ŞerefŞeref3 ay önce
  GİH .de ..Yüzlerce memurun amirliğini yapan,Ünv.mezunu 1.4 'den emekli olan Müdür Yardımcıları... İDARECİ...olarak3600' üalamazsaneredeADALET...nerede ...
 • ŞerefŞeref3 ay önce
  GİH .de ..Yüzlerce memurun amirliğini yapan,Ünv.mezunu 1.4 'den emekli olan Müdür Yardımcıları... İDARECİ...olarak3600' üalamazsaneredeADALET...nerede ...
 • memurmemur3 ay önce
  Bütün memurlara yapılmalıdır. Milletvekili ve devletin üst kademede çalışanlara % 26 ve üstü zam. asgari ücrete % 25 üzeri zam devlet memurlarına 10.7 bu adaletmi. Birde bu eşitsizlik ve adalet ipleri koparacak seviyeye getirmektedir. Adalet nerde nerde adalet sorarırım.
 • memurmemur3 ay önce
  O HALDE YÜKSEK OKUL OKUYAN ÖĞRETMEN,POLİS,İMAM VE HEMŞİREYEVERİLSİN.AMA ADALETLİ OLMAZ KANISINDAYIM.DİĞER TARAFTAN1/1 DÜŞEBİLEN TÜM ÇALIŞANLARA HAKSIZLIK YAPILMIŞ OLMUYOR MU,HAKKANİYET BUNUN NERESİNDE;YAPILAN AÇIKLAMALAR GENİŞ KİTLELERİ ÇOK ÜZER. YANLIŞTAN DÖNMEKTE FAZİLETTİR.
 • müslümmüslüm3 ay önce
  Sayın KALIN'ın yaptığı açıklama diger memur kesimini üzmüştür. Adaletten bahsedilemez, yapılan düzenleme bütün kesimi kapsayacak bir şekilde olmalıdır. Alt tabakada bütün işleri yapan memurlar, yardımcı hizmetler, sahada ülkenin ekonimisine üretime büyük katkıları olan mühendisler , mübaşirler ve daha sayamadığım meslek grupları ne olacak adalet istiyoruz.Yapılacaksa eşit ve adaletli bir şekilde yapılmadır. saygılar sunarız..
 • mslmmslm3 ay önce
  Yapılacaksa bütün memurlara ek göstergede iyileştirme yapılmalı. Belli bir meslek grubuna yapılıpta diğer meslek gruplarına yapmamak büyük bir adaletsizliktir.
 • masmas3 ay önce
  2200-1/1 ne kadarderecede olan tüm çalışanlara verilmesi haklı bir uygulama olacak kanısındayım.
 • memurmemur3 ay önce
  1/1 ne düşen tüm kadrolarda görev yapanlara verilmeli
 • ÇAĞRI ALP AKSOYÇAĞRI ALP AKSOY3 ay önce
  4 grup için yapılan icraat bölücülüktür. kapitalizmin taşeronluğuna devam etmektir. Önce insan diyen dindar bir yönetim bu tavırla inancın gereği ile değil inancı kullanarak icraat yapmış Olur. Aklı selim güveni yıkar, ehvenişerliğe layık olmaz. Sahte duruşunun maskesi düşer.17 yıldır adil bir ücret sistemi kurulamadı. Maaşlar sınıf farkı olmaksızın herkese çalışılan yıla göre verilmelidir. Vatandaşın ayrısı olmaz. çalışırken ÇOK KAZANAN BİRİKİMİ İLE DAHA RAHAT YAŞAŞIN DEVLET SIRTINA EMEKLİDE HERKES EŞİT BİNSİN. Eskiyeni emekli arasında uçurum maaş farkı var. pazar piyasa ortada kamuda zamlar artı geçim standardı getirmiyor. Herkese verilen ikramiye tek çalışan memura yok. Yüzdelik zamlar az alan da tepedekinde aynı olunca önce "insan odaklıyız" yalanın süslüsü. biraz adalet için asgari ücret en düşük memur maaşı ;EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞINA EŞİTLENMELİ.EK GÖSTERGE OLMAYANLARA 2200 DDEN BAŞLAMALI4800-5000 E KADAR +1800 YUKARASI +1000 OLARAK ARTIRILMALIDIR.GERİSİ AYRIMCALIK VE PANSUMANDIR.1/4 ne gelebilen her memur 3600den emekli edilmelidir.İKTİDAR BU SEÇİMLERDEN ÖNCE ADİL BİR KARAR VEREMEZSE SONUÇLARDAN DERSİN İ ALACAKTIR.ALMALIDIR DA.HAKÇA MİLLETLE PAYLAŞAMAYANLAR GİDER.NEDENSE MEMURA YUAPILACAK HER İYİLEŞTİRME EKNOMİYİ ÇÖKERTİYOR. BU İKTİDARDA AYNI FİLMİ OYNATMAZ SANIYORDUK DESTEKLERİ SORGULAMA ZAMANI GELİYOR ARTIK.
 • BİR GURUP EMEKLİBİR GURUP EMEKLİ3 ay önce
  İMAM HATİPLER VE EMEKLİLERİ OLARAK ÇOK MAĞDUR EDİLDİK BU YARDIMLAR NEREDE? HERKES MAĞDUR AMA EMEKLİLER DAHA MAĞDUR. ASGARİ ÜÜCRETLİLERE NE DEMELİ? ALLAH YARDIMCILARI OLSUN BUNLARI HİÇ DÜŞÜNEN YOK.
 • BOZKURTBOZKURT3 ay önce
  EYT lilerin HAK'kı kendilerine teslim edilmez ise bu seçimde dengeler çok değişecek...VESSELAM
 • seyit sarıseyit sarı3 ay önce
  zamansız verilen hak hak değildir 3600 hak edenlerin yarısının ölmesinimi 3600 bekleyen çok hak sahibi öldü gitti bu bekleyiş sürecinde
 • Korkut Korkut3 ay önce
  3600 ek gösterge bu 4 gruba verilirse gokkubbe ak partinin başına yıkılır.Bu bölücülüğü, ayrımcı uygulamayı asla kabul etmeyiz.Biz mi kimiz,11 milyon emekli.Tamam,hadi bakalım.
 • AdemAdem3 ay önce
  Başlıktaki sorunun cevabı yok maalesef. 31 mart bir geçsin bakalım. Üstünden bir 3-4 yıl sonra yeni seçim sathı mahalline girilsin, değerlendirirler nasılsa. Emeklilikte yaşa takılanlar lütuf değil haklarını istiyor. Bu insanlar işe başlarken erkekler 25 kadınlar 20 yıl sonra emekli olacaklardı. Oyunun kuralları sonradan değiştirildi. Bu gün haklarını istedikleri için hain muamelesi görüyorlar. İnsaf.
 • PolisPolis3 ay önce
  Seçimden sonramı ......yanlış anlamadım herhalde seçimden sonramı
 • Ergin kızılkuşErgin kızılkuş3 ay önce
  Asla inanmıyorum verileceğineseçimlerde kandır seçmenin oyunu al birdahaki seçimde bir kandırırsın olur giderbu halkı __milletiaralaamıyorlar verilirse herkese verilmeli yani 1 'in 4dünde çalışan memur ve emeklisine verilmeli eğer ki ayrım yapılırsa AKPti çok oy kaybeder. Saygılar
 • Hasan Hasan 3 ay önce
  Seçimden önce öğretmenlere 3600 gösterge çıkmazsa, ak partili olmama rağmen, ... oy veririm.
 • Nihal BaykalNihal Baykal3 ay önce
  Yine kalburüstü memurlara hizmet edecekler.polislerin sayesinde hemşire ve ogretmenlerde lütfen istifade edecekler.
 • OSMAN KOÇ EMEKLİ ÖĞRETMENOSMAN KOÇ EMEKLİ ÖĞRETMEN3 ay önce
  ÖĞRETMENLER İÇİN SÖZ VERİLEN 3600 EK GÖSTERGE YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ. MEB SELÇUK TARİH OLARAK 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ İŞARET BUYURMUŞLAR.BENCE ÇOK TALİHSİZ VE TUTARSIZ BİR TARİH. ZİRA BİR YIL SONRA OLACAKMIŞ. O DA OLURSA ŞAYET YANİ LÜTFEN. BU BAKANIN 31 MART SEÇİMLERİNDEN HABERİ YOK GALİBA. TABİİ NETİCESİNE DE KATLANIRLAR. BU BEYANATTAN REİSİMİZİN HABERİ YOKMU ACABA ? SAYIN REİSİMİZİ BU KONUYU EN KISA ZAMANDA HALLEDECEĞİ İNANCI İLE ARZ-I HÜRMETLER EDER DUALARIMIZI YOLLARIZ..
 • BübioğluBübioğlu3 ay önce
  3600 Ek gösterge çok güzel bir düşünce itfaiyeci kardeşlerimiz olay yerinde yerine göredoktorun öğretmenin polisin görevini yapıyor ama ne yıpranma hakı veriliyor ne arazi tazminatı veriliyor meslekten dahi sayılmıyorbu hak niçin itfaiyeci kardeşlerimize verilmiyor
 • 255666555225566655523 ay önce
  ... 3600 ek gösterge ne zaman verilecek bitti işte vermiyorlaaaaaaar anlamadınız mı o zaman yayında kaldırın
 • BİR grup doğuanadolununfedakar öğretmenleri..KARS BİR grup doğuanadolununfedakar öğretmenleri..KARS3 ay önce
  REİSİN SÖZÜ MUTLAKAUYGULANIRBİZLER REİSİ ÖYLE TANIDIKVE ONA İNANIYORUZ..
 • Mehmet Doğan KARS...öğretmenMehmet Doğan KARS...öğretmen3 ay önce
  öğretmenleryıllarını bu milletin çocuklarına adayanfedakar memleket evlatları...gerçekteninsaları ümitlendirip sonrada susmak çok ayıp..hele devletin en yüksek yetkilisi tarafından..
 • hayri babahayri baba3 ay önce
  emekli polise isterse ilkokul olsun polisse iş bitmiştir.hudutta ordu bekler.dahilde biz bekleriz 3600 göstergenin bekleyenleri yiz.
 • Üzgün Üzgün 3 ay önce
  Herkesiçokiyi anlıyorum ben ev hanımıyim eşim memur ama artık lütfenpiyasa çok pahalı zam gelmesin dur desinlermaaşlar küloldu yazık hepimize
 • ÇakıcıÇakıcı3 ay önce
  3600 Vereceksen ver vermiyosanda verme ne iş ucunu gösteriyor sonu yok. KIME VERIRSEN VER BANA NE
 • MedihaMediha3 ay önce
  ... bıkmadınız mi ek gösterge ne zmn çıkacak cvp yok ...
 • Feride UmutluFeride Umutlu3 ay önce
  Ben bir öğretmenim.Ek gösterge yarı yıl tatilinde verilse hemen emekli olacağım. Böyke olursa benim gibi pak çok öğretmen yarıyıl tatilinde emekli olur. Yeni atanacaklara da yer açılır.
 • CaferCafer3 ay önce
  Yıllardır AKP oy verdim. AKP ise kendine oy vermeyenlere devletin kasasından maaşlarına ve doğu illerine tabiri cagizse yağdırdı. Bizlerede nasihat vererek Vatan Millet Sakarya edebiyatı yaptı Oyunu AKp vermeyenleri vatan haini ilan etti. AKP yakın olanlar köşeyi döndü. Seçim geliyor Yardımlar bir cig gibi AKP karsitlarina oy uğruna dağıtılacak Icisleri Bakanı Koruma ordusuyla Yüksek Ovada olacak biz kefenimizi giydik diyecek himayesinde ki Polisin özlük haklarını Reis bilir diyeceksin. 15 Temmuz kahramanları 7 24 65 yaşına kadar çalışan Öğretmenlere 3600 verilirken Makamında rahatça oturacaksin.Benim oyum satılık değil ancak bir Müslüman sokuldugu yerden bir daha sokulmaz.
 • mustafamustafa3 ay önce
  Karı koca devlet memuru olanlardan % 20 ekstra gelir vergisi kesilmeli. Kobi işçisi ve emekli sürünürken bunlar üst model çifte araba marka giyim ve mobilya değiştirmepeşindeler. (Tanığım öğretmen karıkoca) Ekmeğin fiyatından bile haberleri yok
 • Böyle haberlere lanet okuyorumBöyle haberlere lanet okuyorum3 ay önce
  (Editörden: Mesajınız alınmıştır.)
 • BilalBilal3 ay önce
  ... Sanki hükümet bir calışma yaptı
 • BoraBora3 ay önce
  Söz verdiniz,ya verin,yada söz vermeyin,
 • hayathayat3 ay önce
  3600 ek gösterge tam bir komedi sosyal güvenlik açıkları yukarı çıkarkenişçi yatırdığı prim oranına göre maaş bağlanırken çalışırken prim ödemeleri düşük olan devlet memurunun emekli maaş oranının artırılması hiç gerçekçi değil prim ödemelerinin oranı artırılması ve emekliliğe yansıtılması daha gerçekçi
 • akşam güneşiakşam güneşi3 ay önce
  lise mezunu sağlıkcılarada 3600 verilmez ise en azından 2200 veya 3000 ek gösterge verilmesi lazım çünkü lise mezunuda sağlıkçı üniversite mezunuda sağlıkçı sonuçta aynı işi yapıyorlar
 • MemetMemet3 ay önce
  Bu 3600 ek göstergeyi bütün lisans mezunu memurlara verin, yoksa ayrımcılık olur. CHP bu vaadı vermeden Ak Parti elini çabuk tutsun, daha ne diyelim!?...
 • sdoganaysdoganay3 ay önce
  SINIFLAR ARASI AYRIMCILIK ŞEFFAF OLMAK İÇİN SINIFINA BAKILMAKSIZIN 1/4 ÜNE GELMİŞ OLANLARA VERİLMELİYDİ ZATEN FARKLARI ÇALIŞIRKEN VERİLİYOR İNŞAALLAH GENELLEŞTİRİRLER DE SINIFLAR ARASI AYRIMCILIK OLMAZ ADALET ADALET ADALET
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer3 ay önce
  T.C.Ziraat bankasında 33 yıl hizmet verdim ..Yönetlenlikten..(Müdür..yardımcısı) ..A.İ.T.İ.A(4 YILLIK) MEZUNUYUM .2200..ek..göstergeden..emekli.. maaşı..alıyorum... Vicdanlara ..sesleniyorum..Bizi..de..unutmasınlar..
 • İSMAİLİSMAİL3 ay önce
  emekli olmuş 2 ve 3 yıllık eğitim ens.mezun öğretmen lisesimezunlar ne olack o dönem askerliğimizi yedek subay olarak yaptık
 • ÖkkeşÖkkeş3 ay önce
  ...ler paragöz ve cimridir, altına boğsanız" ne yaptınız ki" derler. Onları memnun etmeye kimsenin gücü, devletin bütçesi yetmez.
 • AlperAlper3 ay önce
  Ekenomik ve sosyal pastayı adil şekilde dağıtmayan yöneticilerden,Allah razı olmaz.Müslüman zaten,kuran okuyana değil,öğretilerini hayata geçirene denir,uyuma ey müslüman.
 • temel35temel353 ay önce
  ne yani 5 kurum dışında çalışanlar bu ülkenin vatandaşı değil mi verilecekse tahsil durumuna göre verilmeli adalet bunu gerektirir
 • temel35temel353 ay önce
  ne yani 5 kurum dışında çalışanlar bu ülkenin vatandaşı değil mi verilecekse tahsil durumuna göre verilmeli adalet bunu gerektirir
 • Ferdi TayfurgilFerdi Tayfurgil3 ay önce
  Kıldırgaçlara veriliyorsa tüm memurlara da verilsin.
 • leventkleventk3 ay önce
  1,5 milyon memur-emekliye verilecek diyor,bu guruba girmeyip bu zammı alamayacak memur-emeklilerin vebali, bu haksızlığı yapacak oan yetkililerin boynunadır , hakkımıhelal etmem
 • ademadem3 ay önce
  ... peki hangi tarihte verilecek.haberde tarih filan yok...
 • yasaryasar3 ay önce
  adaletsizlik... diger memurlara verilmiyor ...
 • mustafa kartalmustafa kartal3 ay önce
  Bir yıldır vitrinlerin camından seyredenler yine avuçlarını yaladılar... Helâl olsun bu verilen sözlere...
 • MusabMusab4 ay önce
  3600 alenen ruşvete benzedi. 3600 verilsede verilmesede herkesin oyununun adresi belli. Seven daha cok sevecek nefret eden zengin nankor olacak
 • 15 TEMMUZ GAZİSİ15 TEMMUZ GAZİSİ4 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanına sesleniyorum. Sayın Cumhurbaşkanı, siz sadece bu dört gurubunmu başkanısınız. Bu Ülkede katsayısı düşük olan Öğretmenler, Polisler, Hemşerier, İmamlar mı, onların bir çoğunun ekgöstergesi zaten 3000, ya bunların dışındaki ekgöstergeleri 1200, ve 2200 olan memurlar ne olacak. Bunlar size haklarını helal edeceklermi. Bende dahil, diğer bütün memurlar bu adaletsiz kararınızdan dolayı size hakkımızı helal etmiyor yarın Huzuru Mahşerde yakandan yapışacağız. Bu adaletsiz kararı tekrar gözden geçirmenizi temenni ediyoruz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019