23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanıyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dış temsilciliklerde, KKTC’de ve yurt genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Başkan Erdoğan, TBMM’nin kuruluşunun 99. yılı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı.

23 Nisan 2019 Salı 09:55

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemizde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve yurtdışı temsilciliklerinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Erdoğan mesajında, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşamaları için milletimizden aldığımız güçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

23 Nisan 1920, milli iradeyi her türlü gücün üstünde tutan milletimiz için, milli iradenin dışında ve üstünde hiçbir gücün, hiçbir yönetimin, hiçbir vesayetin tanınmayacağının ve tam bağımsızlık yolunda ilerleyişimizin ilanıdır” diyen Erdoğan, “Kurtuluş Savaşı’nda kahramanlık destanı yazan aziz milletimiz, cumhuriyetin kuruluşunun ardından her alanda hızla gelişmeyi ve ilerlemeyi ilke edinmiş; Türkiye bugün, dünyanın saygın ve örnek ülkelerinden bir durumuna gelmiştir” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 09:55

YORUM YAZ

  • Bugün 23 nisan neşe doluyor batıBugün 23 nisan neşe doluyor batı1 ay önce
    Savaştığın düşmanın kanunlarını al sonra ülke kurtardım de milletin aklıyla alay etmek gibi. Düşmanın kanunlarını almışsan yenilmişsin neyin kutlaması. Batı kutlasın

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019